Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Anmeldung - přihlášení k pobytu u kamarádky?  (Přečteno 45414 krát)
Lucka5



Karma: 0
Příspěvků: 7


« : Únor 28, 2010, 10:46:27 am »

Ahoj,
pracuju v Mnichově 5 měsíců jako au-pair, takže jsem tu už nahlášená byla,ale dala jsem v rodině výpověď a hledám si práci,ale nevím,,jak to je s nahlášením k pobytu.Jestli musím být nahlášená u někoho na adrese nebo zůstat normalně v Čechách a do papírů jen vyplnim adresu kamaradky,kam by mi chodila pošta, když budu žádat o pracovní povolení.
« Poslední změna: Únor 28, 2010, 12:19:18 pm od David » Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Únor 28, 2010, 12:54:28 pm »

Ahoj,
Když to bude dočasně jen na pár "dní" tak by z toho neměl být problém. Pokud uvádíš adresu tak pod tvé jméno napiš "c/o + jméno kamarádky". Je určitě lepší mít místní adresu, tzn. zaměstnavatel bude počítat s tím, že můžeš kdykoliv přijít. Počítej tedy s tím, že tě může tedy budoucí zaměstnavatel pozvat kdykoliv na pohovor. V případě, že se ti termín nebude zrovna hodit, zavolat a domluvit jiný.
Hodně štěstí při hledání
« Poslední změna: Únor 28, 2010, 01:35:33 pm od David » Zaznamenáno
Lucka5



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #2 : Únor 28, 2010, 01:01:54 pm »

Moc děkuju,takže když se budu hlásit ke kamaradce,tak mam do těch papirů na úřadě napsat její jméno a pod ni to moje a nemel by s tím byt problem a na tom urade,kde se nahlasuji jim mam rict,ze budu momentalne bydlet u kamaradky a nebudem chtit po me nejaky papir,ze tu mam praci?
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #3 : Únor 28, 2010, 01:45:30 pm »

To je přece normální, spousta lidí se stěhuje a hledá novou práci a bydlí prostě dočasně u někoho jiného, já taky tak zpočátku bydlel u bráchy. Tzn. ubytování neplatíš, platí to za tebe dočasně kamarádka, tedy nemáš takové náklady které by jsi dočasně bez práce neutáhla. Kdyby se na to náhodou ptali tak jim to taky tak klidně řekni.
Napsal bych to tedy normálně na tvoje jméno a k ulici přidal c/o + přijmení kamarádky. Popř. pokud můžeš na poštovní schránku kamarádky napsat i tvoje jméno tak to c/o ani psát nemusíš.
Jde hlavně o to aby ti bez problému přišel dopis, idkyž pošťáci to někdy bez rozumu házejí i do schránek kde jen souhlasí adresa a ne jméno.
Zaznamenáno
Lucka5



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #4 : Únor 28, 2010, 01:48:25 pm »

a nemusim teda dokazovat ,ze jsem odhlasena v Cechach,protoze to nejspis nejsem.Ted jsem tu byla nahlasena pet mesicu a problem s tim nebyl
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #5 : Únor 28, 2010, 01:57:30 pm »

Tvoje předchozí adresa byla přece u hostitelské rodiny. Na to se tě tedy ptát nebudou pokud jim to nenaznačíš. Pokud by to náhodou po tobě chtěli tak se taky nic neděje, tak to prostě vyřídíš, popř. napíšeš plnou moc někomu jinému kdo to za tebe bude moci vyřídit.  Úsměv
Zaznamenáno
Lucka5



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #6 : Únor 28, 2010, 02:03:27 pm »

Děkuju.No snad s tim nebudou problemy,mam z toho trosku strach:-)
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München