Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Potvrzeni o zdravot. pojisteni a dostatku financ. prostredku  (Přečteno 46528 krát)
alcinka



Karma: 1
Příspěvků: 5


« : Prosinec 05, 2008, 02:43:14 pm »

Ahoj, prosim o radu, prihlasila jsem se k pobytu (vedlejsi) v Nemecku u sveho pritele, zatim nepracuji a nejsem ani student, nyni prisel o uradu dopis, ze po mne chteji potvrzeni o mem zdravotnim pojisteni a o tom, ze mam dostatek financ. prostreku na ziti v Nemecku. Mate s tim nekdo zkusenosti, co presne jste na urad odnesli za doklady? Jak mi muze pomoci muj pritel-Nemec?Moc diky za pomoc
Zaznamenáno
Verculina



Karma: 2
Příspěvků: 40


« Odpověď #1 : Prosinec 06, 2008, 12:16:05 pm »

Ahoj, ja si tady pobyt taky prihlasovala, ale nastesti tyhle papiry po me nechteli. Ke zdravot. pojisteni - kde si platis pojisteni? tady nebo v CR? vezmi si s sebou vsechny papiry od toho pojisteni co mas, smlouvu, karticku. S dostatkem fin. prostredku nevim, obcas chcou doklad o tom, ze tvuj pritel vydela dost na to, aby uzivil vas dva. O tom ti snad napisi jini, kteri s tim maji uz nejakou zkusenost. Nebo si tam jednoduse zavolej a zeptej se co presne od tebe chcou. To je nejlepsi varianta. Preju hodne zdaru  Mrknutí
Zaznamenáno
Macouch



Karma: 21
Příspěvků: 310



« Odpověď #2 : Prosinec 06, 2008, 12:25:29 pm »

Ja kdyz jsem se v roce 2004 prihlasovala, tak se me ten urednik ptal, z ceho ze budu v Nemecku zit, rekli jsme ze, me bude zivit pritel, tak chtel videt jeho vyplatni pasku, prave kvuli tomu, aby zjistil, jestli nas oba uzivi. Poslal nas teda pryc, s tim, ze tu vyplatni pasku mame prinest, bez ni ze me neprihlasi. Nez jsme se tam ale vybec stihli vypravit znovu, prislo to potvrzeni o prihlaseni postou, s tim, ze uz nic dodavat nemusime.
Zajdi tam asi nejlip s pritelem, at jim to potvrdi, ze bydlis u nej a ze te zivi a bude to.
Zaznamenáno
Pavla DUS



Karma: 1
Příspěvků: 11


« Odpověď #3 : Prosinec 06, 2008, 05:28:52 pm »

Ahojky, ja s tim zkusenosti mam. Ja jsem tedy musela byt prihlasena ke zdravotnimu pojisteni v Nemecku!!! kdyz si zadas o pobyt. K bydlisti jsem se prihlasila  a nic jsem k tomu nepotrebovala. To nikdy nic nechteji, ale u pobytu je to neco jineho!! Na uradu pro cizince chteli nemecke zdravotni pojisteni, bez toho to neslo. Nezda se mi, ze by ti mohli uznat ceske pojisteni, u me to nepripadalo v uvahu. Ohledne tech penez, musi tvuj pritel napsat prohlaseni, ze te bude financne podporovat urcitou castkou, kazdy mesic - dam priklad: 500 Eur kazdy mesic. Vyplatni paska jim nestacila, neni to dukaz toho, ze ty z toho muzes nejak profitovat. U me chteli prohlaseni s podpisem a se vsim. A jeste jsem jim musela donest 2x vypis z uctu, ze mi ty penize opravdu byly zaslany a prisly. Mozna, ze to je u nas v Düsseldorfu prisnejsi nez nekde jinde... Mrknutí toto bylo asi pred 4 roky.
Snad ti to alespon trosku pomuze...

Zaznamenáno
JaninaX6



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #4 : Prosinec 06, 2008, 05:51:48 pm »

mysim, ze nemecke zdrav. pojisteni neni nyni podminka vzhledem k tomu, ze jsou obe zeme v EU. Staci mit ceske pojisteni, ktere je platne i pro zahranici. Teda mne to do ted vsude vzali. Ale jak uz je napsane prede mnou, je to na ruznych mistech jine
Zaznamenáno
alcinka



Karma: 1
Příspěvků: 5


« Odpověď #5 : Prosinec 09, 2008, 11:54:38 pm »

moc vam vsem dekuju, uz jsem to vyresila, staci cz pojisteni, vyplat. paska a dopis od meho pritele, ze me financne podporuje
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München