Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Forum spolujizda - nova verze  (Přečteno 76745 krát)
vjn2009



Karma: 0
Příspěvků: 5


« : Červen 17, 2008, 07:37:11 am »

Mám takový pocit, že forum spolujízda ve formě, na jakou se změnilo asi během včerejška, se stalo totálně nepoužitelným....
Nechápu, proč nabídka a poptávka jsou ve stejné kategorii...
Tj. když chci nabízet cestu tam a zpět, tak to musím dle současné struktury zadat dvakrát - cesta do Phy a z Phy..
Nešlo by se vrátil k předešlé verzi?
Dík.
Zaznamenáno
Angela



Karma: 0
Příspěvků: 60


« Odpověď #1 : Červen 17, 2008, 12:14:11 pm »

Mně se nový systém líbí. Zadání trvá sice déle, ale kvůli přehlednosti jsem i dříve zadala každou jízdu zvlášť. Systém je propracovanější, a hledání nabídek rychlejší, díky časové ose a ikonkám.   Úsměv
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #2 : Červen 17, 2008, 12:17:03 pm »

Ahoj,

1. někteří uživatelé si přáli dát nabídky a poptávky dohromady, pokud se vám to vážně nelíbí, tak to můžu opět rozdělit, ale podle mého názoru to tak je lepší, protože je tak přehledně vidět kolik je pro daný den ještě volných míst. Nebo stačily by odkazy na vyhledávání?

2. Zadávání je jednodušší, nemusíš x-krát vypisovat pořád ty samé údaje. Pokud zadáš jízdu jedním směrem, klikneš vlevo na "moje jízdy", kde můžeš jedním kliknutím na zadat opačnou jízdu, kde již stačí změnit jen datum odjezdu. Tedy tzn. že stačí zadat každou trasu 1x a pak jen v deaktivované jízdě upravit datum, což není tak těžké kliknout na kalendář a vybrat datum, následně jízdu v "moje jízdy" kliknutím na červený křížek aktivovat.
Stejně tak v "moje jízdy" můžeš kliknout na , čímž jízdu můžeš okamžitě zkopírovat. Je zde možná taky okamžitá deaktivace jízdy, změna na jiné datum, mazání, okamžitá změna počtu volných (požadovaných) míst, atd.....

3. Ke předešlé verzi by se vrátit nešlo, nemůžu už ty jízdy každý týden manuálně mazat aby tam byl pořádek, takhle to je seřazeno podle datumu a mažou se (deaktivují) samy.

4. Tip: U každé nabídky/poptávky je v detailu profilu vidět kolik má aktivních jízd, tedy např. jestli jede zpět, kliknutím na toto číslo se zobrazí profil s kontaktními údaji a pod tím aktivní jízdy pro daný profil.

5. Můžeš to zadat do jedné jízdy, ale pak se jízda smaže den po zadaném datumu odjezdu. V případě pravidelné jízdy to zůstane viditelné sice až do konečného data, ale nebude to seřazené v čase, ale až za jednodenníma jízdama.

6. Systém je propojený, tzn. nabídky a poptávky se zároveň zobrazují na www.autostop.cz , www.spolujizda.net , www.germany.cz , www.mnichov.de a dalšími ... což mnohonásobně zvyšuje šanci že najdete řidiče či spolujezdce.

7. Přehled funkcí

8. řekl bych že to stále ještě někteří nepochopili s nabídkou a poptávkou
= nabídka jízdy znamená že nabízíte místo ve svém autě, nabízíte, že někoho svezete
= poptávka znamená že hledáte místo ke svezení

9. není potřeba uvádět přesně jaké máte auto, stačí jako značku zvolit alespoň "Jiné:"
   
« Poslední změna: Červenec 14, 2008, 09:48:46 am od David » Zaznamenáno
Dorian



Karma: 0
Příspěvků: 19


« Odpověď #3 : Červen 18, 2008, 08:29:40 am »

Taky mi chvíli trvalo, než jsem pochopila systém, ale je to opravdu přehlednější a poskytuje možnost vidět, kolik je pro daný den k dispozici volných míst resp. kolik lidí má o místa zájem. Já bych to tak nechala.
Zaznamenáno
Honza J.



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #4 : Červen 24, 2008, 12:35:33 pm »

Ta nová verze není zrovna fajn. Stará byla lepší !
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #5 : Červen 30, 2008, 11:58:31 am »

V čem konkrétně byla lepší?
Zaznamenáno
Martincan



Karma: 0
Příspěvků: 23



« Odpověď #6 : Červenec 14, 2008, 03:13:13 pm »

bolo by dobre doplnit: na ceste som obsadeny, inaksie sa musi cela ponuka zmazat, a tym aj kontakt na osobu ktora ponuku zadala!
tak ako to je na servus.sk
Zaznamenáno
Pavla
Host
« Odpověď #7 : Červenec 14, 2008, 03:30:43 pm »

To mi neprijde jako az takovy problem - jednou jsem obsazeny, tak to smazu, ne? Na co mast ty, co hledaji.
Horsi je, ze nekteri maji problem s umistenim (Lux-CR, CR-Lux)... A nekteri nechapou, co je nabidka a co poptavka (to NENI kritika fora, spis zamysleni nad premyslenim uzivatelu).
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #8 : Červenec 14, 2008, 06:02:24 pm »

Kontakt na osobu, ktera zadala jízdu jde zobrazit pokud si uzivatel uloží autostop profil (který se zobrazí po kliknutí na aktivní jízdy v dané nabídce/poptávce).

Pokud si profil neuloží, tak stačí alespoň ID profilu nebo podle přezdívky si v seznamu uživatelů zjistí ID profilu a poté za "=" doplní ID profilu: http://www.luxemburg.cz/index.php?ind=autostop&op=dup&id=

Zobrazovat obsazené jízdy je podle mě zbytečné, nejen že by to mohlo mást ostatní, ale taky by to zbytečně zatěžovalo servr.

Jízdu není třeba mazat, stačí deaktivovat (kliknutím na zelenou fajfku). Při další jízdě pak stačí editovat a změnit jen datum a poté kliknutím na křížek opět aktivovat.
« Poslední změna: Červenec 14, 2008, 06:06:30 pm od David » Zaznamenáno
Martincan



Karma: 0
Příspěvků: 23



« Odpověď #9 : Červenec 16, 2008, 08:25:56 pm »

oki
Zaznamenáno
Honza J.



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #10 : Červenec 20, 2008, 08:24:34 pm »

Podle mě je to totálně pomalé.

A taky lidi říkaj, že založej brzy něco na způsob toho, co bylo předtím. To bylo easy pro nováčky a aj grafika byla lepčejší. Dost lidí ta nová verze odradila a řeší spolujízdu rozesíláním hromadných poptávek a nabídek.
« Poslední změna: Červenec 21, 2008, 12:12:47 pm od David » Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #11 : Červenec 21, 2008, 12:09:18 pm »

Honzo, díky moc za komentář.

Co konkrétně se nelíbí? Je v té nové verzi moc polí na vyplňování? Pokud ano, můžu některé vyplňovací políčka extra pro tento portál deaktivovat (zjednodušit se to dá vždycky). Je třeba ale najít nějaký kompromis, proto by bylo fajn, kdyby se vyjádřilo víc uživatelů.
Někomu se např. nelíbilo, že se musí vyplnit typ vozidla a barva. Můžu zrušit vyplnování údajů o typu vozidla, ale je to hlavně pro zvýšení vaši důvěryhodnosti vůči spolujezdcům, tento údaj by jste jim pravděpodobně stejně zdělili.
Vycházím ze své zkušenosti, vezl jsem již několik stovek spolucestujících, (kteří se téměř pokaždé ptali jakým autem se pojede), ale taky jsem jezdil jako spolujezdec.
Co určitě nemůžu deaktivovat je: datum, státy a města, počet volných míst.

Hromadné e-maily jde rozesílat taky přes tento portál. Můžete si přidat určité profily do "seznamu kamarádů" a pak jim hromadně poslat zprávu (Oznámení o nové zprávě přijde taky na jejich email).
« Poslední změna: Srpen 14, 2008, 11:16:34 pm od David » Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München