Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Získání Steueridentifikationsnummer (ID nummer) bez bydliště v Německu  (Přečteno 33463 krát)
Brembis



Karma: 0
Příspěvků: 6


« : Březen 03, 2014, 11:33:03 pm »

Může někdo poradit, jak získat ID Nr. bez bydliště v Německu? Musím se tu přihlásit a tuto číslo a další německá byrokratická data předat zaměstnavateli. Chtěl jsem se usadit v Mnichově, ale nakonec jsem našel práci ve Schwandorfu, což neni tak daleko od ČR. Takže dojíždím, nebo spávám po penzionech. Ovšem pro přihlášení potřebuju trvalou adresu v Německu, jinak mi prý žádné číslo nepřidělí. Má s tím někdo zkušenost?
« Poslední změna: Březen 04, 2014, 12:02:20 am od David » Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #1 : Březen 04, 2014, 01:09:35 am »

Pokud budes pracovat v D a budes platit dane, tak ti Steuernummer prideli. Me byo receno, ze mi ho prideli pri prvnim danovem priznani. Podle ceho by ti taky zpracovali dane??? Prvni rok ho nepotrebujes a podle me je ti k nicemu. Alespon ja ho zatim nepotreboval. A je rozdil mezu steuernummer a ID nummer. Nepletes si to?
Zaznamenáno
Brembis



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #2 : Březen 04, 2014, 07:00:49 am »

Zřejmě nepletu, přesně takhle to mám napsaný v kolonce, kterou mám vyplnit. Je to práce přes Zeitagenturu a oni to číslo po mně chtějí. Že mi prý bez toho nemůžou posílat peníze. Když jsme u toho, tak já s agenturou zatim problem nemám, až na tuhle byrokracii. Ale možná proto, že jde o odbornější pozici a firma extra dorovnala můj platový požadavek. Ale zatim nevim, jak je to s dovolenýma, jestli na ní je u Agentury vůbec nárok a první výplata mě taky teprv čeká. ID Nummer je tedy k čemu, pokud by se jednalo o dvě různá čísla?
Zaznamenáno
zlaticko



Karma: -43
Příspěvků: 109


« Odpověď #3 : Březen 04, 2014, 10:00:41 pm »

Zřejmě nepletu, přesně takhle to mám napsaný v kolonce, kterou mám vyplnit. Je to práce přes Zeitagenturu a oni to číslo po mně chtějí. Že mi prý bez toho nemůžou posílat peníze. Když jsme u toho, tak já s agenturou zatim problem nemám, až na tuhle byrokracii. Ale možná proto, že jde o odbornější pozici a firma extra dorovnala můj platový požadavek. Ale zatim nevim, jak je to s dovolenýma, jestli na ní je u Agentury vůbec nárok a první výplata mě taky teprv čeká. ID Nummer je tedy k čemu, pokud by se jednalo o dvě různá čísla?

musíš na finanční úřad v Německu a oni ti ho přidělí, i když dojíždíš z ČR, musíš vyplnit nějaké speciální formuláře. Asi jim jde především o tvojí daňovou třídu, tu potřebují, aby ti mohli vypočítat výplatu, jinak tě dají do té nejhorší daňové třídy 5
« Poslední změna: Březen 04, 2014, 10:01:53 pm od zlaticko » Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München