Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: 1 [2]   Dolů
 
Autor Téma: Podpora v nezaměstnanosti v Německu - nárok v ČR?  (Přečteno 135381 krát)
jutu



Karma: -1
Příspěvků: 2


« Odpověď #15 : Únor 10, 2014, 09:09:32 pm »

hanka ako dlho ti trvalo kym ti poslali ten formular U1 pretoze ja uz cakam jeden mesiac a nic my neposlali a to povedali ze my ho poslu za 2 tyzdne
Zaznamenáno
blerry



Karma: 0
Příspěvků: 13


Tomas


« Odpověď #16 : Únor 11, 2014, 08:57:43 pm »

Já jsem to tu jen tak přeletěl,ale připadá mě to dost dezinformační.Já mám zkušenost,že němci vypočítávají podporu ze 7 nebo 8 let (nejsem si teď jistý) a to i odpracované v ČR (např několik let v ČR a pak jen 6 měsíců v D ) stačí k tomu nějaký doklad o době odprac.v česku např zápočt.list s formulářem předložit v česku finančnímu k vyplnění ten tu člověk dostane automaticky v česko-německé verzi.Zaměstnavatel nemusí s nikým komunikovat.To jen tak pro info...
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #17 : Únor 11, 2014, 09:20:07 pm »

Neni to deziformacni, je to v poradku... u pendleru

2.3.2 Příhraniční pracovníci (pendleři)

Příhraniční pracovník je osoba, která v jednom státě bydlí a do druhého jezdí za prací  a minimálně jednou týdně se vrací do státu bydliště.  Pokud jde o stát pojištění, platí i v případě pendlerů obecné pravidlo – pojistné odvádějí  a dávky pobírají od státu, v němž vykonávají svou výdělečnou činnost. Výjimkou z tohoto pravidla je situace, kdy se pendleři stanou nezaměstnanými. V takovém případě mohou uplatnit nárok na dávky v nezaměstnanosti pouze ve státě svého bydliště a v případě jejich přiznání budou předpisům státu bydliště podléhat i v ostatních oblastech sociálního zabezpečení. Vedle povinnosti zaregistrovat se u místního kontaktního pracoviště ÚP však máte možnost doplňkově se zaregistrovat i u úřadu práce ve státě posledního zaměstnání, který Vám sice žádné dávky poskytovat nebude, ale mohl by Vám také pomáhat s nalezením nového pracovního uplatnění v tomto státě.  Širší práva mají pendleři a jejich rodinní příslušníci v oblasti zdravotního pojištění, kdy mohou v plném rozsahu čerpat zdravotní péči ve státě svého bydliště
Zaznamenáno
Kuchtiklibor



Karma: -7
Příspěvků: 80



« Odpověď #18 : Únor 12, 2014, 09:54:03 am »

Ahoj nám dnes u1 přišla ale nikde tam není napsáno kolik jsme brali .... Nevite co s tím?
Zaznamenáno
Kuchtiklibor



Karma: -7
Příspěvků: 80



« Odpověď #19 : Únor 12, 2014, 06:54:03 pm »

Nám taky po měsíci dorazila ale jaksi nám tam nevyplnili příjem.... To tam asi dělá nějaký idiot.
Zaznamenáno
Hanka85



Karma: -1
Příspěvků: 26


« Odpověď #20 : Březen 19, 2014, 01:47:58 pm »

hanka ako dlho ti trvalo kym ti poslali ten formular U1 pretoze ja uz cakam jeden mesiac a nic my neposlali a to povedali ze my ho poslu za 2 tyzdne

Musis tam neustale volat a otravovat je.Doba dodani dopisu do Cr je priblizne tyden.Taky jsem s nima mela problemy.Az ti prijde ten formular zkontroluj si zda mas vsechno vyplnene(zamestnavatele vsechny a vydelek v netu-musi to tam byt napsano ze je to neto pokud to tam neni,pracak to povazuje za hrubou)a jestli je tam razitko uradu a podpis.U me furt neco chybelo.Ale jak rikam otravovat a otravovat.
Zaznamenáno
Hanka85



Karma: -1
Příspěvků: 26


« Odpověď #21 : Březen 19, 2014, 01:55:40 pm »

Já jsem to tu jen tak přeletěl,ale připadá mě to dost dezinformační.Já mám zkušenost,že němci vypočítávají podporu ze 7 nebo 8 let (nejsem si teď jistý) a to i odpracované v ČR (např několik let v ČR a pak jen 6 měsíců v D ) stačí k tomu nějaký doklad o době odprac.v česku např zápočt.list s formulářem předložit v česku finančnímu k vyplnění ten tu člověk dostane automaticky v česko-německé verzi.Zaměstnavatel nemusí s nikým komunikovat.To jen tak pro info...

Blerry to bylo mozna drive.Ted je ted takze se postupuje jinak.Vim o cem mluvim jelikoz se mi to tyka.Pokud pracujes v Nemecku a mas odpracovany rok tam tak mas pravo na podporu z Nemecka po dobu jednoho roku,Pokud odpracujes vice let doba podpory se zvysuje.Tohle vim presne od jedne Nemky ktera pracuje v pojistovne.Pro pracak vyplnis jen nejake papiry ohledne podpory a pak se muzes jit zaregistrovat na pracak i do cech stim,ze nechces podporu z cech ale ze ti prichazi z Nemecka.V Cechach musis mit odpracovane 2 roky behem 5 let myslim pocita se tam i prace v zahranici a mas narok na podporu z Cech na 5 mesicu.
Zaznamenáno
Hanka85



Karma: -1
Příspěvků: 26


« Odpověď #22 : Březen 19, 2014, 01:59:44 pm »

Nám taky po měsíci dorazila ale jaksi nám tam nevyplnili příjem.... To tam asi dělá nějaký idiot.

Presny pripad,ktery nastal i u me.Take mi tam porad neco chybelo.Jediny co musis udelat je zavolat na pracak,kde ti ho vybavovali a nahlasit jim to,ze ti tam chybi to a to a oni to poslou znova.Dej si ale pozor aby tam bylo napsano ze je to neto,pokud to tam nebude napsany pracak to bude povazovat jako hruby.a to je pak kurna znat na podpore.Preji hodne stesti
Zaznamenáno
Stran: 1 [2]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München