Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: povoleni k pobytu, prac. povoleni  (Přečteno 28418 krát)
chalis



Karma: 0
Příspěvků: 3


« : Srpen 19, 2012, 06:06:17 pm »

Zdravim všechny Čechy a Slováky ve Švýcarsku. Jsem tu nový a chtěl bych se zeptat jak je to s prac. povolením a povolením k pobytu. Sháním si tu práci, ale připadne mi, že bez povolení L případně B mě tu nikdo nezaměstná. Je to tak, že toto povolení (L, B) získám jen na základě prac. smlouvy? Jestli je to tak, je to začarovaný kruh. Díky za info a jestli je někdo v Zürichu, rád zajdu pokecat a tak.
Zaznamenáno
Denous



Karma: 1
Příspěvků: 27


« Odpověď #1 : Srpen 21, 2012, 09:28:56 am »

Ahojky,

z vlastní zkušenosti vím pokud nemáš odbornou kvalifikaci což znamená nejsi člověk, který by jim zrovna na trhu chyběl jen tak nikdo Tě bez povolení nezaměstná. Můžeš tady být 3 měsíce jako turista a hledat si práci, pokud žádnou do té doby neseženeš a nejsi tu s partnerem/kou, který tu pracuje a může se za tebe zaručit finančníma prostředky jsi nahraný jak Baťa s cvičkami to neber vůbec špatně je to přesně jak píšeš je to začarovaný kruh. Bohužel bez práce povolení nezískáš. Jsem v té samé pozici jako ty,ale já tu mám partnera, který tu pracuje. Přeju hodně síly a štěstí při hledání práce Úsměv
Zaznamenáno
chalis



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #2 : Srpen 21, 2012, 12:37:06 pm »

Díky za zpravu, myslel jsem si, že to tak bude. Hledám práci v gastronomii, mám šestiletou zkušenost z 5ti hvězdičkového hotelu v Praze (recepce) a ať hledám jak hledám, tak vždycky přijde odpověď leider...
Myslím si, že je to kvůli tomu povolení co nemám. Vůbec nevím co si dál počít. Nemáte někdo nějakou radu, co dál?
Zaznamenáno
Denous



Karma: 1
Příspěvků: 27


« Odpověď #3 : Srpen 21, 2012, 05:08:42 pm »

tak to máš podobný problém jako já mám 3 letou praxi ze 4hvězdičkového hotelu v PHA umím anglicky,španělsky můj problém je třeba,že mám základy nj.Každopádně tady chtějí na recepci hodně dobrou nj z 70% native speaker, francouzštinu, italštinu a popřípadě angličtinu.Každopádně jsem dozvěděla,že cestovní ruch je tady celkem přesycený...Bohužel radu nemám jsou tady jasně nastavený pravidla.Bez práce povolení nelze dostat.jednu radu bych přeci měla oběhej co nejvíce personálek oni když ti seženou práci i kdyby do nějaké fabriky tak Ti povolení na 3 měsíce zařídí a ty pak půjdeš po té době zažádat ty sám o povolení,že už tady máš práci. Takhle mi to bylo řečeno alespoň v manpower.Hodně štěstí!

Denisa
Zaznamenáno
chalis



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #4 : Srpen 21, 2012, 05:33:09 pm »

Ok Deniso, moc díky za zpravu. Zkusím oběhat ty personálky. Manpower znám, ale jinak už nic. Nevíš kde bych na netu mohl nějaké najít. Ještě jednou díky!
Zaznamenáno
Denous



Karma: 1
Příspěvků: 27


« Odpověď #5 : Srpen 21, 2012, 05:55:01 pm »

pokud jsi z Curychu tam jich je zrovna hodně Úsměv

na serveru www.switzerland.cz máš po pravé straně lištu s názvem Kde hledat práci? tam klikni a je tam asi 30 personálek Mrknutí a nebo zadej do Google.ch personální agentury v německém jazyce nejlépe...snad ti nějaká personálka pomůže,ale smiř se s tím,že třeba nedostaneš práci kterou jsi očekával každý začátek je těžký a tady to platí mnohonásobně :)důležité je mít pozitivní myšlení a neztrácet naději
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München