Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Import stareho auta z CR  (Přečteno 74618 krát)
Harratko



Karma: 4
Příspěvků: 65



WWW
« : Únor 25, 2012, 12:09:31 am »

vim,ze se to parkrat probiralo, temata jsme procetla, prece jen nenasla detailnejsi info primo pro mne. na celncici mi mailem odpovedeli odkazem na webove stranky a jejich pdfka, ktere uz jsme mela davno prectene, strassenverkehrsamt mi sice rekl zhruba postup vymeny znacek,ale ne celnice atd.

takze zkousim jeste jednou tady.

Jsem v CH vic nez rok, CH ridicak uz mam.

mam tu ted auto psane na mamku (zadny papir od celniku pac nas na hranicich zatim nikdo nestavil pripadne s autem projela mamka-majitelka jen "na prazdniny", nicmene parkovaci povoleni na gemeinde a garaz mam na auto uz registrovanou,takze nejpozdeji v cervnu na me prijdou), ale po Velikonocich ho chci od mamky oficialne prepsat na me  plus oficialne registrovat v ch. uznaji mi i darovaci smlouvu nebo musim mit kupni smlouvu na normalni cenu?

ted otazka je, jak je to s proclenim auta (rok vyroby 2002), kdyz budu v den prijezdu s autem do CH papirove majitelkou auta teprve necely nebo max jeden den? udajne je to z eu zollfrei, kdyz mam coc dokument a v kupni/darovaci smlouve je polozka,ze mam zakazano auto prodat/darovat nasledujici dva roky... je to pravda?

musim mit z CR nejake spesl papiry (krome coc)? nebo mi vse daji na celnici k vyplneni az?

a vi nekdo cca jaka je lhuta na vymenu a stk od registrace na celnici? jeslti je to otazka dnu / tydnu ci mesice?

a pojisteni auta nemuzu prece uzavrit predtim,nez ho koupim. ale ja ho koupim a okamzite ten den(max den nasledujici) prevazim z CR do CH. takze pojistku v CH muzu uzavrit az po prujezdu celnici, nepredpokladam,ze mi pojisti auto,ktere mi jeste nepatri pred tim,nez ho v CR vyzvednu Úsměv   neni to pak problem, ze pojistka bude uzavirana az po importu?


mate nejake zkusenosti ohledne te svycarske stk - nejake tipy na co si dat pozor? (auto je ok,jen je mu 10let a tak se odlepujou gumy a plasty kolem oken a obcas pri razeni zpatecky musi clovek dvakrat, ale jinak je v super stavu)

diky moc !




abych vedela,na co se psychicky pripravit:)
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #1 : Únor 26, 2012, 09:43:59 am »

ja ti sice neporadim, ja sem auto radsi nechala nasim v CR nez se s tim otravovat. ale auto budes mit pojistene na prevoz jeste z CR, ne!? ja myslim, ze kdyz bude pojistene z CR a mas zelenou kartu (myslim, ze ted uz je u nas jen to doklad) tak by ti pozdejsi pojisteni zde meli uznat.
jinak treba u deti, dite si taky musis pojistit uz pred narozenim. kdyby nahodou potom nebylo zcela zdravo, nikdo ti ho plne nepojisti. postaveny na hlavu!  Co???
Zaznamenáno
Harratko



Karma: 4
Příspěvků: 65



WWW
« Odpověď #2 : Únor 26, 2012, 10:43:05 pm »

no musim pri prepisu v cr uzavrit i povinny ruceni,coz na jeden nebo dva dny jen na prevoz nejde, bud pul roku/rok. zkusim se poptat,jeslti je mozny uzavrit pojistku predem na konkretni datum  budoucnosti,ale moc realne to nevidim. mimino neni auto:D
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #3 : Únor 26, 2012, 11:02:28 pm »

Ja tomu rozumim tak, ze existuji dva rozlisne scenare, import v ramci stehovani (1)

http://www.ezv.admin.ch/zollinfo_privat/zu_beachten/00352/02332/index.html?lang=de

a import jako takovy (2)

http://www.ezv.admin.ch/dienstleistungen/shop/00038/00060/index.html?lang=de

Pri variante 1 dovezes auto na originalnich znackach a s originalnim pojistenim, pro celniky mas formular 18.44, neplatis clo/DPH/Umweltabgabe a mas tusim 3 mesice na prehlaseni v Ch. A zvladnes to cele sama.

Pri variante 2 platis DPH a Umweltabgabe (kumulovane neco prez 12%). Typicky se auto veze na specialnich znackach (a se specialnim kratkodobym pojistenim). Coz je dane tim, ze kdyz si nechavas vracet DPH statu puvodu (coz se Tebe netyka, mama Ti DPH vracet nemuze), musis auto mit odhlasene jeste pred prujezdem (EU) celnici. Do jake miry muzes dovest auto prez Ch celnici na originalnich znackach nevim, na to se musis celniku zeptat. Dale, kdyz jsem ja pred 2 lety importoval nove auto bylo treba k tomu pribrat celniho agenta, ktery praveze ty poplatky s celni spravou zuradoval. Pro celniky bylo treba mit formular 18.56, ale o to se postaral ten agent.

Ta priznivejsi varianta (1) funguje pouze a/ pro veci, ktere jsi vlastnila dele jak 6 mesicu pred stehovanim a b/ do roka po prestehovani. Celnici ti reknou, ktera variante se Te tyka, obavam se, ze spise (2).

<<<udajne je to z eu zollfrei, kdyz mam coc dokument
Clo te netrapi, jedna se o 12-15 Chf / 100Kg. A s COC je to opravda bez cla. Pri variante (2) Te trapi Umweltabgabe (4% ceny) a Mwst (8% na vysledek predchoziho, cili na cenu+4%). Ale je dost mozne, ze u auta r.v. 2002 je i tohle zanedbatelna suma. Jinak COC ale opravdu potrebujes a to kvuli Mfk.

<<musim mit z CR nejake spesl papiry (krome coc)? nebo mi vse daji na celnici k vyplneni az?
Musis mit pro obe varianty vsechny papiry predem pripravene. Krome Ch 18.* formularu urcite take papiry od auta, COC a pro variantu (2) urcite i kupni smouvu. A dost mozna jeste neco vice, co uz jsem zapomenul.

>>mate nejake zkusenosti ohledne te svycarske stk - nejake tipy na co si dat pozor?
Ja jsem cely process zadal mistni garazi, ktera se postarala o prislusne papiry (..abgas-, lichtkontrolle...) a i auto dovezla k Mfk. Na nemecky mluvicich strankach je mozno se docist, ze auto by melo ciste a to tak, ze zvenku i zevnitr (mineno nikoliv koberecek nybrz motorovy prostor). Jinak jestli mas auto na dvorku, muzes zacit tim, ze ho ukazes kratce garazistovi Tve volby, a on Te (v idealnim pripade zadarmo) povi, jestli auot je sance, ze auto Mfk dostane, nebo jestli je treba pocitat s problemy a co vse je treba vyridit predem.

<<akze pojistku v CH muzu uzavrit az po pruj
CH pojistku potrebujes az na CH prihlaseni. Do te doby Te plati pojistka vazana na znacky, na kterych auto jezdi, t.z. originalni, nebo ta kratkodoba specialni.

Preju uspeny import.

Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #4 : Únor 26, 2012, 11:15:37 pm »

Jeste jsem zapomenul...


<<a vi nekdo cca jaka je lhuta na vymenu a stk od registrace na celnici? jeslti je to otazka dnu / tydnu ci <<mesice?

Mne bylo receno kantonalni (BL) Mfk, ze 'neprodlene', ale nepadla zadna konkretni deadline. Vzhledem k tomu, ze jsem mel ty casove omezene specialni znacky (a pojisteni), byl jsem omezen dobou platnosti techto.
Zaznamenáno
Harratko



Karma: 4
Příspěvků: 65



WWW
« Odpověď #5 : Březen 08, 2012, 11:57:48 pm »

dekuju moc. hodne jsi mi pomohl, uz jsme pozjistovala i par dalsich veci a tak strasne slozite to nakonec nevypada, tak snad vse dopadne bez problemu:)
Zaznamenáno
Jankoman



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #6 : Duben 03, 2012, 08:35:48 pm »

ake doklady potrebujem mat prelozene pri importe auta?
Zaznamenáno
Lebi
Host
« Odpověď #7 : Duben 13, 2012, 08:32:58 am »

Ahoj. Netusim, jestli uz ten vyse zminovany import probehl, ci nikoliv, ale muzu poskytnout par svych poznatku, jelikoz pred mesicem sem koupil auto v Nemecku a tahl ho do Svycarska.
Tvuj pripad bych resil nasledovne:
Auto v Cechach nech prepsat z maminky na tebe. Samozrejme budes muset jit uzavrit povinny ruceni, jinak s tim autem nesmis na silnici. V tom okamziku nejsi majitelkou auta 6 mesicu, takze budes muset udelat klasickej import. Pojedes do Svycarska a na hranicich (ne na vsech to jde - normalne jezdim pres Diepoldsau, ale kvuli autu sem musel do Feldkirchu - ale to bylo spis kvuli rakusakum, protoze sem chtel nechat vratit dan) nahlasis import auta. Co s sebou - vsechny cesky papiry, co k autu mas (technicak, emise, pojisteni, COC, kupni smlouvu s uvedenou cenou auta bez DPH). Aby jsi nemusela platit clo, tak je k autu potreba EUR.1 dokument. A ten nemaji vsechny auta!!!! Bylo mi vysvtleno, ze tenhle dokument mivaji auta vyrobeny v EU (velice zjednodusene receno). Jelikoz sem vezl Mazdu, ktera se vyrabi v Japonsku, tak zadnej EUR.1 dokument a clo sem musel zaplatit tak jako tak. Nicmene, jak tady bylo zmineno, neni to zadna palka, tusim ze max. 17 CHF/kg auta. Nicmene od prijezdu na hranice uz budes jen a jen platit. Z kupni smlouvy auta vezmou cenu bez DPH, prepoctou dle aktualniho kurzu na franky a z toho vypocitaj 4% Automobilsteuer. K tomu ti za 20,- CHF vystavi dokument 13.20A. To vsechno sectou a z toho vypocitaji 8% MwSt. Bohuzel netusim, jak to bude v tvym pripade, kdyz maminka na tebe auto prevede, udelate nejakou smlouvu, kde predpokladam zadna cena nebude. Tak mozna pak vezmou nejakou tabulkovou hodnotu, fakt nevim. Na dokumentu 13.20A dostane auto prideleny Stamm-Nr. a od tohodle okamziku je v systemu a svycari vedi, ze jim prijelo dalsi auto. Tim bys mela mit hranice vyrizeny.
Jak budes mit cas, tak si zajed do autorizovanyho servisu na zmereni emisi. Po emisich si vyrid pojistku auta (je to delal na Comparis). Pak vsechny dokumenty oskenuj a posli na MFK a oni ti zavolaj, kdy mas prijet. Projdes MFK, dostanes znacky a hotovo. Samozrejme vsechno zaplatis. Ohledne obav, jetli projdes technickou nebo ne - pri mereni emisi se zkus domluvit, at ti na auto kouknou a reknou, co je spatne nebo at ti auto na technickou pripravi ;-)
Ohledne pojistky v Cechach - az budes mit cestu do Cech, tak zajdes na pojistovnu, reknes, ze auto je vyvezeny, zrusis pojistku a oni ti preplatek vrati. Pokud sem nejakou informaci zvrtal nebo ne zcela odpovedel, tak me prosim nekdo opravte nebo doplnte ;-)

Preju uspesny a bezproblemovy import ;-)
Zaznamenáno
Harratko



Karma: 4
Příspěvků: 65



WWW
« Odpověď #8 : Květen 05, 2012, 06:55:11 pm »

ahoj, diky moc, info super, ale prislo trochu pozde:) utop uz mam prevezene, 15.5.mam termin na MFK. tak to budou posledni nervy. jinak kolik jsi zaplatil za znacky? poradf nejsem schopna se dopatrat nejakyho odhadu celkovych nakladu:)

Zaznamenáno
Lebi
Host
« Odpověď #9 : Květen 10, 2012, 05:29:19 pm »

ahoj. znacky me staly 45,- technicak 40,- technicka 130,- a dan (pomerna cast, jelikoz sem auto privezl v pulce vrezna) 440,-
Zaznamenáno
Harratko



Karma: 4
Příspěvků: 65



WWW
« Odpověď #10 : Květen 11, 2012, 06:30:03 pm »

dekuju moc:)
Zaznamenáno
Jankoman



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #11 : Červenec 01, 2012, 03:29:29 pm »

Aka je povinna vybava auta vo svajciarsku?
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München