Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Podpora v nezaměstnanosti v Rakousku  (Přečteno 55936 krát)
Hans



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Leden 28, 2012, 09:25:18 am »

Zdravím,nevíte prosím někdo,po jaké době mám nárok na podporu v nezaměstnanosti?Díky
« Poslední změna: Leden 28, 2012, 04:56:48 pm od David » Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Leden 28, 2012, 04:56:39 pm »

Pokud to chápu správně, tak podle článku od pracovního úřadu:

pokud žádáš poprvé tak nejdřív po dvou letech během kterých jsi v Rakousku platil minimálně rok (52 týdnů) v zaměstnání daň z příjmu. Nebo po roce pokud žádáš před 25.rokem tak min. 26 týdnů, popř. pokud žádáš o podporu podruhé tak stačí mít odpracované 28 týdnů.

Pokud si nejsi jistý jestli dané podmínky splňuješ, tak se zeptej na úřadu práce - www.ams.at - Uvedl bych rovnou u koho a jak dlouho jsi pracoval v posledních dvou letech.

Více tady:
http://www.ams.at/sfa/14080_812.html
http://de.wikipedia.org/wiki/Arbeitslosengeld_%28%C3%96sterreich%29

« Poslední změna: Leden 28, 2012, 05:04:05 pm od David » Zaznamenáno
jranz
Host
« Odpověď #2 : Listopad 16, 2012, 10:15:17 pm »

Urcita doba musi byt vzdy odpracovana, to je pravda, ale neni podminkou, ze to musi byt v Rakousku, kdyz si tady vse zajistite a predlozite uradum pomoci tzv. dnes jiz formularu E... napr. prijmy z CR, nebo Spanelska apod. tak Vas dnes musi prijmout na jakemkoliv UP v cele dnesni EU.

Pri mem mesicni prijmu za poslednich 5 let v CR - 30.000 CZK hrubeho, posledni rok 41.500 CZK, jsem tady spadla UP do systemu s nejvyssi moznou dosazenou hranici pro vypocet na UP - tedy tzv. BMGL 3750 EUR a pobirala jsem cely rok podporu z UP a to ve vysi 1450 EUR. Jsem sice rakousky obcan, ale to nema s tim nic spolecneho. Obrante se trpelivosti, kdekoliv delate, delejte jen na smlouvu.

Obracejte se v pripaden sporu na Arbeitskammer apod. instituce, pro toto jsou tady zrizeny, nechapu jak mohli v CR nyni UP vzit pravomoci pomahat lidem z vymahanim neplaceni mezd u zamestnavatelu, lide se pry musi nyni sami obracet pres sve pravniky, kdyz Vam zamestnavatel neplati, to tedy nevim, co tam jeste delate, a proc s touto politikou neco neudelate.

I tady je korupce, vse se odhaluje, prvni politici chodi i do basy, proste v Evrope se jiz neda zit dnes na dluh a vsichni maji politiku a vsech zlodeju plne zuby, ani Rakouskym obcanum se nelibi, ze se stale jejich danove prispevky rozplytvavali v rukou nenasystnych politiku, pryc s politiky, kteri si mylsi, ze jedna ruka druhou myje a bez toho jsem z kola ven.


A co se deje v CR v oblasti vymahani dluhu a jakym zpusobem se posiluje pravomoce vymahacu, to je v CR nehoraznost. Zase to nahrava jen nejake skupince lepe vzdelanych hamiznych lidi. Nenechte si to libit.

Tak se zit neda, to by bylo lepsi, aby to 21.12.2012 rovnou vse zkoncilo.

Lide toho maji plne zuby vsude, verte mi.
Zaznamenáno
jranz
Host
« Odpověď #3 : Listopad 16, 2012, 10:24:54 pm »

A jeste jedna takova perlicka. Ja nikdy nebyla z Rakoska tzv. odhlasena z pobytu, i kdyz jsem si zde neplatila ani zdravotni ani socialni, pracovala jsem jako rakousky obcan 17 let v CR, nebot jsem tam mela znovu rodinu.

Ale co se mi stalo na UP, kdyz jsem prijela do Leobenu, kde jsem byla stale hlasena, nejak me pani domu zapomnela odhlasit. Sama jsem to v roce 1991 neudelala.

Ale urednice mi vehementne tvrdila, ze tady prihlasena nejsem, samozrejme, ze jsem pred odjezdem z CR se doptavala na UP, co vse musim dolozit, aby kdyz se vratim do Rakouska jako rakousky obcan, abych tyto veci mela sebou.

Tato pani, jeste delala jako ze mluvi s Meldeamtem < tedy Uradu kde se lide prihlasuji k pobytu.

No tak nic, tak jsem odjela do Korutan, tam bydlel muj syn a ma snacha, ktera mi nabidla, ze me jeji maminka prihlasi k trvalemu pobytu a jake prekvapeni me cekla, jak mi urednik rika, takze vas tady srdecne vitam p. Ranz, do vcerejska jste byla hlasena v Leobenu a ode dneska v St. Paul.

No tak to jsem si myslela sve o urednicich, i ja, a presto, ze se domluvim byla jsem nemile prekvapena.

Nenechte odradit, vse si vyrizujte, a ke vsemu si nechte doklady.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München