Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: auto - musí se přihlásit?  (Přečteno 51772 krát)
smisek



Karma: 0
Příspěvků: 20


« : Říjen 28, 2011, 07:06:31 pm »

zdravim vsechny....
chtela bych se optat, jestli nahodou nekdo nevi, jak je to s autem. mam uz vymeneny svycarsky ridicak a i povoleni a jezdim ted a autem, co ma ceskou spz. mam i plnou moc, ze ho mohu uzivat. je prihlaseny na mamku.vcera jsem prisla do policejni kontroly a rekli mi, ze to nejde, ze nemuzu takhle jezdit.hrozi mi pak pokuta....nema s tim nekdo zkusenosti? ale Nemci prece muzou jezdit i se svycarskym ridicakem a maji auto prihlaseny v Nemecku a i na nem. znackach. Maji prakticky 2 trvaly pobyty. ze by to u nas neslo?diky za jakoukoliv informaci.ahoj
« Poslední změna: Říjen 28, 2011, 10:20:20 pm od David » Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #1 : Říjen 29, 2011, 08:06:28 am »

Jak jsi na to prisla, ze maji Nemci dva trvale pobyty? A ze jezdi ze svycarskym ridicakem autem na nemeckych znackach? A proc si podle Tebe meni ten ridicak, kdyz uz maji ty dva pobyty?

Nahlaseny trvaly pobyt v Nemecku implikuje danovou povinost tamtez. Da se tomu vyhnout klickovanim okolo smlouvy o zamezeni dvojiho zdaneni, ale je s tim dost starost  (musi se bernaku dokazat, ze zivotni stredobod je v ch, nikoliv v de, coz muze byt tezke, navic musi prislusne prihlaseni byti dale jak 110km od hranice). Z toho duvodu se Nemci pri stehovani do ch doma odhlasuji, je to jednodusi a mimochodem taky to spravne reseni.

Jinak - tak jak to mas vymysleny to samozrejme jde. Akorat to auto nesmi byt v zemi vice jak 3 mesice nepretrzite a a vice jak 6 mesicu behem 1 roku kumulovane. Muzes vzdycky policajtum rikat, ze ho mas puceny od mamy na vikend, problemy muzes mit spise treba s tim, az si budes na gemeinde chtit poridit parkovaci kartu, napriklad. Nebo kdyz Te nekdo praskne a Ty budes mit dokazovat, ze to auto nebylo...6 mesicu a 3 mesice.

Spravne reseni je auto proclit (clo neplatis, jde pouze o formality) a v ch prihlasit a pojistit. Tady na foru se to dost podrobne probiralo, proc si to vlakno nenajdes?





Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #2 : Říjen 29, 2011, 08:26:07 am »

Jeste mne napadlo, na to aby si auto mohlo proclit bez placeni cla & co (uhradky zivotnimu prostredi, DPH) musi byt dotycne auto 6 mesicu pred stehovanim v majetku osoby, co se do ch stehuje. Tohle reseni jsi si ale prihlasenim na mamu zavrela.

Muzes jeste zkusit auto importovat. Sice zaplatis svycarske clo & co, ale nechas si vratit DPH statu, z ktereho exportujes, napriklad v v Cechach 20%.  To ale implikuje, ze si koupis jine auto, mama te ho asi bez DPH prodat nemuze, ledaze by byla platce DPH. Taky muzes dat vydelat svycarskym prodejcum a kouput si o minimalne 30% predrazeny vyrobek v miste.

Ja jsem auto kratce po nastehovani importoval, protoze se mne me stare vlastni 2 mesice pred stehovanim totalne rozsypalo, a platit nemeckou i svycarskou DPH pri koupy pred stehovanim mne prislo prasteny...

Vyggogluj si auto import durch private.



Zaznamenáno
katerina svarova
Host
« Odpověď #3 : Říjen 29, 2011, 07:18:08 pm »

Ahoj,
na toto tema uz jsem tady jednou prispivala....... Byli jsme ve stejne situaci-auto napsane na jednoho z rodicu, od nich jsme meli nemecky psanou plnou moc, uredne overenou- jednou nas na hranicich zastavili a divili se, ze mame svycarsky ridicak a pritom ceskou spz. Rekli jsme, ze auto mame pouze pujcene, ukazali jsme plnou moc a celnici s  nami sepsali nejaky protokol, zaplatili jsme 25Chf a dostali jsme papir, ze tu muzeme s autem dva roky jezdit s ceskou spz. Ta lhuta dvou let je pocitana ode dne prichodu do zeme,ktere je uvedeno na povoleni k pobytu-nas zastavili asi az po roce zivota tady, takze nam to povoleni platilo vlastne jen rok. Behem toho roku jsme si ale poridili auto nove, koupene uz v CH. Zkus si toto zaridit, budes mit oficialni papir pro pripadnou policejni kontrolu a taky ti to da nejaky cas, aby sis mohla rozmyslet, jestli si koupis auto tady, nebo v cechach-u auta z Cech ale, jak rikal Michal, plati to, ze vec, ktreou si sem privazis za ucelem stehovani musis vlastnit minimalne 6 mesicu, abys neplatila clo apod.

K.
Zaznamenáno
smisek



Karma: 0
Příspěvků: 20


« Odpověď #4 : Říjen 30, 2011, 12:51:31 pm »

diky za informace. Je super, ze to jde sepsat na celnici - zeptam se.
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #5 : Říjen 30, 2011, 01:28:57 pm »

svagr (slovak) mel auto napsane na mamku, plnou moc od ni a policajti si na nej pote co ho chytli nekolikrat pockali, naposled za nim zajeli az na parkoviste za domem a dali mu 2 mesicni lhutu na vymenu znacek nebo pokutu...povoleni ma B...takze auto odvelel na SK a koupil si zde nove...je to risk...
Zaznamenáno
mapal



Karma: 1
Příspěvků: 11


« Odpověď #6 : Říjen 31, 2011, 08:34:31 pm »

Po mých zkušenostech bych řekla, že je lepší auto přehlásit a dát na jejich registrační značky. Mám auto z ČR, ještě platím leasing, tudíž podle českých zákonů nemůžu auto až do splacení hlásit tady. Ovšem místní úřady to nechápou a řídí se samozřejmě švýcarskými zákony. Stálo mě to hodně vysvětlování!!! Rok jsem měla domluvenou na hranicích  "vyjímku za 25 CHF na rok", ale teď jsem auto stejně musela proclít (1000CHF) načež mi dali automaticky papíry pro změnu SPZ! Na konci roku se vracím trvale do ČR, takže jezdím stále na českých...! Tak si to nějak přeber :-) Hodně štěstí.
Zaznamenáno
Martynez



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #7 : Prosinec 26, 2011, 01:49:17 pm »

Zdravim,
nevi nekdo, jak stare auto se da prehlasit/importovat z CZ na CH znacky?? Mam VW rv. 2001 a nevim, jestli uz to pro ne nebude moc stare.. (auto vlastnim pres 2 roky) Dale by me zajimalo, jak vlastne spravne postupovat? Musim nejprve odhlasit auto na ceske dopravce a z povinneho ruceni a posleze prihlasit tady, nebo obracene?? Diky za kazdou vasi zkusenost..
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #8 : Prosinec 26, 2011, 09:20:39 pm »

Stari auta nehraje roli, po uspesnem importu musi auto pouze projit STK.

Importovat to Tvoje auto rozhodne muzes. Ostatne, stejne jako cokoliv jineho. Pro ten import pouze plati mirne odlisna pravidla, v zavislosti na tom, jak dlouho jsi (uz) v Ch prihlasen k pobytu a taky jak dlouho uz dotycnou vec vlastnis.  Z Tveho prispevku to neni tak docela uplne jasne. Ty modality se tu na foru uz jednou resili:

http://www.switzerland.cz/forum/index.php?topic=5608.msg13763#msg13763

Pokud by te nestacilo, vice detailu se da vygooglovat, nebo zjistit cilenymi dotazy na kvalifikovanych mistech, t.j. Motorfahrzeugkontrolle Tveho Kantonu (prihlaseni) a celni sprava (import).





Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München