Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Rakousko od píky - hledání práce a ubytování  (Přečteno 48100 krát)
VCL



Karma: 0
Příspěvků: 7


« : Červenec 25, 2011, 12:16:40 pm »

Ahoj všem do Rakous,
na jaro 2012 plánujeme stěhování do Rakouska ( já, moje žena a nyní právě narozené dítě ).
Původně jsme uvažovali o Švýcarsku, ovšem od toho nás spousta lidí odrazuje..
Na zjišťování info není nikdy brzy, a tak budu rád za jakékoli praktické informace k přesunu.
Některé dotazy budou možná až příliš základní.

Momentálně je situace následující, já hovořím lámaně německy, žena je úplný začátečník, máme rok na to abychom se zdokonalili, i tak si ale myslím, že první kroky budou díky jazyku těžké a mé první zaměstnání bude díky jazykové bariéře nějaká manuální práce - což mi ovšem nedělá problém. Žena bude v době přesunu na mateřské a 2 roky bude mít ještě před sebou.

Nabízí se první dotaz - jak je to s převodem mateřské? Nabízí se ženu a dítě neodhlašovat z ČR, žili by sice se mnou v RAK, ale jakoby ne trvale, tzn. s byslištěm a účtem v ČR. - to v případě, že by mateřskou nebylo možné převést do RAK. - je to reálné, nebo je to nesmysl?

Další dotaz se týká shánění zaměstnání, jaký způsob doporučujete? Jelikož budu řešit manuální práci ( z výše uvedených důvodů ), uvažuji o vycestování do RAK a hledámí práce osobně. Má to smysl? Nebo je výrazně větší šance přes internet?

A třetí dotaz, pokud bych vyjel do RAK shánět práci, mám řešit přihlášení k pobytu, nebo to mám nechat až po sepsání prac. smlouvy? Jaké je pořadí? Bude chtít zaměstnavatel vidět ono povolení k pobytu?

Dotazů je ještě spousta, ale nerad bych zahltil tento web :-), takže si je nechám na později. Děkuji předem za jakékoli rady. L.
« Poslední změna: Červenec 30, 2011, 04:12:42 pm od David » Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Červenec 30, 2011, 04:12:21 pm »

Hledání práce přes internet tě nic nestojí. Hlavně nikomu neplať za zprostředkování.
Hledej nejlépe na www.ams.or.at (úřad práce), popr. více odkazů najdeš vlevo v článku o práci.

Nejdřív bych hledal práci a až pak podepsal smlouvu na ubytování. A to z těchto důvodů: Ubytování je dobré mít co nejblíž k práci a pronajímatel chce taky často vidět pracovní smlouvu, popř. již několik výplatních pásek.

« Poslední změna: Prosinec 03, 2011, 12:53:43 pm od David » Zaznamenáno
colin



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #2 : Prosinec 02, 2011, 09:20:28 pm »

Ahoi,
pokud mohu doporucit .. tak nasledujici priority:
1, jazyk, jazyk, jazyk a zase jazyk! - bez znalosti to nema vubec smysl (pozor "rakoustina" ma do nemciny daleko)
2, prace - pokud mas pracovni smlouvu podepsanou (ecard) - tak je vyhrano
3, urcite ti da hodne info tento portal - http://portal.mpsv.cz/eures/prace_v_eu/zeme/rakousko

jinak doporucuji aby zena s ditetem zustala v cr a ty pokud projdes do bodu 3, tak se v rak. "aklimatizovat" a po case muzes rodinu prestehovat. Poustet se do zeme jako rakousko bez financniho zazemi (prace) je velmy riskantni vzhledem k tve rodinne situaci (kdy vydelavas jen ty).

Ohledne hledani prace - myslim si ze je rozdil jakou praci hledas. Oblast na kterou mas kvalifikaci (vyucen, maturita, vysoka skola, zednik, manazer a pod.). Podle toho bych volil osobni schuzky nebo spemovani tveho cv pres internet.

ps. jinak dej vedet jak se situace vyviji ...
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München