Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Rozvod ve Švýcarsku  (Přečteno 56856 krát)
Petris



Karma: 0
Příspěvků: 3


« : Květen 16, 2011, 11:08:25 am »

Ahoj lidicky,
vdala jsem se za svycara, budou to tri roky, jinak s nim ziji v CH uz pet let. Mame male dite a bohuzel to vypada na rozvod. Ja ale nemam poneti jak to tu v CH funguje.
Nekde jsem se docetla, ze je lepsi, kdyz zadaji oba o rozvod, ze je to i levnejsi! Jak je to, kdyz mam jen povoleni B, musim se vratit do CR? A muzu vycestovat s ditetem do CR, aniz by me manzel narkl, ze s tim nesouhlasil?
Nevim si rady a manzilek zacina delat problemy!
Poradte, zda vite!
DIKY!!!!
« Poslední změna: Květen 16, 2011, 12:57:43 pm od David » Zaznamenáno
stouracek



Karma: 9
Příspěvků: 74


« Odpověď #1 : Květen 16, 2011, 12:23:48 pm »

Ahoj,

Vlastni zkusenost nemam, ale neco jsem nasel tady http://www.binational.ch/d/pdf/trennungscheidung_d.pdf

Hlavne toto:
Für den Entscheid, einen B-Ausweis nach der Trennung des binationalen Paares erneut zu verlängern, werden von den zuständigen Behörden unter anderem folgende Fragen geprüft:
• Wie lange hat die Ehe gedauert?
• Hat das Paar während der Ehe zusammengelebt?
• Hat das Paar gemeinsame Kinder?
• Wie gut konnte sich der ausländische Partner/die ausländische Partnerin in der Schweiz integrieren?
• Wird das Paar bzw. einer/eine von beiden durch die Trennung sozialhilfeabhängig oder sind beide in der Lage, finanziell unabhängig zu leben?
• Lässt sich aufgrund der Gesamtsituation der Verdacht erhärten, die Ehe sei ausschliesslich zur Umgehung aufenthaltsrechtlicher Bestimmungen eingegangen worden?
Betroffene Paare können sich bei einer Beratungsstelle für binationale Paare informieren oder gegebenenfalls eine Anwältin oder einen Anwalt mit Spezialgebiet Aufenthaltsrecht zuziehen.


Jarda
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #2 : Květen 17, 2011, 08:51:54 pm »

Onehda psali v mem oblibenem casopise, ze u mezinarodnich manzelstvi je moznost rozvod uskutecnit v domaci zemi kterehokoliv z manzelu. Pripadne jeste v zemi, kde se uskutecnila svatba, to v pripade, ze by to byla jeste jina, treti zeme. Pro to v ktere zemi se opravdu bude rozvadet rozhoduje, u ktereho soudu je prvne podana zadost. Zkus si zjistit, jestli by pro Tebe nebylo vyhodnejsi se rozvadet v Cechach, asi by Ti soudce byl naklonenejsi, a pobavit se po telefonu s nejakym ceskym advokatem. Za to nic nedas, maximalne par kacek za prvotni konzultaci.

Co se povoleni tyce, ja nevim - neni to tak, ze pokud mas prijem/ praci, tak muzes zustat automaticky? A pokud ne, (jak a jestli) by jsi tu vubec chtela zustat? Neni to navic v Ch take tak, ze paklize po rozvodu nejsi financne nezavisla, tak manzel plati nejenom na dite ale i na Tebe (nejakou omezenou dobu, typicky tak cirka 1 rok) ? Chtelo by to i Ch advokata nebo alespon to trochu pro-googlovat.





 
Zaznamenáno
sarinka



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #3 : Květen 20, 2011, 12:42:35 pm »

Rozvod muzes podat tady, ale i v CR. Tady je cena pravnika nekde jinde.  V CR se neresi rozdeleni säule. Nic takoveho tam neni a pravnik s tim nema praxi. Pri rozvodu tady, se to dela utomaticky. Povoleni k pobytu plati do data uvedeneho v dokladu.
Zaznamenáno
Petris



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #4 : Květen 28, 2011, 07:08:43 am »

Vsem moc dekuji za rady, obesla jsem si Fachstelle für Integration, poradnu na soude a jsem klidnejsi. Manzel jen nahanel strach a nakonec se snad dohodnem. Jedine co si nejsem jista je, zda kdyz bych chtela ze sve vule zpet do CR, bude muj syn, narozeny zde, sice i s ceskym obcanstvim, povazovan za svycara a je otazka, zda by nemusel zustat tu.
Vsem dekuji a kdyby mel treba nekdo zkusenost i s timto, pisnite!
Petra
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #5 : Květen 29, 2011, 11:07:17 pm »

Jinak, pod www.advokern.ch pracuje i jeden český právník, ktery se specializuje na rozvody.
Zaznamenáno
blueypno



Karma: 0
Příspěvků: 16



« Odpověď #6 : Srpen 10, 2011, 08:12:54 pm »

je dulezite mit praci - to pak neni problem si ponechat B a cekat na C.
ja jsem svym dvema detem (narozenym zde) nechala udelat i ceske rodne listy, ponevadz jsou obcany CR. Pasy maji take jen ceske. Ex-manzel (pravnik) take tehdy delal jen bububu, ale skutecnost je jina.
Mas narok na gratis advokata, pokud tvoje financni situace neni prave ruzova, informuj se, stoji to za to, protoze takovej rozvod udela poradnou sekeru do financi.
Dale mas narok ( a to se vyrizuje rychle ponevadz je to v zajmu ditete) na vyzivne pro dite i kdyz jeste nejste rozvedeni. Dale mas take narok na alimenty pro sebe - pokud je dite male, tak v podstate nemas sanci pracovat na plny uvazek a tim zajistit obzivu pro sebe a dite. Manzel bude prskat, ale nedej se (jak ja, protoze mne bylo opravdu vyhrozovano a zalekla jsem se).
Pokud da manzel vypoved v praci za ucelem neplaceni alimentu, tak soud mu stejne naridi takovy alimenty jaky by platil kdyby byl byval nedal vypoved (vlastni zkusenost), takze vyhruzky tohodle typu jsou nepripustne. Škleb
snazila bych se rozvadet tady, protoze se musi i rozdelit Pensionskasse ( v Cesku o tom nikdo nevi a nic by se soudne neresilo). Manzel ti musi dat polovinu jeho BVG, ktery se prevede do tveho podilu na Sperrkonto.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München