Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Dovoz kočárku z Čech  (Přečteno 55605 krát)
hanyzka



Karma: 2
Příspěvků: 27


« : Leden 26, 2011, 06:09:16 pm »

Ahoj lidi, potřebovala bych se poradit. Za pár měsíců čekáme přírustek do rodiny a já teď řeším nákup kočárku. Když koukám na ceny tady ve Švajcu, tak se mi dělá docela špatně, jak je to tady děsně předražené. Tak jsem si říkala, že bych si nějaký pořídila doma a přivezla sem, ale otázkou je, jak by to bylo na hranicích??? Myslíte, že by se to mělo proclít nebo nějak hlásit dopředu. Snažila jsem se to prodiskutovat s přítelem, ale jen když to vyslovím, tak je na nervy, že sem vozit nic nebude, že nehodlá mít problémy na hranicích...tak mám fakt dilema a nevím, co je lepší. Poradí mi někdo, kdo má zkušenosti?
Zaznamenáno
Vaud



Karma: 4
Příspěvků: 48



WWW
« Odpověď #1 : Leden 26, 2011, 06:19:55 pm »

Rekl bych, ze kocarek nepatri mezi typicky pasovane predmety a proto aktivity kocarkarskych mafii  nadale unikaji pozornosti dosud bdelych strazcu hranice.

Je mozny, ze uplne novej a drahej bude zatizen clem a ja osobne bych asi dal tech par sprdliku navic a koupil to tady (cili spolutrpim s Tvym pritelem pri predstave, ze vezu 700 km levnej polskej kocarek, kterymu upadne po tydnu kolo a vezu ho zas zpatky na opravu).
Zaznamenáno
hanyzka



Karma: 2
Příspěvků: 27


« Odpověď #2 : Leden 26, 2011, 06:49:08 pm »

Zajímavej názor....docela jsem se zasmála, jak ti chlapi drží při sobě, teď když mu dám přečíst tenhle názor, tak už nemám proti němu žádnou šanci...ale děkuju... Kroutím očima
Zaznamenáno
pravecko



Karma: 2
Příspěvků: 5


« Odpověď #3 : Leden 26, 2011, 08:11:42 pm »

Ahoj, no me tu loni kamaradi byli navstivit a kocarek normalne pro decko vezli autem a nic, takze bych se asi nebala :-). Kdyz z toho sundas cenovky a prelepky :-D
Zaznamenáno
EvaKan



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #4 : Leden 28, 2011, 09:46:53 pm »

Ahoj, nás za chvíli rozpustilá cesta do Švýcarska s kočárky čeká:o). Povezeme kočárky dva, jeden klasickej pro minimimoše:o) a golfáč, protože náš dorostenec už v tom velkým toho moc nenajezdí. Pokud by se Ti hodil, můžeme se domluvit a ten velký, ve velmi dobrém stavu  za českou cenu odprodáme:o) Eva
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #5 : Únor 04, 2011, 12:07:34 am »

Pravda, kocarek se urcite po sundani samolepek da prevezt prez hranice bez procleni a s tim spojenych organizacnich starosti.

Ale proclit kocarek jakozto cokoliv jineho neni vubec problem. Na hranici se zajde do prislusne budky, celnikovi se ukaze ucet nebo zeleny formular, a tento v pripade porizovaci sumy vetsi nezli 300 Chf vybere clo, coz bude 7,6% (svycarska DPH) z netto puvodni ceny, netto znamena bez DPH zeme puvodu. Pri te prilezitosti se v dane budce udela celem vzad a EU celnik na ten samy ucet da stempl jakozto potvrzeni vyvozu, pote se takovy ucet doveze nebo posle poctou prodejci kocarku, a ten vrati zpatky DPH, tedy napriklad v cechach 20%. Jelikoz 20% je vice nezli 7,6%, docela se takove procleni vyplati.

Probiralo se to tady na foru s televizy, to je vcelku to same jako kocarek ;-)

http://www.switzerland.cz/forum/index.php?topic=4486.0

A protoze Cechy jsou opravdu trochu z ruky a ne zrovna nakupni raj (i kdyz s kocarky nemohu zkusenostmi slouzit), nabizi se spise nektera z blizsich EU zemi, volena nejspis podle jazykovych preferenci a mista bydliste. Take je treba se predem od  prodavajiciho nechat ujistit, ze DPH vraci. Naprosta vetsina obchodniku v hranicnich pasmech (tak do 50 km) tak cini. 

Jinak pravda je, ze nejpohodlnejsi (bez cestovani a se zarukou za zadkem) je urcite nakup primo ve svycarsku, ale jestli te mistni ceny prijdou nehorazne, je prihranicni nakup spojeny s vracenou DPH urcite dobra alternativa k neproclenemu dovozu z Cech.

Zaznamenáno
Millosh



Karma: 3
Příspěvků: 23



« Odpověď #6 : Únor 10, 2011, 08:57:51 am »

muj nazor: pokud bych bydlel ve Svycarsku a musel koupit kocarek a ne za svycarske ceny, neni nic jednodussihom nez vyjet par km za hranice a koupit ho tam, nemecke ceny kocarku budou stejne jako nase (Polaky nepocitam)... toto delaji i svycari a jde o legalni a pohodlnou cestu, jak koupit a nenadelat si vic problemu nez uzitku (reklamace apod)
Zaznamenáno
mualem



Karma: 1
Příspěvků: 18


« Odpověď #7 : Březen 16, 2011, 10:02:53 am »

ja bych kocarek v cechach nekupovala, protoze je to cechach kolikrat vsechno predrazene, zajed si do konstanz, je to tam levnejsi a taky dostanes 12% z dane zpatky ;-)
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #8 : Březen 17, 2011, 09:53:17 pm »

me hnidopisske ja mne neda, abych neupresnil.

jedenact. ne dvanact. devatenact bez osmi je jedenact. a to i v procentech. konstanz je v nemecku. v nemecku je DPH devatenact. procent. ne dvacet. to je v cechach.

mineno zaroven jako tiskova oprava k memu predchozimu prispevku -  od noveho roku neni svycarska DPH 7,6 ale  8%, to jsem docela zaspal. sorry ;-)

konstanz je krome raje kocarku moc pekne mesto a za navstevu urcite stoji. ta opatrna formulace meho puvodniho prispevku jenom zohlednovala fakt, ze z nekterych casti schwizu muze byt konstanz trochu z ruky. napriklad z takoveho altdorfu se dost mozna vyplati kocarek koupit v luzernu nezli absolvovat 300 kilometrovy vylet.

ale to vsechno jenom tak mimochodem, aby rec nestala.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München