Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: pár otázeček - mzda, daně, povinné ručení  (Přečteno 32468 krát)
Mirda



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Listopad 28, 2010, 05:47:58 pm »

Mám pár otázek na které jsem tu nenašel odpovědi.

1. Jestliže je v inzerátu uvedena nějaká mzda, je to čistého nebo hrubého?

2. jaké daně se cca platí ? v česku se platí zdravotní poj. a záloha na daň, mají to obdobně?

3. K povinnému ručení máte uvedeno, že každé auto jezdící po nizozemských silnicích jej musí mít zaplaceno.
Když budu mít povinné ručení vedeno v čr, jelikož jsem občan čr a mám jej tady přihlášeno, tak se mě to netýká nebo to stejně musím platit i tam?
« Poslední změna: Listopad 28, 2010, 06:43:09 pm od David » Zaznamenáno
Lutr



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #1 : Leden 15, 2011, 09:40:32 pm »

Ahoj..v inzerátu na práci, by mělo být uvedeno, jeslti je to ´netto´nebo ´bruto´..nejspíš když to tam neuváděj tak to je bruto..což je hrubá mzda..Se srážkama ze mzdy to tam mají podobně..taky sráží zdrav. pojištění..něco víc než 100 euro..a jestě nějaký srážkyAsi tak, když si člověk vidělá kolem 2000euro..po sražení všeho mu zbyde asi 1500euro..Jinak ohledně toho auta by mě to taky zajímalo, protože mám v plánu se do Holandska nějak v létě přestěhovat na dýl..a nevím například jak často bych měla vycestovat za hranice, abych mohla používat českou SPZ..atd.
Zaznamenáno
manasinho



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #2 : Leden 17, 2011, 11:36:20 am »

v Holandských inzerátech neuvádějí platy..peníze se tu fakt neřeší..ikdyž budeš mít minimum je to pořád lepší než makat u nás za desítku...
Zaznamenáno
Kesa



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #3 : Září 26, 2011, 02:23:29 pm »

S ceskyma SPZ tu jezdit muzes bez placeni silnicni dane,ale maximalne 3 mesice.Pak silnicni dan musis platit tady.Je to dost rozdilne od kazdeho auta.Jaky je to typ,jak je tezke,benzin nebo nafta atd atd.Je to ale dost drahe,takze ja bych radsi co 3 mesice vyjela za hranice,ale to neni az tak reseni,protoze pokud tady trvale bydlis,tak ti to muzou dokazat a muzes doplacet zpetne.Ale jedna znama si tady prihlasila auto az po dvou letech a nikdo ji na to neprisel  Vyplazuji jazyk
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München