Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Konverzace v němčině  (Přečteno 90412 krát)
Haniii



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Červenec 30, 2010, 08:30:53 am »

Ahoj, přijela jsem do Mnichova s kamarádkou studovat němčinu, ale řeknu Vám, že to moc nejde. Ve škole se učíme jen gramatiku ale za ten měsíc co jsem tu, jsem neřekla snad ani větu. Na soukromého doučovatele nemám peníze. Když bych chtěla s někým mluvit německy, tak uteče, protože říkám blbosti.:-( Prosím, poraďte mi někdo..Bez němčiny si nenajdu práci a nechci se vracet.
« Poslední změna: Červenec 30, 2010, 08:32:01 am od David » Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Červenec 30, 2010, 08:57:05 am »

Ahoj,
jaký kurz němčiny konkrétně a v jaké škole? Pro úplné začátečníky?
Opravdu ti někdo "utekl" když jsi s ním začala mluvit? Zkus to třeba v obchodě na prodavače, ten nemá kam utéct Úsměv

Dobré by bylo kdyby jste se s kamarádkou bavily pořád, ale opravdu pořád jen německy a navzájem se opravovaly. Pokud nějaké slovíčko nevíš, tak si ho najdeš ve slovníku, popř. můžete německy probrat jak by se to asi řeklo. Já takhle opravdu taky začínal a vím že mi to hodně pomohlo, protože Němec tě zpravidla neopraví (snad kromě kamaráda kterému na tobě záleží) ... a ted když někoho opravím, tak se snad i urazí.
Pokud si myslíš, že v kurzu málo mluvíte, tak si kup třeba nějaké místní noviny a nahlas je s kamarádkou čti a zároveň se navzájem opravujte. Procvičíš si jak slovosled ve větě, tak výslovnost. Po zbytek času poslouchat rádio, či koukat na tv a soustředit se na to. ... Prostě pořád do sebe tu němčinu hustit všemi smysly a omezit na nějakou dobu češtinu Úsměv
Zaznamenáno
chakka



Karma: 8
Příspěvků: 147



« Odpověď #2 : Červenec 30, 2010, 10:15:08 am »

Ahoj,
pro odposlouchani nemciny je opravdu dobre sledovat televizi a poslouchat radio. Pro upevneni pravopisu a gramatiky je dobre cist.
Me v mych zacatcich s nj strasne pomahaly ruzne letaky a kratke napisy napr. v metru, tak se clovek nauci spoustu slovicek. Zalezi na jake urovni nj jsi, ale cteni novin je opravdu uz pro trochu pokrocilejsi.
Na pocatecni rozmluveni mi nejvice pomohlo setkavat se s cizinci - ti cesky neumi a tak se musi mluvit v nj a nejak jsou vsichni naladeni na stejne vlne, protoze se chteji dorozumet....
Sarka
Zaznamenáno
Martaaa



Karma: 1
Příspěvků: 8


« Odpověď #3 : Červenec 30, 2010, 03:54:42 pm »

Ahoj, chodim na intenzivní kurz do Volkshochschule a jsem s kurzem spokojena, delame poslechy a "nuti" nas mluvit. Sice je nas v kurzu hodne, ale zase je to na pomery v Mnichově levny kurz. Nemam v kurzu ani jednoho cecha, coz je idealni, nasla jsem si kamarady, mluvime spolu prevazne nemecky (nekdy anglicky, ale to spis trochu z pohodlnosti).
Myslim, že skvela vec je pustit si nemecky mluveny film a k tomu nemecke titulky, poslouchat to a zaroven cist, nebo v televizi porady pro deti, sice to cloveka moc nebavi, ale ta nemcina je fakt takova jednodussi Úsměv
Nejvic mi pomahaji asi kamaradi v kurzu, jsou na stejne urovni, mluvime sice s chybama, ale mluvime a vzdy si porozumime....
Zaznamenáno
юπ
jupí!



Karma: 9
Příspěvků: 120



« Odpověď #4 : Duben 23, 2012, 12:25:06 am »

co do  TV v originále:   ještě lepší jsou filmy i s německými titulky (mívá skryté ZDF, třeba),  ty potom sledovat opakovaně (ze Sendung Verpasst) až už všechny dialogy znáš dopředu zpaměti (takže leda film u kterého tolik přehrání ustojíš bez vyrážky)  hodně urychlí taky si ke každé tématice, se kterou se budeš muset utkat, začít průběžně sbírat konverzační věty - někam do sešitku.  Jak počet vět překročí nadkritické množství, začneš se chytat. 


kurzy a lektoři jsou obvykle ta nejhorší cesta - je to jako najmout si právníka: nechce spor vyhrát na první stání, ale udělat si z něj trvalý příjem na roky
Zaznamenáno
dannyho-partaci



Karma: -1
Příspěvků: 13


« Odpověď #5 : Květen 07, 2012, 04:10:32 pm »

co do  TV v originále:   ještě lepší jsou filmy i s německými titulky (mívá skryté ZDF, třeba),  ty potom sledovat opakovaně (ze Sendung Verpasst) až už všechny dialogy znáš dopředu zpaměti (takže leda film u kterého tolik přehrání ustojíš bez vyrážky)  hodně urychlí taky si ke každé tématice, se kterou se budeš muset utkat, začít průběžně sbírat konverzační věty - někam do sešitku.  Jak počet vět překročí nadkritické množství, začneš se chytat. 


kurzy a lektoři jsou obvykle ta nejhorší cesta - je to jako najmout si právníka: nechce spor vyhrát na první stání, ale udělat si z něj trvalý příjem na roky

Musím stebou velice souhlasit 8)je to velká pravda protože učitelé a právníci dělaj vše na roky,bohužel mnoho lidí říká že kde jinde se perfektně naučit světovej jazyk než ve škole? možná je to nebaví se učit bez učitelek a škol ale vše má své výhody i nevýhody...popravdě co mě nejvíc pomohlo bylo jezdit do ciziny mezi němce a angličany se kterýma se člověk perfektně domluví at zvolí jakejkoliv jazyk a hlavně nejsou tak arogantní jako češi ve škole narážím na učitelé kteří děti naučí skoro prd a ještě naně machrujou jak kvůli jazyku nic nedokážou a to je hnus a myslím si že je nejlepší si to učit sám a vklidu a aby to člověka časem bavilo to je signál toho že se vám to časem povede a nebo zvolit slušnou školu co nebude vyučovat z arogantním chováním jako to bohužel dělaji v čr,ale co mě nejvíc pomohlo a možná se budete smát ale nejvíc mi pomohli hry na pc přes multiplayer tedy sít pro hráče po celém světě kde vidíte co píšou a tim vás učej postupně víc a víc a pak si to pamatujete úžasně tuhle vyúku bych doporučil všem protože si odpočinete od práce zahrajete si vaší oblíbenou hru a ještě se naučíte jazyky nic lepšího snad aní nemůže být a vše bez nadávek a nebo pětek do žákajdy jen zbytečná buzerace nic víc,další super věc je pouštět si filmy v jiným jazyce + titulky další super systém jak se v klidu naučit mluvit i psát...určitě se lidi nebojte a nenechte si brát vaše sny a cíle od lidí co nic za svůj život nedokázali tak se mstí tim co nevhodně vypustí z pusy,všecko je těžké a nic není hned a jak říkal Lenin jeho známe heslo učit učit učit se stačí jen vydržet a uvidíte že si nakonec vše splníte a určitě vám bude v jiných zemí 100x líp než v čr,tak to nevzdávejte a bojujte za své sny,někdo se naučí jazyk za týden měsíc nebo i 10 let či nikdy ale jakmile se vám to povede tak budete více štaštný a já vám to všem moc přeji protože v téhle zemi to bude horší a horší,takže se pořád učte jak umíte at tu pak nemusíte trpět kvůli politikům co pak utíkaj do zemí jako Krejčíř a podobný típci, trpělivost je nejlepší zbran a někdy se začít musí i když pozdě ale lepší než nikdy... Kroutím očima

ještě co bych rád dodal jak jsi psal že to jsou jak právníci tak mi to připomnělo chování autoškol kde místo aby tě to učitel naučil a žák se učil a platil za učení tak čekaj že tam dotyčnej přijde rozkopne dveře zařve já jsem Lojza z horní dolní a nic mě učit nemusíte protože já už to umím tak vám jen vysázím prachy na stůl a auf wiedersehen Škleb...jojo češi jsou jedni znejhorších co se týče učení bez arogance či velkého ponižování ale to známe všichni že?

jinak se omlouvám za chyby ale píšu to rychle bez gramatiky nechtělo se mi to psát dlouho...

zde doporučuji všem kdo si chcete naučit perfektně jazyk,naučte si místo 5 jeden a velmi dobře...neustále se zlepšujte a určitě hodně pouštějte filmy ve ang+titulky ang a hry přes multiplayer jsou nejlepší cesta k úspěchu rozhodně si naučíte vše v klidu a více....

Zaznamenáno
Teilnehmer



Karma: 2
Příspěvků: 67


« Odpověď #6 : Květen 08, 2012, 09:25:15 am »

Ahojte,pravidelně chodime na Marienplatz,kde asi 200 m od metra se nachází
velkká alej s velkou zahradní restauraci.Nikdy se nestalo,aby se Pavla,Angelika a atd.nedaly do konverzace s někým jiným.Nebo když jsem s holkama vyrazil na diskotéku,tak měly tolik slušných konverzantů,že jsem se divil,že vůbec mohou druhý den mluvit.Nebojte se a vyrazte,ale pozor na chytrou vodu.(alkohol)
Zaznamenáno
dannyho-partaci



Karma: -1
Příspěvků: 13


« Odpověď #7 : Září 21, 2012, 06:27:23 pm »

Jojo ohnivá voda dokáže hodně věcí přeskočit a urychlit ::)ale já nic neřekl Škleb
Zaznamenáno
Pavel0166



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #8 : Listopad 05, 2016, 03:02:38 am »

Ahoj lidi, čtu tady jak jste se učili mluvit německy a fakt vám závidím, že už jste dál než já. Potřeboval bych dostat němčinu do hlavy a nevím jak nato... Myslím, že by bylo super s někým mluvit, ale jsem v Čechách a nemám čas jezdit do německa. Nevíte o někom s kým bych mohl mluvit? Prosím poraďte. Pavel..
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #9 : Listopad 06, 2016, 01:36:21 am »

Já se nutil i do telefonování, a do toho, někam spíše zajít ( a mluvit ), než tam nezajít. To je dobrá škola.

Samozřejmě hodně číst ( cokoliv inteligentního a souvislé věty ). Knížky nebo učebnice na to si můžeš němčiny z knihovny, a v dopravních prostředcích je času dost.

Zaznamenáno
hausberk
Host
« Odpověď #10 : Listopad 07, 2016, 10:59:18 am »

...já na to šel přes televizi a rádio (samozřejmě německé programy)  Mrknutí , pro mně to bylo kdysi příjemné s užitečným...jak jsem později zjistil - s hodně užitečným  Úsměv.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München