Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: 1 [2] 3   Dolů
 
Autor Téma: Česká občanka - přihlásit se na úřadě?  (Přečteno 293880 krát)
юπ
jupí!



Karma: 9
Příspěvků: 120



« Odpověď #15 : Červen 10, 2014, 05:42:26 pm »

. . . . si na sve konto u teto banka nemuzu  vlozit sve penize . . . . . . I kdybych sebevic chtel ziskat kvuli bankam cesky obcansky prukaz, nevim, jak bych toho dosahl, kdyz se nemam u koho v Cechach prihlasit. 
  rešení je triviální:
zaskoč v ČR na městský úřad - ne získat svou občanku, ale odchytit jednoho z těch podnikavých homelessů (co si tam jde vyzvednout dopisy).  Když ne tam, houfují se kolem hypermarketu pochlastávajíce:  s rozchlastaným bude jednání snazší. A nabídni mu ať uloží Tvé peníze na Tvé konto svou homelessí občankou:  vše úředně korektní, navíc naprosto bezpečné:  své peníze vůbec nepustíš z ruky, předáš je rovnou pobočkové úřednici.

Jistě to pro Tebe udělá: např. za malou provizi, za svůdnou flašku  - nebo pokud mu Ty zase koupíš na svůj passport v lékárně ekvivalenty Algeny, Meprobamantů a podobných pilulí použitelných k vaření Pervitinu, které mu tam již na jeho občanku prodat odmítají.  I to je úředně korektní, nenapadnutelné. 

Časem se podnikavý homeless jistě naučí nabízet své služby korektního anti-terroristického složení peněz dalším zákazníkům  (před vrata pobočky přivolatený mobilem, číslo jistě sdělí) a docházet na pobočku této banky častěji (se svým tchořím homelessím odérem)  navíc možná v doprovodu opravdu nebezpečných individuí - a bankovní pobočková úřednice možná ještě ráda sama najde zákon podle kterého je ke složení peněz na konto Tvůj český passport dostačující.


Vyřešeno?
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #16 : Červen 10, 2014, 06:00:53 pm »

Ahoj Mildo.
To je opravdu zajimavy  Úsměv
Neni to jen bankou nebo jejim zamestnancem ?
Pas je plnohodnotny doklad totoznosti a na vklad na svuj ucet ho pouze predkladas k overeni ze je ucet opravdu Tvuj. Teprve az u vkladu nad 1000 Eur se doklad i zapisuje kvuli prani spinavych penez a upozorneni je v kazde pokladne banky i s odkazem na prislusny zakon.
Nechapu co to po Tobe chteji a hlavne proc.
I kdyby si mel 10jinych dokladu z ruznych zemi melo by jim po tom byt prdlajs...

Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #17 : Červen 10, 2014, 06:45:25 pm »

. . . . si na sve konto u teto banka nemuzu  vlozit sve penize . . . . . . I kdybych sebevic chtel ziskat kvuli bankam cesky obcansky prukaz, nevim, jak bych toho dosahl, kdyz se nemam u koho v Cechach prihlasit.  
 rešení je triviální:
zaskoč v ČR na městský úřad - ne získat svou občanku, ale odchytit jednoho z těch podnikavých homelessů (co si tam jde vyzvednout dopisy).  Když ne tam, houfují se kolem hypermarketu pochlastávajíce:  s rozchlastaným bude jednání snazší. A nabídni mu ať uloží Tvé peníze na Tvé konto svou homelessí občankou:  vše úředně korektní, navíc naprosto bezpečné:  své peníze vůbec nepustíš z ruky, předáš je rovnou pobočkové úřednici.

Jistě to pro Tebe udělá: např. za malou provizi, za svůdnou flašku  - nebo pokud mu Ty zase koupíš na svůj passport v lékárně ekvivalenty Algeny, Meprobamantů a podobných pilulí použitelných k vaření Pervitinu, které mu tam již na jeho občanku prodat odmítají.  I to je úředně korektní, nenapadnutelné.  

Časem se podnikavý homeless jistě naučí nabízet své služby korektního anti-terroristického složení peněz dalším zákazníkům  (před vrata pobočky přivolatený mobilem, číslo jistě sdělí) a docházet na pobočku této banky častěji (se svým tchořím homelessím odérem)  navíc možná v doprovodu opravdu nebezpečných individuí - a bankovní pobočková úřednice možná ještě ráda sama najde zákon podle kterého je ke složení peněz na konto Tvůj český passport dostačující.


Vyřešeno?

Tak tohle trivialni reseni jsem pouzil naposledy:-) Az na to, ze to nebyl zadny homelesak, ale matka jednoho meho znameho:-) A velice jsem se divil, ze mi pak dosla SMS od pracovnice banky, skoro vyhruzna... Ze pry jsem sebe i dotycnou osobu privedl do pekneho maleru... A oficialni stanovisko banky? Pry jsem mel predlozit dva doklady totoznosti (a jeden z nich musel byt OP s vyznacenou trvalou adresou na uzemi Cech).

Pro Jirike:
Jednalo se o vic jak 1.000 € a zaznamovou povinnost znam, koneckoncu se ve svete financi pohybuju dost dlouho jak soukrome, tak pracovne. ( Ve smenarne to probehlo v pohode: vytlacil jsem par tisic EUR a rekl: na korunky, prosim. Pracovnice ani nemrkla, vyzvala me k predlozeni dokladu, ja vytlacil pas, ona si ho zapsala a na oplatku bez problemu vytlacila korunky, dekuji - prosim - na shledanou. Presne tak to ma byt). V bankach s timhle problemem bojuju leta letouci, nektere banky (mam v Cechach vic uctu) nedelaly problemy s chybejici obcankou ani v nejmensim, nektere se vzpricily a zabejcily a melou porad dokola, ze jsem terorista. Priste, az si budu chtit na sve konto vlozit sve penize, hodim pracovnici na prepazku vsechny doklady, jak ceske (mam jen pas), tak vsechny nemecke (vcetne ridicaku) a reknu: vyberte si damo, snad se vam nejaky z tech 4 dokladu bude zamlouvat. Jo, a jeste prilozim notarske overeni, ze jsem Cech, ktere jsem potreboval v ramci vyrizeni dedictvi v Cechach. Ani pri rizeni dedictvi nebyl s chybejici obcankou ten nejmensi problem. Jo, a divny je, ze ackoliv po me pry chteli 2 doklady totoznosti (oficialni pisemna odpoved banky), po matce meho znameho chteli jen obcanku a zadne dva doklady.
Druhe reseni: vystojim si frontu, vlozim ekvivalent 999,- €, po transakci se zase postavim na konec rady a zase vlozim ekvivalent 999,- € a tak porad dokola az se vlk nazral a koza zustala cela:-) Anebo prijdu kazdy den jednou:-)
Treti reseni: na takove banky se zvysoka vys..u.
 
FAZIT: nektere banky vtlucou svym pracovnicim - slipkam, ze bez obcanky nejde nic, a slipky tomu bezmezne veri a delaji problemy a kvokaji podle zakorenenach pavlovovych reflexu sve bludy porad dokola do te chvile, kdy pod vidinou dobre vykonane prace zacnou slinit a tesit se na odmenu za spravne vykonanou praci. Chybejici obcanka = rude vystrazne svetlo = nejde vubec nic = vypadnete! Podle zakona je cesky pas stejnym prukaznim dokladem jako obcanka. Jo, kdyz jsem oteviral sve prvni konto na uzemi Cech, banka se vzpricila - pry nemam  obcanku. Ale ja se vzpricil taky a dal jsem si tu namahu zkontaktovat pravnika banky. No, a pracovnik banky me nato konto otevrel hned. Stalo me to jen par hodinek casu. Sice v Cechach neni pravni narok na otevreni uctu u banky, ale jako duvod k odmitnuti nesmi byt absence obcanky Cecha, ktery nema trvaly pobyt v Cechach a tudiz ani zadnou obcanku.
Bordel:-)          
« Poslední změna: Červen 10, 2014, 07:01:09 pm od milda34 » Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #18 : Červen 10, 2014, 07:38:08 pm »

Ceske banky jdou do EU asi pomaleji nez se zda...  Nevím co si myslet/Nerozhodný
Kdyby to takhle bylo vsude, nikdo z nas nema ucet ani tady.
Nam zustal (bez poplatku) i ucet v Britanii.
Ale je fakt ze adresu si overili dopisem a internetbanku a mobil, halirovou transakci s overovacim kodem. Nic vic.

Ano Milane, bordel...
A cim je dyl clovek pryc, tim vic se zdaji byt nektere ,, bezne'' kazdodenni veci jeste vic absurdni...
Zaznamenáno
юπ
jupí!



Karma: 9
Příspěvků: 120



« Odpověď #19 : Červen 10, 2014, 10:50:50 pm »

známý z ČR se s Komerčkou už 3x úspěšně soudil o náhradu způsobené škody:  jednou mu o nějaké dny zpozdili převod částky (byly svátky či co),  takže mu hypotéka napálila penále za opožděnou splátku.  Nasraný na šaltru pak ukazoval datumy ze své kopie  formuláře, slepičky ho ukvokávaly aby už dal pokoj, že si na nich stejně nic nevezme a bude to muset nechat na sobě, takových už zažili a  všichni sklapli a vypadli - tak jen ze msty angažoval právníka (pomsta aťtostojí cotostojí)  - právník sepsal soupis nafouklých škod včetně ušlé mzdy, benzínu, parkovného, svého palmáre + soudních výloh  - a K.B. a.s.  vše uhradila.  Zda to chtěla pak po svých zaměstnancích mu už bylo jedno.


Taxe to naučil - jaxe pomstít a ještě na tom trochu vydělat - a od té doby provokuje, zadává příkazy k převodu na poslední den a tak.   A 2x ještě uspěl - a pokaždé (už rutinně) ani nechodil na přepážku, rovnou za právníkem - a ten rutinně vše sepíše a ozve se až   banka zase zaplatí.   


Voni lidi mají různý koníčky.   Ale na banky to asi platí - žádná slušnost, domluva, citace zákonů.  Něco podobného by asi zabralo i zde:   vysoudit odškodné=penalizaci.  Kdyby měl člověk na všechny takové banality čas.
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #20 : Červen 10, 2014, 11:23:16 pm »

známý z ČR se s Komerčkou už 3x úspěšně soudil o náhradu způsobené škody:  jednou mu o nějaké dny zpozdili převod částky (byly svátky či co),  takže mu hypotéka napálila penále za opožděnou splátku.  Nasraný na šaltru pak ukazoval datumy ze své kopie  formuláře, slepičky ho ukvokávaly aby už dal pokoj, že si na nich stejně nic nevezme a bude to muset nechat na sobě, takových už zažili a  všichni sklapli a vypadli - tak jen ze msty angažoval právníka (pomsta aťtostojí cotostojí)  - právník sepsal soupis nafouklých škod včetně ušlé mzdy, benzínu, parkovného, svého palmáre + soudních výloh  - a K.B. a.s.  vše uhradila.  Zda to chtěla pak po svých zaměstnancích mu už bylo jedno.


Taxe to naučil - jaxe pomstít a ještě na tom trochu vydělat - a od té doby provokuje, zadává příkazy k převodu na poslední den a tak.   A 2x ještě uspěl - a pokaždé (už rutinně) ani nechodil na přepážku, rovnou za právníkem - a ten rutinně vše sepíše a ozve se až   banka zase zaplatí.    


Voni lidi mají různý koníčky.   Ale na banky to asi platí - žádná slušnost, domluva, citace zákonů.  Něco podobného by asi zabralo i zde:   vysoudit odškodné=penalizaci.  Kdyby měl člověk na všechny takové banality čas.

:-) Jo, i ja se uz jednou na me "mile" bance domahal nahrady skody:-) Ona si krome toho pred lety jeste usmyslela, ze nemuzu zazadat pisemne ani jinak o zmenu zasilani TANu na nove nemecke mobilni cislo (kupodivu nemecke cislo ji problem nedelalo) a ze pry zmena je mozna jen osobne. Proto jsem se vydal do Cech do nejblizsiho vetsiho mesta, tedy Plzne, abych osobne provedl zmenu - jinym zpusobem to banka nechtela provest. Vzal jsem si den volna a vyrazil jsem do Plzne. V bance jsem si vyckal asi 40 minut, nez slepicky nemajici zadneho zakaznika na saltru mezi sebou dokvokaly o jiste zcela nesmirne dulezitych vecech (asi pohodlnost hradla a cistota v kurniku) a pak me milostive pozvaly k prepazce. Prednesl jsem svoji zadost, vyplnil osobne formular a 3x jsem se otazal, jestli k provedeni zmeny dojde, abych nemusel (kdyz to nejde jinak nez osobne) jeste jednou vazit cestu z Mnichova do Plzne a nazpatek.  3x jsem byl ubezpecen, ze zmena je provedena s okamzitou platnosti. Proto jsem se uklidnen vydal na zpatecni cestu domu, i kdyz se prizhnam, ze i pres vsechna ujisteni ve me neustale hryzala pochybnosti. Po 2 tydnech jsem musel provest vetsi transakci, TAN nedorazil na mnou zmenene telefonni cislo. Banku jsem zavolal a tam mi bylo k memu udivu receno, ze zadna zmena provedena nebyla a TAN byl poslan na me stare nemecke cislo. Ze o nicem nevedi. Proto jsem byl opetovne pozadan dostavit se na pobocku osobne, tutiz opet si vzit den volna, procestovat 600 km tam a zpatky a opet stanout slepickam tvari v tvar. A jelikoz bych asi vylitnul z kuze, kdybych je jen koutkem oka uzrel, zapojil jsem pravnika a pozadoval nahradu skody - cestovne, cas, vznikle penale za opozdene provedenou platbu a tyhlety vesely malickosti. Kopii zadosti o zmenu s provadecim razitkem banky jsem jim omlatil o hlavu a kajici osobni omluvu slepicky, te, ktera me sice 3x ujistila, ze zmenu s okamzitou platnosti tenkrat osobne provedla, jsem ignoroval.
Nepatri to k mym konickum, ale tahle banka me uz fakt ser...  A kdyz chci zrusit ucet, vite co musim? Dostavit se osobne, jak jinak. U jine banky jsem zadost o zruseni konta napsal v Mnichove, vytiskl, podepsal podle podpisoveho vzoru, naskenoval a poslal mailem a nemeli s tim nejmensi problem. Jo, a tu vyhruznou SMS pracovnice te "mile" banky jsem si pro jistotu zalohoval, zrovna tak jako telefonicky hovor s jednim sefem, ktery na me v telefonu rval, ze u nich nesmim mit ucet (ktery uz jsem tam leta mel - otevreny na cesky pas a druhy nemecky doklad s uvedenim jedine trvale adresy v Nemecku) i naslednou omluvu, ktera nasledovala po jeho konzultaci s pravnikem, ze pry to tak ten mily chlapec nemyslel...
Za to, ze jsem Cech, se ani nahodou nestydim, ba dokonce se da rici, ze jsem porad na to hrdej, ale v nekterych okamzicih bych se za takovyhle magoriny a kasparkoviny nejradsi propadl do zeme, kdyz to nekomu vypravim:-)          
« Poslední změna: Červen 10, 2014, 11:24:17 pm od milda34 » Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #21 : Červen 10, 2014, 11:39:12 pm »

Ahoj Mildo.
To je opravdu zajimavy  Úsměv
Neni to jen bankou nebo jejim zamestnancem ?
Pas je plnohodnotny doklad totoznosti a na vklad na svuj ucet ho pouze predkladas k overeni ze je ucet opravdu Tvuj. Teprve az u vkladu nad 1000 Eur se doklad i zapisuje kvuli prani spinavych penez a upozorneni je v kazde pokladne banky i s odkazem na prislusny zakon.
Nechapu co to po Tobe chteji a hlavne proc.
I kdyby si mel 10jinych dokladu z ruznych zemi melo by jim po tom byt prdlajs...



Ne Jiri, diky oficialnimu stanovisku banky to neni zamestnancem a diky tomu, ze se ke me tak mile chova i par dalsich financnich ustavu (celkem 3), to neni problem jen jedne banky. Zakon stanovi jasne: cestovni pas je platnym identifikacnim prukazem stejne vahy jako obcansky prukaz a probihani identifikace podle zakonu o prani spinavych penez je takovy, ze subjekt, povinny identifikaci fyzicke osoby provest, overi a zaznamena  udaje z prukazu totoznosti, zaznamena druh a cislo prukazu totoznosti, stat, popripade organ, ktery jej vydal, a dobu jeho platnosti. Soucasne je subjekt povinny provest identifikaci povinnen overit shodu podoby s vyobrazenim v prukazu totoznosti.
Vidite tam nekdo, ze jedinym identifikacnim prukazem v Cechach je obcanka? Asi jsem blbej, ale nevidim. A ani ja dodnes nechapu, co po me chteji a proc, nejsi v tom Jiri sam:-)
Hlavne, ze by me bez problemu otevreli jako Cechovi ucet na nemecky cestovni pas a nemeckou obcanku jako cizinci, jak me bylo nabidnuto. Dekuji nechci, jsem Cech a podle toho se moje mile bankovni slepicky ke me taky chovejte:-)  A v tomto bode jsem si postavil hlavu a nepolevim:-)
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #22 : Červen 10, 2014, 11:52:22 pm »

Muzu se pripojit, mame take konto v Cechach v KB, meli jsem ho nejprve v Tachove, v soucasnosti v Chebu a problemu uz bylo taky dost, ze jsme se tam z Nemecka vice nez jednou tahli kvuli jejich blbosti zbytecne. Ale musim rict, ze to "kupodivu" vzdy nezpusobily slepicky, nybrz panove tvorstva. Uz jsem je v Chebu nekolikrat servala takovym zpusobem, ze si me nyni dobre pamatuji a snazi se mi radeji ve vsem vyjit vstrict. Naposledy jsme ani nemuseli vyzvedavat kartu osobne, poslali jsem si pro ni kuryra.Smích
« Poslední změna: Červen 11, 2014, 06:38:45 am od Diddi » Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #23 : Červen 11, 2014, 11:19:47 am »

Muzu se pripojit, mame take konto v Cechach v KB, meli jsem ho nejprve v Tachove, v soucasnosti v Chebu a problemu uz bylo taky dost, ze jsme se tam z Nemecka vice nez jednou tahli kvuli jejich blbosti zbytecne. Ale musim rict, ze to "kupodivu" vzdy nezpusobily slepicky, nybrz panove tvorstva. Uz jsem je v Chebu nekolikrat servala takovym zpusobem, ze si me nyni dobre pamatuji a snazi se mi radeji ve vsem vyjit vstrict. Naposledy jsme ani nemuseli vyzvedavat kartu osobne, poslali jsem si pro ni kuryra.Smích

WOW Diddi, tak to asi zmenim banku a budeme je tam chodit servavat osobne spolu. Budou to mit pekne stereo:-))
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #24 : Červen 11, 2014, 12:42:40 pm »

Mildo,oni nam pote, co jsem jim tam  udelala trochu cirkus a to nejen verbalne, ale i pisemny, stezovala jsem si dokonce i nekde na centrale, pridelili  takoveho sikovneho, ochotneho mladeho sympataka, ktery byl opravdu spolehlivy. Bohuzel uz tam neni, tak mame jineho, toho musim nejprve "vychovat". Zacala jsem prave tou kartou, ze pro ni osobne nepojedeme. Nejdriv se cukal a najednou to nebyl problem.
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #25 : Červen 11, 2014, 02:02:36 pm »

Mildo,oni nam pote, co jsem jim tam  udelala trochu cirkus a to nejen verbalne, ale i pisemny, stezovala jsem si dokonce i nekde na centrale, pridelili  takoveho sikovneho, ochotneho mladeho sympataka, ktery byl opravdu spolehlivy. Bohuzel uz tam neni, tak mame jineho, toho musim nejprve "vychovat". Zacala jsem prave tou kartou, ze pro ni osobne nepojedeme. Nejdriv se cukal a najednou to nebyl problem.

Diddi, asi te poverim to samy vyridit u me banky:-) Jsi v takovemhle vyrizovani evidentne uspesnejsi nez ja...:-)
Sice jsme trosku odbocili od tematu popelnic, ale ja to vidiem takhle: banka = popelnice. A to snad ta popelnice slouzi lidu jeste vic nez moje banka me:-)
« Poslední změna: Červen 11, 2014, 02:04:34 pm od milda34 » Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #26 : Červen 11, 2014, 02:40:11 pm »

Popelnice  nebyl problem, stacilo predlozit potvrzeni o pobytu v Nemecku a cestne prohlaseni, ze se na adrese trvaleho pobytu v Cechach nezdrzuji.
Ja jsem se naucila pomerne dobre byt asertivni. Asi tim, jak se clovek pohybuje v podnikatelskem prostredi, tak jednomu nic jineho nezbyva, pokud se nechce nechat semlit.
No a nebylo by nacase tedy zmenit banku, kdyz jsou tak uzasne "vstricni"?
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #27 : Červen 11, 2014, 03:21:17 pm »

Popelnice  nebyl problem, stacilo predlozit potvrzeni o pobytu v Nemecku a cestne prohlaseni, ze se na adrese trvaleho pobytu v Cechach nezdrzuji.
Ja jsem se naucila pomerne dobre byt asertivni. Asi tim, jak se clovek pohybuje v podnikatelskem prostredi, tak jednomu nic jineho nezbyva, pokud se nechce nechat semlit.
No a nebylo by nacase tedy zmenit banku, kdyz jsou tak uzasne "vstricni"?

Diddi, samozrejme uz nejakou dobu se chci s touhle bankou rozloucit:-) Ale kdyz uz jsem si vybral jinou banku, ktera by mi vyhovovala, nechce mi otevrit ucet kvuli chybejicimu ceskemu obcanskemu prukazu. Komunikace trvajici pres 6 mesicu nic neprinesla, ani vyjadreni ministerstva vnitra a pravnika. Takze se budu poohlizet dal, treba si casem nejaka banka uvedomi, ze je sama proti sobe a jeji pozadavek na obcansky prukaz je nesmyslny. Kupodivu banky jako CSOB, ING, LBBW (Bawag), Hypotecni banka nebo GE Money Bank mi konto otevrely absolutne bez problemu. Ze by vsechny tyto banky porusovaly zakon, kterym se ohani banky, ktere mi nechteji otevrit ucet kvuli obcance?
Kdyz me kdysi pred lety jedna banka nechtela otevrit ucet, vyslo najevo, ze banky tehdy nepocitaly s moznosti, ze Cech muze zit trvale taky jinde nez v Cechach a ze nemusi mit tudiz obcansky prukaz. A pri vyplnovani elektronickeho formulare v kolonce identifikacni prukaz bylo mozno zadat cislo jen ve formatu, jake ja na obcance. Cislo ve formatu, jak je uvedeno v cestovnim pase, toto policko proste nesezvejkalo - a to byl jedinej problem. Banka se tehdy omluvila, chybu formatovani napravila a ucet mi otevrela:-) A jeste nad vysi meho vkladu ricela radosti a nabidla mi lepsi uroky:-) Jak prosty...
Vsechno by vyresli to, kdybych se v Cechach mohl k nekomu prihlasit - nikoho tam nemam, kdo by s tim souhlasil. A tim hned vyvstava i dalsi problem: podle nekterych bank a instituci (kupodivu financak se k nim neradi, ten mi posila slozenky na zaplaceni dani z prijmu z nemovitosti a dani z nemovitosti bez problemu na mnichovskou adresu), jsem povinnen uvest alespon korespondencni adresu v Cechach. A odkud si ji mam vycucat? Kdyz bance nabidnu, ze si prilezitostne naklady banky na postovne do ciziny zaplatim sam, dostalo se mi odpovedi: "my ale neumime poslat dopis do ciziny."
A priznam se bez muceni, ze jsem si z tohohle problemu udelal tak trochu sport a banky neustale prilezitostne otravuju a "bojuju" dal za prava Cechu zijici mimo uzemi republiky. Boj je to s nejvetsi pravdepodobnosti predem  marnej:-) Kdyz si slepicka nebo kohoutek postavi hlavicku, nezmuzes nic:-)      
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #28 : Červen 11, 2014, 03:25:59 pm »

Hm, to jako, kdyz po manzelovi v Cechach porad pozadovali rodne cislo a nemohli pochopit, ze  zadne proste nema. Smích No pak se to nakonec "nejak" udelalo i bez nej.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #29 : Červen 11, 2014, 04:52:55 pm »

Ja platil popelnice na rok k 1.5. I presto ze sem pisemne podal cestne prohlaseni, odvezl osobne popelnici na nas malicky OU, za kterou sem spolu s odpady platil najem 31.3. tedy jsem mel teoreticky zaplacene jeste 2 mesice, musel sem jeste zaplatit dalsi nasledujici rok od 1.5. do 30.4. jinak by na me urednice (kamaradka od detstvi) musela podat exekuci... Sama kroutila hlavou, prednesla pry i tento problem na nejake krajske schůzi ale od poplatku me to nepomohlo.
Cela ta absurdni situace je z meho pohledu korunovana faktem, ze se do tehoz domku od 1.4.nastehoval novy najemnik, nejen ze platil hned odpady ale i tu na 14mesicu predplacenou tu samou popelnici... Smích
Zduvodnila to tim ze sem nacal novy kalendarni rok a system je tak nastaveny v evidenci obyvatel a to ze platim odpady a popelnici k 1.5.neni podstatne...
Vim ze za to ta holka nemuze. .. Úsměv
Je to kocourkov.... Úsměv
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München