Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Anketa
Otázka: Žijete v zahraničí s krajanem nebo s cizincem? Pro mě platí:
Čech a hledám Češku
Slovák a hladám Slovenku
Češka a hledám Čecha
Slovenka a hladám Slováka
Čech a žiju s Češkou
Češka a žiju s Čechem
Slovák a žiju se Slovenkou
Slovenka a žiju se Slovákem
Čech a žiju s cizinkou
Češka a žiju s cizincem
Slovák a žiju s cizinkou
Slovenka a žiju s cizincem
Čech - je mi to jedno
Slovák - je mi to jedno
Češka - je mi to jedno
Slovenka - je mi to jedno
Čech - hledal jsem Češku, žiju s cizinkou
Češka - hledala jsem Čecha, žiju s cizincem
Slovák - hľadal som Slovenku, žiju s cizinkou
Slovenka - hľadala som Slováka, žiju s cizincem
Čech a Slovenka
Slovák a Češka
Čech a hledám cizinku
Češka a hledám cizince
Slovák a hladám cizinku
Slovenka a hladám cizince

Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Anketa: Žijete v zahraničí s krajanem nebo s cizincem?  (Přečteno 212188 krát)
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« : Červen 06, 2010, 11:25:08 pm »

Čím to je, že si Češi berou méně cizinek než Češky cizinců ? Slovenky za cizinky nepočítám.

Jsou víc tolerantní Češi, Češky, Slováci nebo Slovenky? Kdo žije s krajanem a kdo s "místními"?  Úsměv

Viz:
- Příspěvek v diskuzi ČT
... "Smíšená manželství V roce 2008 uzavřeli v Česku naši občané s cizinci celkem 4234 sňatků. Ještě v roce 1995 jich přitom bylo jen 2610. Častěji si berou Češky cizince než Češi cizinky. Z uvedeného počtu bylo 2585 veselek českých žen s cizinci a 1649 českých mužů s cizinkami. U českých žen jsou kromě Slováků (728 sňatků) na předních místech ženiši ze Spojeného království (263 sňatků), Němci (251) a Američané (127). U mužů jsou kromě Slovenek (787 sňatků) v oblibě Ukrajinky (305 sňatků), Rusky (93) a Polky (76)."

A jak je to s krajany v zahraničí?

Anketa proto, protože zvažuju jestli má vůbec smysl založit seznamku pro krajany v zahraničí.

Výsledky se zobrazí jen registrovaným uživatelům a až po hlasování.

-------------
Aktualne.cz: "Češi si berou ženy z východu, Češky muže ze západu"
« Poslední změna: Červenec 31, 2014, 12:32:34 pm od David » Zaznamenáno
darling



Karma: 4
Příspěvků: 57


« Odpověď #1 : Červen 07, 2010, 07:12:23 am »

Ahoj Davide,
myslim si, ze je ta anketa trochu zavadejici. Proc je 'jsem Ceska a ziju s (hledam) cizince' v jednom. Ja jsem sice nehledala cizince, ale mam ho. Ale takhle to bude v kolonce, ze jsem jej i hledala.
Zaznamenáno
Michelle



Karma: 35
Příspěvků: 173



« Odpověď #2 : Červen 07, 2010, 11:38:47 am »

Ahojky,
super napad na anketu, uz jsem zvedava na vysledky.
Souhlasim s darling, ze hledam/ziju s cizincem je zavadejici. Mozna by se na tento pripad hodilo: "je mi to jedno" lepe.
Misa
Zaznamenáno

Misa
inspired



Karma: 0
Příspěvků: 13



« Odpověď #3 : Červen 07, 2010, 03:02:14 pm »

Jaktoze zrovna chlapy udivuje, ze si tolik cizincu bere Cesky? Ceske holky jsou ty nejlepsi a to uz zjistili nejenom Cesi, ale i cizinci. Tudiz cizinci si berou Cesky a Cesi vedi, ze zadna cizinka neni lepsi nez Ceska  Mrknutí
« Poslední změna: Červen 07, 2010, 03:03:31 pm od inspired » Zaznamenáno
petrus



Karma: 2
Příspěvků: 44



« Odpověď #4 : Červen 07, 2010, 04:48:15 pm »

 Smích
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #5 : Červen 07, 2010, 06:20:09 pm »

Darling: díky, to je další zajímavá možnost, přidal jsem ji. Můžeš změnit hlasování.

Inspired: S Češkama souhlasím, ale Čeští chlapi jsou taky nejlepší - mluví taky česky. O tom to tedy není. To bude v něčem jiném. Mrknutí
Zaznamenáno
vasek.z



Karma: 1
Příspěvků: 62


WWW
« Odpověď #6 : Červen 07, 2010, 07:51:40 pm »

Jestli to neni prozaictejsi- Cech co vyjede do zahranici NASTALO pracovat to vetsinou dela proto, aby si vydelal (= moc toho nema). Tezko bude pro rodici nebo/a uz i sebou samou zajistenou cizinku nejake terno. Resp. proc ne, ale tahle moznost je mene pravdepodobna, coz by vysvetlilo onu citovanou statistiku. Zatimco u zeny se financni zajisteni tak nejak nepredpoklada, navic na "zapade" jsou devcata z "vychodu" cenena pro ochotu zastavat klasickou zenskou roli (tj,. zivitel je muz).
Myslim si, ze kdyby se jednalo o nejakou ekonomicky mnohem zaostalejsi zemi nez o kterych se bavime (o zapadni Evrope), pomer se presne obrati- kolik Vietnamcu ci Rusu, Ukrajincu, .. si vezme v Cechach Cesku, daleko pravdepodobneji svoji krajanku. Naopak Vietnamky, Rusky, Ukrajinky, .. si najdou partnera ponekud snaz.
 Mrknutí
Zaznamenáno
petrus



Karma: 2
Příspěvků: 44



« Odpověď #7 : Červen 07, 2010, 08:11:58 pm »

Zjednodusene povedane:Aj pre nas ludi platia prirodne zakony.A u nas ludi je priroda este rafinovanejsia.
« Poslední změna: Červen 07, 2010, 08:23:12 pm od petrus » Zaznamenáno
Katerina K.



Karma: 3
Příspěvků: 39



« Odpověď #8 : Červen 07, 2010, 08:47:26 pm »

To je super anketa, Davide!
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #9 : Červen 07, 2010, 10:29:26 pm »

Díky Katko.

Přidal jsem ještě pár dalších možností pro ty, kteří hledají jen cizince.
Zaznamenáno
petr.k



Karma: -1
Příspěvků: 105


« Odpověď #10 : Červen 08, 2010, 04:40:11 pm »

Jen tak mimochodem: rika se, ze cim ma muz zenu vic z vychodu tim je stastnejsi. Zeny ze zapadu je lepsi nebrat :-) U zen to plati obdobne ale s opacnym smerem. Ta statistika co David uvedl to dost potvrzuje.
Zaznamenáno
tolwyn



Karma: 2
Příspěvků: 98



« Odpověď #11 : Červen 09, 2010, 03:34:59 pm »

Jasny ze cesky holky jsou NEJ!  Mrknutí Babicka mi sice kdysi rikala, ze nejlip udelam, kdyz si najdu nejakou zabezpecenou bavoracku s pekny statkem v Berchstesgadenu. To se mi ale nikdy nepostestilo. Navic bych tohle zaradil jako extra hlasovaci kategorii...
Zaznamenáno
woolley



Karma: 1
Příspěvků: 34



« Odpověď #12 : Červen 11, 2010, 12:24:53 pm »

Zajimava anketa Davide,

jsem ceska a ziju s cizincem (ne nemcem) Kdyz jsem ho potkala tak mi bylo celkem jedno, odkud je, proste to zajiskrilo a bylo to. Stejne tak se to mohlo stat s cechem (vzhledem k tomu ze to bylo v Praze, tak to bylo i pravdepodobnejsi)

Postupem casu ale vidim ty kulturni rozdily, rozdily ve vychove, pristupu k rodine a tak...a v tomhle mne osobne ten muj cizinec vyhovuje vic nez chlapi co znam v Cechach...  ale nelze generalizovat podle narodu...

Coz teda ti teda ohledne seznamky asi moc nepomuze...
Zaznamenáno
Monika_BE



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #13 : Červen 13, 2010, 12:40:43 am »

Zajímavá anketa!  Úsměv Žiji taky s cizincem a s odpověďmi na podobné otázky mám vždy problém...jsem opravdová "Čechoslovenka" a vždy mám problém vybrat jen jednu zemi z těch dvou...takže snad mi to pro teď Slovensko i tvůrce ankety za mírné zkreslení výsledku odpustí ... Úsměv

Zaznamenáno
kuka



Karma: 2
Příspěvků: 3


« Odpověď #14 : Červen 26, 2010, 09:23:56 am »

ahojte.som slovenka dlhodobo zijuca v spanielsku.celkom dobra tema,akurat,ze myslim ze aj velmi citliva.sme rodina ktora sem prisla uplne nahodou.mam dospele deti.dvoch synov a dceru.vsetci nad 30.velmi zaujimave je,ze ani jeden z nich nenadviazuje uz znamosti s cudzincami.a to nebudem ani hovorit,kolko je tu chlapcov v ich veku a nikto z nich si tu nehlada cudzinku.myslim ze 11 rokov je uz dost dobre dlha doba,na to aby sme poznali tunajsiu kulturu,ktora myslim je velmi odlisna od nasej.ja myslim,ze ludia ktory sa nevedia sami pretlkat zivotom z toho dovodu hladaju cudzincov,aby im pomohli a to hlavne financne.poznam vela pripadov kde sa uzatvorili manzelstva  a vsetci su rozvedeny.je vsak velmi zaujimave,ako sa stavaju k sebe ludia s byvaleho ceskoslovenska v cudzine.dokonca poviem,ze je to az zarazajuce!neviem kedy,ale myslim,ze ak kazdy z nas bude trochu dlhsie zit v cudzine,pochopi,ze mat vedla seba cudzinca nieje vobec jednoduche.ide tu len o to,ze na vsetko treba cas,ale ked to uz zistime,premrahali sme mozno roky,ktore nam uz nikto spat nevrati.to je moj nazor,aj ked vela by sa dalo o tom hovorit,tu sa to jedoducho neda pisat vsetko.majte sa pekne CESI A SLOVACI A BUDTE PYSNY ZE NIMI STE!
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München