Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Od začátku a popořádku (E104, E303)  (Přečteno 107321 krát)
Alexa
Host
« : Leden 19, 2010, 08:05:35 am »

Ahoj všem, zdravim Vás a posílám poděkování Davidovi, za založení tohoto fora Úsměv
Vím že spusta věcí už tu byla několikrát zodpovězena a napsána. Já bych se ale i přes to chtěla zeptat ještějednou, jelikož se přiznám, že některé věci jsou mi nesrozumitelné. Tak snad doufám, že to nebude nikomu z Vás vadit.
Je mi jasný že to v každém městě funguje jinak a že všude chcou jiné papíry a dokumenty ale moje otázka je, které jsou ty nejdůležitější dokumenty, které bych si sebou měla vzít při odjezdu do Německa? jelikož se tam chystám přestěhovat a žít, zajímalo by mě, co ode mě na úřadech budou vyžadovat, co je automatické aby si člověk sebou vzal, přeložené dokumenty do němčiny atd atd.Co??? předem děkuji za odpověď a zdravím.
« Poslední změna: Leden 19, 2010, 08:07:58 pm od David » Zaznamenáno
Tomas



Karma: 1
Příspěvků: 158



« Odpověď #1 : Leden 19, 2010, 11:10:10 am »

Ahoj Alexo,
zalezi co tu mas v planu delat - jestli studovat nebo pracovat apod.
Nejdulezitejsi dokumenty - obcansky prukaz, pojisteni (karticka pojistence), cestovni pas a potom dokumenty dokazujici tvoje vzdelani (mozna bude potreba aby byly prelozene a notarsky schvalene) a eventuelne vypis z trestniho rejstriku.
Vic me ted skutecne nenapada.
Hodne stesti
Tomas
Zaznamenáno
Alexa
Host
« Odpověď #2 : Leden 19, 2010, 05:55:09 pm »

Ahoj  Tomasi a dekuji za odpoved Úsměv...mam v planu si prihlasit pobyt a pak mam v planu skolu nebo spise kurz..no a potom praci. To pojisteni..potrebuju cestovni pojisteni, nebo Co??? Myslela jsem, ze se tady v CR se musim z pojistovny odhlasit nebo?... Dokumenty jako rodny list, obcanku, papir o ukonceni vzdelani a trestni rejstrik si necham prelozit a overit.
Zaznamenáno
Bushido01



Karma: 1
Příspěvků: 24



« Odpověď #3 : Leden 19, 2010, 06:56:41 pm »

Ahoj Alexo!
Mám podobné plány jako ty. Takže také něco vím a zajím se o stejné věci. Co se týká té pojišťovny, tak prý se nemusíš odhlašovat do té doby dokud nebudeš mít německého zaměstnavatele. Když už budeš pracovat, měla bys sis zažádat o jakýsi formulář E 104 který by ti měli vydat. Ten bys měla pak předložit německým úřadům. Pokud bys měla problémy s nalezením práce, měla bys sis zažádat o formulář E303 a po dobu 3 měsíců, budeš mít nárok na podporu z CZ. Nejsou to podložené informace, jen píši co jsem zatím zjistil já.  Mrknutí
Zaznamenáno
Alexa
Host
« Odpověď #4 : Leden 19, 2010, 08:04:23 pm »

Citace
.....Když už budeš pracovat, měla bys sis zažádat o jakýsi formulář E 104 který by ti měli vydat. Ten bys měla pak předložit německým úřadům. Pokud bys měla problémy s nalezením práce, měla bys sis zažádat o formulář E303 a po dobu 3 měsíců, budeš mít nárok na podporu z CZ

Ahojky Bushido, dekuji za zpravy Úsměv
okopcila jsem ze tve odpovedi to, cemu nerozumim presne ???o ten formular E104 si zazadam tam nebo tady v CR? a ten E303 si mam vyzadat tady na pracaku? ja totiz ted momentalne na pracaku jsem, ptala jsem se na ten formular a oni me rekli, ze pokud ted pobiram podporu a stehuji se do zahranici, tak mi tam budou tu podporu posilat po 3 mesice, presne jaks napsal...jenze jelikoz ja zadnou podporu nepobiram tak ted nevim jak na to Co???
Diky jeste jednou a zdravim.
« Poslední změna: Leden 19, 2010, 08:06:44 pm od David » Zaznamenáno
Bushido01



Karma: 1
Příspěvků: 24



« Odpověď #5 : Leden 21, 2010, 06:30:54 pm »

Takhle, ono asi zaleží jak to na tom pracáku máš. Jestli jsi čerstvá absolventka a nemáš žádnou praxi, nebo lépe - odpracovano např. 2 roky, zřejmě nemáš právo na podporu. Ten formulář E 104 by ti tedy měli dát v ČR a slouží to prakticky asi jen kvůli tomu aby jsi byla hlášená na německém úřadě práce a nenaskakovaly ti například dluhy na zdravotním tady v ČR. Znal jsem spoustu lidí, kteří tyhle věci brali z nadsázkou a když se museli vrátit do ČR nevěřili svým očím. Ikdyž pochopil jsem, že chceš stejně jako já v Německu setrvat, tak přesto tyhle věci je lépe si ověřit. Takže jestli nepobíráš podporu nemusíš řešit ten formulář E 303. Také vím, že po dobu 3 měsíců nemusíš nějak řešit a bláznit kvůli úřadům, jen jestli poté překročíš pobyt (3 měsíce), měla by ses přihlásit na Obvodním či okresním úřadě. Aby z toho poté nevznikli nějaké komplikace. Asi největší a nejdůležitější věci bude získat prac. povolení. Jak získaš toto budeš mít tak 60% trablí za sebou. Neříkám to z vlastní zkušensoti jen to vím od ostatních lidí.
Zaznamenáno
Machotka



Karma: 2
Příspěvků: 24



« Odpověď #6 : Leden 23, 2010, 01:16:34 am »

Ahoj vy dva. jestli že přijedete do BRD tak byste se měli zevšeho nejdříve příhlásit na obecním úřadě. tam vám řeknou kam ještě musíte. já osobně jsem už 7 let v německu ale stále ještě mám české zdravotní pojištění. platím si ho sám. (to jde zařídit). pro práci ale musíte mít (tedy myslím) německou zdravotní pojišťovnu. ohledně pracovního povolení, zajděte na pracovní úřád v německu a nahlašte se, že byste ho chtěli. myslím že kvůli tomu nebudou problémy. ale je lepší už mít nějakou práci dohodnutou. je to pak všechno o trochu jednodušší.
Zaznamenáno

Ivoš
Bushido01



Karma: 1
Příspěvků: 24



« Odpověď #7 : Leden 23, 2010, 10:02:20 am »

Ahoj všem!

Je pravda, že mít domluvenou práci předem je velká výhoda, protože znám případy, kdy se člověk vydal někam na "blind" a vrátil se úplně bez peněz. Jenomže já si vůbec nedokáži představit jak si sehnat práci v BRD ještě před odjezdem, pokud nejsem nějak velice vážený či důležitý pro toho jistého zaměstnavatele. Např. kdyby mě někdo byl ochoten vzít třeba do pekárny, tak už dávno musím mít vyřízené bydlení a z týdne na týden to asi nepůjde. To je věc která mi pořád leží v hlavě. Co dříve? Jestli si nejdříve sehnat nějaký podnájem a poté si hledat práci, nebo si tedy najít práci, ale jak s tím bydlením. Děkuji za odpověď.
Zaznamenáno
kalkulka



Karma: 4
Příspěvků: 113


« Odpověď #8 : Leden 31, 2010, 08:59:51 pm »

Ahoj, no osobně bych bez zajištěné práce do Německa sama nešla, pokud bych tam neměla třeba přítele. V tak krátké době, jak pises, Ti asi nikdo práci nedá, protože zajistit si prac.povolení taky nějakou dobu trvá, ne? A během toho bych sis našla bydlení... ale je to jen můj názor.
Zaznamenáno
Alexa
Host
« Odpověď #9 : Únor 01, 2010, 06:06:29 pm »

ja tam bydleni mam kde se nahlasim, vim ze s praci to neni jednoduchy a to povoleni potrva, ale ja zatim planuju skolu jelikoz neumim nemecky. Kazdy nejak zacinal a ja se toho nebojim. kazdopadne diky za tvuj nazor Mrknutí
Zaznamenáno
Jarka Rosse



Karma: 0
Příspěvků: 6


V létě mě čeká stěhování z Čech do Kölnu


« Odpověď #10 : Únor 02, 2010, 09:18:18 pm »

Ahoj Alexo.
Tak jsem se dopátrala tohoto fora, o kterém jsi mi psala.
S tou němčinou jsi na tom obdobně jako já  Škleb

Držím palce a přeji hodně štěstí  Kroutím očima
Zaznamenáno
Misk



Karma: 0
Příspěvků: 25


« Odpověď #11 : Únor 03, 2010, 02:06:22 am »

Ahoj,když si najdeš nějakou práci tak by jsi měla mít i nějaké to pojištění.Třeba u AOK,když se nepřihásíš sama tak ty tě měl přihlásit tvůj zaměstnavatel. V Německu jsem už tady 2 roky a v česku jsem odhlšený,ale když občas jedu do česka tak mám z pojištovny nějaký papír že mě i v česku ošetří,když se něco stane.Ale když tady nepracuješ a chtěla by jsi se přihlásit tady na pojištovnu tak si to budeš muset sama zaplatit,ale zajdeš sama na pojištovnu a zeptáš se,věřím že ti rádi vysvětlí a poradí jak dám postupovat.Jinak přeji hodně uspěchů Mrknutí mirek
Zaznamenáno
Alexa
Host
« Odpověď #12 : Únor 09, 2010, 08:04:41 am »

Tak to je dobra informce, dekuji! ona totiz kazda informace je uzitecna, alespon ted na zacatku, kdyz clovek nevi do ceho jde Úsměv Vim ze nemecke urady jsou velmi dukladni a chcou spoustu papiru a dokladu. Pritel je nemec, pracoval 6 let v Rakousku, ted se vratil zpet do nemecka sel na urad prace a i pres to ze je rodili nemec, chcou papiru a dokumentu hafo moc! tak uvidime, ale verim, ze to vsechno pujde dobre Mrknutí Mam jeste jednu otazku na tebe Mirku a to jestli vis nac je dobry dotaznik E 104?? k cemu se pouziva nebo jestli ho vubec potrebuju.Dikz moc.
Zdravim i Jarku, tobe taky hodne stesti, jsem rada zes stranky v pohode nasla a s tim i spoustu veci spojenych, ktere budes potrebovat. Úsměv
Zaznamenáno
petja



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #13 : Únor 09, 2010, 10:12:14 pm »

Ahoj vsichni,
teprve nedavno jsem dostala pracovni povoleni v Nemecku,takze mam docela vsechno v cerstve pameti.K tomu,abych si vubec mohla o prac.povoleni zazadat  jsem musela byt min.3 mesice prihlasena na mistnim mest.urade k pobytu.Praci jsem mela sehnanou od pritele,ale musel dolozit,ze nesehnal pro moji praci zadneho nemce.Jinak existuji agentury pro praci,ktere aktualizuji nabidky prace-Arbeitsagenturen.Sli jsem spolu na prac.urad,vyplnili jsme formulare a cekali,asi za mesic mi bez problemu povoleni poslali.Je pouze na 6 mesicu,po 6 mesicich si musim zazadat znovu -to dalsi snad uz bude na delsi dobu.Jde jen o papirovani,po 6 mesich budou chtit prac.smlouvu, znovu vyplnenou zadost o prac.povoleni a posledni 3 vyuctovani-vyplatni pasky.Zamestnavatel by vas mel sam nahlasit zdrav.pojistovne a odvadet za vas patricne dane.
Na mest.urade dostanete prideleno take sve danove cislo,ktere predate zamestnavateli.
Sice ziju v Nemecku,ale zdravotni poj.si platim sama i v CR-je to neco pres tisicovku,prece jen je u nas zubar levnejsi a gynekolozka je dobra znama  Mrknutí..
Drzim palce,at vsechno dobre dopadne..
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München