Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Konto - otevreni bankovniho uctu ve Spanelsku?  (Přečteno 28214 krát)
bridgepor



Karma: 0
Příspěvků: 1


« : Září 12, 2018, 10:35:34 pm »

Ahoj vsichni prosim o pomoc pri otevreni bankovniho uctu ve spanelsku pro mou 18 letou dceru. A jak dlouho to trva?
« Poslední změna: Září 12, 2018, 11:00:00 pm od David » Zaznamenáno
kubismatik



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #1 : Září 30, 2018, 11:01:36 am »

Pokud mate dokumenty ktere banka potrebuje tak je otevreni uctu otazka cca jedne az dvou hodin. Budete muset zajit na pobocku kde vam ucet otevre bankovni urednik. Potrebujete minimalne tri doklady: 1) pas nebo jiny doklad totoznosti vydany statem EU, 2) NIE (bez toho si ve Spanelsku ani nekoupite lednicku, ale to uz asi vite..) 3) dokument potvrzujici vasi adresu pobytu ve spanelsku - muze to byt napriklad najemni smlouva nebo kupni smlouva k domu.

Ja jsem oteviral ucet u banky Sabadell, ta je dobra v tom ze pokud jste jeste slabsi ve Spanelstine tak jejich web, aplikace, dokumenty, e-mailova komunikace atd. jsou vsechny v Anglictine pokud ji zvolite jako komunikacni jazyk.

Potize kterym jsem celil pri otevirani uctu:
Za prve urednik chtel videt doklady o mem prihlaseni k pobytu ve Spanelsku, tzv. "empadronamiento". To jsem v tu dobu jeste nemel vyrizene ale nakonec se urednik spokojil s najemni smlouvou na ktere je adresa.

Chtel take videt ze platim najem, vodu, plyn, elektrinu nebo tak neco coz take nebylo mozne protoze proto jsem si prece zakladal ucet ze ktereho to chci platit.. uspokojil ho az vypis z ceskeho uctu s platbou zalohy najmu na ucet Spanelske realitni kancelare.

Dalsi vec kterou urednik vyzvidal byl zamestnavatel. Pro banku existuji jen dva scenare - budto jste nekde zamestnany a zamestnavatel do banky posila vyplatu, nebo jste duchodce a stat vam posila do banky duchod. Pokud mate penize na jinem bankovnim uctu a zijete nejakou dobu z vlastnich uspor tak to je naramne podezrele a dostanete absurdni prednasku o prani spinavych penez. Ze je kazde euro, dolar nebo koruna poctive vydelane a jejich zdroj (zamestnavatel, duchodovy system, investice...) dohledatelny v zaznamech banky kam byly penize elektronicky zaslany je tady zjevne nepochopitelne - pokud jste tedy v nejake "neobvykle" zivotni situaci tak na tom stravite dost casu vysvetlovanim a cely proces pripomina spis vyslech nez otevirani bezneho uctu.

Dalsim problemem bylo telefonni cislo - v dobe otevirani uctu jsem mel jen ceske cislo (samorzejme protoze telefonni spolecnost vyzaduje ucet u Spanelske banky aby vam dala telefon). Urednik nejakou dobu zapasil se systemem ale nakonec se mu s pomoci sve sefove podarilo zadat telefon s predcislim +420. Tohle je vubec problem (nejen) ve Spanelsku - dokud nemate lokalni cislo temer zadna sluzba neni schopna vam zavolat na telefon s predcislim jine zeme.

Ted uz si nevzpominam na dalsi problemy ale nakonec sa to podarilo a to se pocita.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München