Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Doporučí někdo kvalitního dětského lékaře v Německu  (Přečteno 22696 krát)
teryc



Karma: 0
Příspěvků: 3


« : Červenec 07, 2017, 10:55:13 am »

Ahoj, zdravím všechny!

Ráda bych se s Vámi poradila. V srpnu se nám má narodit naše toužebně očekávané miminko a následně se plánuju s malým stěhovat za manželem do Německa. Budeme tedy mít zdravotní pojištění v Německu jako nezaopatření rodinní příslušníci vázání na manžela. Protože moje jazyková kompetence není aktuálně na nějak vysoké úrovni, byla bych velmi ráda, kdyby se mi podařilo najít česky, slovensky nebo příp. polsky mluvícího lékaře zejména dětského pro malého a eventuélně pro mě pak gynekologa. Mohly by jste se mnou sdílet, prosím, nějaké doporučení? Znáte nějaké lékaře v Německu, na které můžete dát tip? Idálně Stuttgart a okolí, ale nemáme problém dojet i větší vzdálenost, bude-li potřeba. Jinak by mě také příp. zajímalo, jak jsou na tom němečtí lékaři po jazykové stránce, zda se s nimi dá domluvit anglicky a jaký je jejich přístup k "neměcmům"? Případně jste spokojeni s lékařem, kam docházíte se svými retolestmi a můžete doporučit?
Budu moc vděčná za každé info :slight_smile: Tereza
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1 : Červenec 07, 2017, 07:29:36 pm »

Sem zvědavý na ostani a na odpovědi a nějaký případný tip bychom asi taky vyzkoušeli - s přihlédnutím na vzdálenost. .. Úsměv

Vyzkoušeli jsme 4 dětské lékaře a nevím jak jinde ale tady je to katastrofa.
Mam už dvě dospělé dcery a tak mám i nějaké to měřítko na ty dvě naše male a na doktory...
Neběžíme s každým prdnutim a kychnutim Úsměv
Starší už je víc než 4 a povedlo se nám, že ji někdo otestoval alespoň moč, jinak krev nikdo nikdy neviděl ani u jedné. . ..
Ale máme za sebou i antibiotika a dokonce nám jeden ,,doporučeny šaraltán" předepsal antiastmatika a to dost silna pro tu 3letou. .. S fakt dost velkými referencemi.
Bez testu, bez ničeho. ...
Jen z poslechu a z toho co jsme popsali...
Samozřejme jsme se rozloučili a tu kupu léků tam vysypali v recepci...

Když sem popsal par ,,našich zážitků" v ČR - nikdo me to ani věřit nechce.

Zdravotnictví je Z MÉHO/NAŠEHO pohledu dost slaba stránka.
Doktoři na úhledných nástěnkach po chodbach (i na netu)  i se jmény už hned napovídají o dost multikulturním zdravotnictví tedy bych neměl obavy ze se nedomluvís Mrknutí

Je fakt dobra výhoda, že zdravotnictví v ČR je o tolik levnější a tak nemají německé zdravotní pojišťovny problém povolit a zaplatit zákrok v ČR. .. Smích

Doporučuji Ti kartičku DE/CZ (což je v Tvém případe - staci požádat) aby si mohla ,,bez problémů" v ČR k lékaři a ani se pokaždé neptat. ..
Skoro bych se vsadil ze nebude dlouho trvat a uplatnis ji Mrknutí

Bylo by krásné kdyby někdo ,,nakřížil" německé chování a ochotu a krásne čekárny a prostředí s českou profesionalitou a kompetenci toho ktereho doktora... Úsměv

Držím palce Úsměv
Zaznamenáno
Alterego



Karma: -14
Příspěvků: 66


« Odpověď #2 : Červenec 11, 2017, 10:32:54 am »

Ahoj, zdravím všechny!

Ráda bych se s Vámi poradila. V srpnu se nám má narodit naše toužebně očekávané miminko a následně se plánuju s malým stěhovat za manželem do Německa. Budeme tedy mít zdravotní pojištění v Německu jako nezaopatření rodinní příslušníci vázání na manžela. Protože moje jazyková kompetence není aktuálně na nějak vysoké úrovni, byla bych velmi ráda, kdyby se mi podařilo najít česky, slovensky nebo příp. polsky mluvícího lékaře zejména dětského pro malého a eventuélně pro mě pak gynekologa. Mohly by jste se mnou sdílet, prosím, nějaké doporučení? Znáte nějaké lékaře v Německu, na které můžete dát tip? Idálně Stuttgart a okolí, ale nemáme problém dojet i větší vzdálenost, bude-li potřeba. Jinak by mě také příp. zajímalo, jak jsou na tom němečtí lékaři po jazykové stránce, zda se s nimi dá domluvit anglicky a jaký je jejich přístup k "neměcmům"? Případně jste spokojeni s lékařem, kam docházíte se svými retolestmi a můžete doporučit?
Budu moc vděčná za každé info :slight_smile: Tereza

Uprimne - predstava, ze ti tady nekdo bude doporucovat lekare, je trochu naivni. Z meho pohledu je ve tvem pripade podstatna jina vec - jako nezajistene devce z vychodni Evropy budes po prestehovani do vysneneho nemecka vydana na milost a nemilost svemu - jestli to dobre chapu - nemeckemu manzelovi. Na tvem miste bych misto doktoru akutne resil, co se mnou bude a jak preziju, pokud se jednoho krasneho dne dovis, ze uz te nemiluje a opousti te. Nezapomen, ze s ditetem rapidne klesnou tvoje akcie a radosti s tebou uz taky bude podstatne mene nez predtim.
Vykaslat s pri prvnich problemech na vychodoevropanku, thajku nebo cernosku bez penez a bez znalosti prostredi a jazyka je tisickrat jednodussi nez v pripade krajanky. (Ono je i o mnoho snazsi je sbalit). Nezapomen, ze tvuj socialni statut nebude prilis oslnivy a zaradis se po bok armady polek, madarek, slovenek a ostatnich, co se sem vdavaji z bidy a marastu,
pricemz sami krome sebe sama toho moc nenabidnou.
Snazil bych se zaopatrit pro pripad nejhorsiho, aby sis mohla v pripade nutnosti najit byt a praci (pokud neco umis) - ovsem nevim, jestli pro tebe nebude jednodussi vratit se domu k mamince a zatizit cesky socialni system.
Jinak nemecti doktori samozrejme vsichni anglicky hovori a jejich pristup k cizincum, kterych je napr. v mnichove nebo stuttgartu ca 50 %, je korektni a profesionalni. A najit si alespon prumerneho Kinderarzt nemuze byt ve S. ani okoli vetsi problem.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München