Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Agentura - důvěřovat?  (Přečteno 38730 krát)
patrickkurz



Karma: 0
Příspěvků: 4


« : Prosinec 09, 2016, 10:31:51 pm »

Zdravím vás lidičky. Chci se vás zeptat na jednu velmi důležitou věc a nutně potřebuji někoho se zkušeností s agenturou LUTO automotive, která v Praze sídlí kousek od I.P. Pavlova.

Situace je taková, že můj bývalý kolega a taky kamarád tady z Čech odjel přes tuto agenturu pracovat poblíž Dortmundu.
Výplatní termín je 15. a on začal 9.11., takže má teprve dostat první výplatu. Podmínky smlouvy jsou ale "trochu" ošemetné". Jde o českou pracovní smlouvu, kde je mzdový výměr minimální - 12000 CZK hrubého!
Nabízí zdarma lístek na bus, ubytování, do 160 hodin €8 a nad 160 hodin každá další hodina €9, ale to je jenom na slovo a vzhledem k tomu, že jsem na slovenskou pobočku agentury četl mnoho nehezkých recenzí, začínám mít obavy. Na tu českou jsem toho moc nenašel.
Mám totiž odjet v pondělí 12. a pracovat u Kolína nad Rýnem.

Moje dilema teda spočívá v tom, jestli tam vůbec jet. Budu vděčný za jakoukoliv radu a hlavně za zkušenost, o kterou se podělíte.

Případně mně ještě napadá, jestli by mně při případném sporu pomohl záznam z podpisu smlouvy, při kterém padnou všechny důležité okolnosti ústní dohody, záznamy ze vstupu na pracoviště a odchodu. Ale samozřejmě chápu, že smlouva je smlouva. Jak říkám, budu rád za rady.
Zaznamenáno
nanuk



Karma: -69
Příspěvků: 634


« Odpověď #1 : Prosinec 09, 2016, 11:52:50 pm »

Agentura to nie.Ošklbú a dovidenia.Nemáš nárok takmer na nič iba pracovať.Cez agentúry vzniká ,,pracujúca chudoba" .Za dôstojný plat sa oplatí pracovať,ale inak nech si to idú robiť samé agentúry a ich ,,projekt managery" Novodobí otroci všetkých krajín - spojte sa!!!
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #2 : Prosinec 10, 2016, 12:32:26 pm »

http://www.germany.cz/mkportal/modules/wiki/index.php/Minim%C3%A1ln%C3%AD_mzda_v_N%C4%9Bmecku

http://www.germany.cz/mkportal/modules/wiki/index.php/Pr%C3%A1ce_v_N%C4%9Bmecku_pro_pracovn%C3%AD_agenturu_-_v%C3%BDhody_a_nev%C3%BDhody

http://www.germany.cz/mkportal/modules/wiki/index.php/Pr%C3%A1ce_v_N%C4%9Bmecku_pro_zahrani%C4%8Dn%C3%AD_firmu
« Poslední změna: Prosinec 10, 2016, 12:36:52 pm od David » Zaznamenáno
patrickkurz



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #3 : Prosinec 10, 2016, 02:01:14 pm »

Ahoj Davide, děkuju ti za linky! Ona ta uvedená mzda je v čistém (€8 za hodinu a od 160. hodiny €9 za hodinu). V odkazech ale najdu důležité informace, takže moc děkuju  Úsměv
Zaznamenáno
patrickkurz



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #4 : Prosinec 10, 2016, 02:04:57 pm »

Agentura to nie.Ošklbú a dovidenia.Nemáš nárok takmer na nič iba pracovať.Cez agentúry vzniká ,,pracujúca chudoba" .Za dôstojný plat sa oplatí pracovať,ale inak nech si to idú robiť samé agentúry a ich ,,projekt managery" Novodobí otroci všetkých krajín - spojte sa!!!

Ahoj. Děkuju ti za odpověď, právě takovou reakci jsem čekal, ale moc mně nepomůže. Samozřejme vím, že mnoho agentur je otrokarskych. Já potřebuji spíš osobní zkušenost než všeobecný názor, připadně jak předejít tomu, že i s nestandardní smlouvou nedostanu zaplaceno za práci podle ústní dohody
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #5 : Prosinec 13, 2016, 07:54:33 pm »

Já bych ti poradil: dej na svůj cit.

Píšeš, že máš podezření - že se ti něco nezdá. Tak dej od této agentury ruce pryč.

Není jediná, která poskytuje práci Čechům v Německu. Je jich více. Najdi si takovou, kde ti nebude nic vadit, nebo jenom drobnosti. Pak budeš mít klidné spaní.

Já to dělám také tak: vyhýbám se šmejdům a šmejdskému v životě, a daří se mi přijatelně až příjemně.
Zaznamenáno
patrickkurz



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #6 : Prosinec 15, 2016, 10:50:55 pm »

Díky za odpověď Lenke. Nakonec jsme se v den odjezdu s paní personální domluvili na přesunu odjezdu na 2.1., tak snad už budu mit více informací od bývalého kolegy. Do té doby je určitě dobré se podívat na jiné agentury, jak říkáš, když se mně to nezdá.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München