Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Kde si obstarat Haftpflichtversicherung ?  (Přečteno 62785 krát)
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« : Září 10, 2016, 10:50:00 pm »

* aby v tom bylo pojištění pro případ, že doma rozbiju vázu nebo mi v ruce zůstane kormidlo od pračky
* zpočátku jen na dva měsíce
* nejlevnější

Předem děkuji širokému ( 20 ? lidí ) obecenstvu tady za rady.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #1 : Září 11, 2016, 11:17:32 am »

pochybujem, ze existuje  take na dva mesiace ... doteraz som poznal len take ze na rok ...

ak take najdes - daj vediet pre zaujimavost

"nejlevnejsi" - hehe to je ako ked sa ludia pytaju na "nejlevnejsi" poistku na auto ... cena zalezi od roznych okolnosti takze "nejlevnejsi" prave pre teba - to ti podla mna nikto nepovie
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #2 : Září 11, 2016, 01:06:55 pm »

Tím "nejlevnější" jsem myslel nejlevnější pojišťovnu.

Jsou obchodníci s auty, kteří nabízejí auta za 8000 €, i tací, kde se pod 25 000 nelze dostat ( Mercedes ). Stejně tak pojišťovny. Tak jsem to myslel.

Pro upřesnění: vůbec mi na tom pojištění nezáleží, ani na plnění pojistné události, kdyby se něco stalo ( jakože se nic nestane ). Jen musí být uzavřené.
« Poslední změna: Září 11, 2016, 01:10:36 pm od Lenke » Zaznamenáno
bjetka



Karma: 20
Příspěvků: 118


« Odpověď #3 : Září 11, 2016, 01:19:39 pm »

Haftpflichtversicherung lze uplatnit jen na vazu cizi, tzn. pokud bydlis v projanatem zarizenem byte, k jehoz inventari patri i eventualne znicena vaza, nebo na navsteve. Na svou vlastni vazu budes potrebovat Hausratversicherung.

Prumerny Nemec by ti ovsem rekl, ze Haftpflicht mas mit tak jak tak a nejen na dva mesice.

Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #4 : Září 11, 2016, 01:24:41 pm »

Myslel jsem skutečně Haftpflichtversicherung, tj. na vázu cizí.  Úsměv
Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #5 : Září 11, 2016, 04:27:16 pm »

Myslel jsem skutečně Haftpflichtversicherung, tj. na vázu cizí.  Úsměv
Zrejme upratujes na vlastnu past, ako zivnost.
Pripadne ta zamestnava velmi pofiderna angentura.
Lebo seriozna agentura by taketo poistenie za teba zaplatila
« Poslední změna: Září 11, 2016, 05:47:38 pm od 88barbie » Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #6 : Září 11, 2016, 05:39:29 pm »

Ne, ne, žádá to po mně pronajímatel bytu. I když si myslím, že on byt musí mít pojištěný proti škodám nájemníků ...

Tak vlastně nechápu, proč si to ode mne přeje, abych si Haftpflichtversicherung obstaral.
Všichni víte, jak nerad mám tyto příživníky na lidském neštěstí nebo obchodníky se strachem.
Zaznamenáno
bjetka



Karma: 20
Příspěvků: 118


« Odpověď #7 : Září 12, 2016, 06:34:54 pm »

Asi by mely byt pojisteny obe smluvni strany. Kazdopadne vyzadovat o najemnika Haftpflicht je bezna praxe. Nejde jenom o vazu. Jde o to, ze nahodou napr. nevypnes sporak, vyhori nejen soused, ale treba cely barak. A k tomu shori i tve meni v polstari, ktere prece nebudes sverovat nejakych vydriduchum v bance. Nehlede na to, ze by nejake uspory na pokryti urcitych skod nestacily.

Ano, pojistovny ziji z toho, ze v 99 procentech pripadu se nic nestane. Ale kdyz se neco stane zrovna tobe - aniz bych ti neco zleho prala - tak s panem bohem...
Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #8 : Září 12, 2016, 06:55:40 pm »

Bjekta a nestači na zničenie veci Kaution?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #9 : Září 13, 2016, 10:21:32 am »

Je sice poměrně běžné, že pronajímatel pojištění vyžaduje, ne vždy je ale takové ustanovení platné: www.mietrecht.org/mietvertrag/haftpflichtversicherung-mieter-voraussetzung-mietvertrag/#2 nebo https://www.google.de/search?hl=de&q=darf+vermieter+haftpflichtversicherung+verlangen&btnG=Suche&meta=&gws_rd=ssl

Druhá věc ale je, že život v Německu s sebou nese tolik rizik, být někde od někoho na náhradu škody žalován, že je skoro nezodpovědný risk se tu bez pojištění odpovědnosti pohybovat. Stačí udělat někde na ulici blbost, někoho z toho šoustne nebo strhne řízení do sloupu a leckoho pak napadne, jít se na člověku hojit.
To pojištění stojí od 50 EUR ročně a myslím, že je to jedno z těch, které se vyplatí.

Ad kauce/88barbie: Kauce má určitou omezenou výší. Když způsobíš škodu za 20.000, moc pronajímateli nepomůže, že ti zadrží kauci v šestinové hodnotě...zbytek po tobě bude vymáhat, ty na to nejspíš nebudeš mít a on si na tobě nic nevezme. Proto bude spát klidněji, když bude vědět, že jsi pojištěná Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #10 : Září 14, 2016, 04:05:40 pm »

kleena, dík za úvahy

Vycházím z toho, že se opravdu v 99,9999 % případů nic nestane, ze svých životních zkušeností ( pozorování ostatních ), a z toho, jak se mi koulí život ( bez škod, případně jsem si způsobil škody jen sám sobě ).

Proto se tomu "pojištění" bráním. Podle zdravého rozumu, zkušeností a z logiky věci ( nepoškozovat společnost tolerováním hajzlů ). Stačí jedna státní pojišťovna, a je šmelinářům zatrhnuto.


A on to pronajímatel i do smlouvy napsal, že je mi doporučeno ho uzavřít, ale není tam výslovně napsané, že musím:

"Der Mieter haftet für Schäden am Inventar, wenn diese nicht durch normale Abnutzung entstanden sind.
Es wird dem Mieter empfohlen eine Haftpflichtversicherung abzuschliessen, die Mietsachschäden einschliesst."

U té první věty by se hodila doložka: No, když okolo té vázy projde někdo už po tisící, předpokládá se, že ji jednoho krásného dne shodí, a to bychom mohli zahrnout pod běžné opotřebení, ne ?  :-)


O té záloze ( Kaution ) jsem také přemýšlel, ale když mu shoří mou vinou celý dům, sice by to na mě právně vymohl, ale než já mu to za 40 let celé splatím ( protože ze zálohy se pokryje leda tak oběhávání úředníků :-), bude on mezitím 40 let bydlet pod mostem ? To nejde. Proto je (státní) pojišťovna dobrá.
Ale pokud jsem to pojištění uzavřené neměl, tak jsem ho prostě neměl, a musím splácet. A k uzavření člověka opravdu nikdo nutit nesmí.


kleena: "Stačí udělat někde na ulici blbost, někomu z toho přeskočí nebo strhne řízení do sloupu a leckoho pak napadne, jít se na člověku hojit."

Proto blbosti na ulici nedělám ( aby se lidi nelekali :-), a když ano, pak to odnesu jedině já. Vím co dělám. A vím, co dělají ostatní. A když dělají šmejdoviny, povozím se po nich. Nemám rád hajzly.


Konečně tady někdo napsal částku: 50 € / rok a více. U které pojišťovny, jak rychle vyřízené, na co si dát pozor, a co je naopak dobré ?


mimochodem: Všímáte si, že když se tady někdo na něco ptá, leze to z něj jak z chlupatý deky ? Nejdříve velmi obecný dotaz, později nějaké podrobnosti, a potom se tak nějak domluvíme.   Mrknutí
To je také rys českého myšlení - paranoia, která ale Čehůny chrání.
« Poslední změna: Září 14, 2016, 04:13:55 pm od Lenke » Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #11 : Září 19, 2016, 03:00:36 pm »

U jaké pojišťovny ho máte uzavřené ?

Raději se neptám proč, v jakém rozsahu, a za kolik, protože by nepřišla žádná odpověď.

Tak tedy jen: jaká pojišťovna ?
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #12 : Září 19, 2016, 03:10:05 pm »

mam ho u HUK-Coburg, zatial som ho nepotreboval (ca. 20 rokov)

preco? vtedy ked som hladal kde sa poistit to bola dobra ponuka, doteraz som nemal dovod menit

rozsah? je to nasledovne: "50 Mio. € für alle Personen-, Sach- und Vermögensschäden (bei Personenschäden max. 15 Mio. € je Person) je Versicherungsfall"

za kolko? je to ca. 56 € rocne
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #13 : Říjen 18, 2016, 04:46:14 pm »

... vyhori nejen soused, ale treba cely barak. A k tomu shori i tve meni v polstari, ktere prece nebudes sverovat nejakych vydriduchum v bance.

Kua, tak teď už o tom začínám uvažovat opravdu vážně.   Smích
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München