Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Ziskani nemeckeho obcanstvi a nasledna svatba  (Přečteno 34799 krát)
olga1977



Karma: 0
Příspěvků: 1


« : Červenec 25, 2016, 01:04:05 pm »

Dobry den,
zajimalo by mne, jak je to se svatbou pote, co prijmu nemecke obcanstvi.
Chtela bych si ponechat obe a pak se vdat za nemce. Budu se pak vdavat jako nemka, nebo nadale jako cizinka s povinnosti vyrizovat si Ehefähigkeitszeugnis, veskere preklady  etc.?
Mam momentalne ve vsem gulas. Nikdy jsem nezrusila ceskou obcanku, mam tam trv. pobyt v byte,ktery jsem koupila pro maminku a jsem tam i hlasena a zdrzuji se tam prubezne. Jsem ale hlasena i roky v Nemecku, kde pracuji, platim pojisteni i odvadim dane a uz jsem i pobyt uvnitr Nemecka menila a taky jsem se zde rozvedla. Rozvod budu v Cechach nahlasovat az ted, hlavne z duvodu nedostatku casu. Chci mit vse vporadku kvuli nasledne nove svatbe. Mam ale strach, ze budu mit problemy diky jeste stale trvajicimu trv. pobytu v CR a ceskem obcanskem prukazu a ridicskemu prukazu,ktery jsem diky tomu stale mela a mam. Byl uz nekdo v podobne situaci, ze mel oboji obcanstvi a pak se vdaval/zenil v SRN a pokud ano, tak co bylo potreba. Ziji v malem mestecku, kde se s touto situaci nejspis jeste ani nesetkali a urednice budou pravdepodobne na vetvi :-)
« Poslední změna: Červenec 25, 2016, 06:12:48 pm od David » Zaznamenáno
Alterego



Karma: -14
Příspěvků: 66


« Odpověď #1 : Červenec 25, 2016, 06:45:13 pm »

Po nabytí DE-občanství (Einbürgerung) se staneš německou obcankou se všemi pravy a povinnostmi. Čili i vstup do manželství by měl podle mě probíhat totožně jako u tuzemců (Němců). Status dvojího občanství by neměl vadit.
Nicméně na tvém místě bych si skočil na Tvůj Landratsamt, kde najdeš 100% někoho, kdo ti tvoje podstatné dotazy kvalifikovaně zodpoví. Pokud splnujes podmínky k udělení občanství zažádej si o nej, svatbu hned potom.
Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #2 : Červenec 29, 2016, 11:27:24 am »

potom tu ide uz celkom rychlo, ked budes občiankou Nemecka ... aspon moja skusenost
prajem vela stastia a nech vam vyjde tak svadba ako aj spolocna cesta zivotom!  Mrknutí
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München