Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Pendler  (Přečteno 32200 krát)
Petra78



Karma: 0
Příspěvků: 3


« : Leden 27, 2016, 11:15:21 pm »

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, zda máte někdo zkušenost jako ''pendler''..že musím zajít na danou pojiš'tovnu to vím, ale o co si přesně zažádat, to nevím. Ani nevím, co musím jako pendler splňovat. Manžel zde pracuje u soukromé firmy a já jsem tu s dětmi nahlášena na úřadě a na pojišťovně s ním, jelikož tu bydlíme společně. Ale často jezdíme do Čech a tam i navštěvujeme lékaře, mám k nim velkou důvěru a halvně jim lépe rozumím :-D...problém je, žýe vše platím hotově a pojišťovna mi to tu nechce vše proplácet- jen to, co bylo pro ni akutní- náhlá onemocnění a podobně....to chápu. Ale jak to zařídit, abych nemusela platit? A stejně tak mohla chodit k lékači i tady společně s dětma a mohla nadále odevzdávat faktury na pojišťovně? A hlavně, jestli tím ''pendlerstvím''nepřijdeme o peněžité výhody- přídavky na děti a tak? Něco jsem zaslechla, ale nevím, jestli tobylo důvěryhodné. Děkuji. Petra78
Zaznamenáno
ivca_kl



Karma: -1
Příspěvků: 7


« Odpověď #1 : Leden 28, 2016, 07:48:46 am »

Dobrý den,

my jsme vyplnili formulář (myslím že se jmenoval S1), k tomu jsme poslali potvrzení o zdejším pobytu. Všechno mi vysvětlil pracovník české zdrav. pojišťovny. Pravda, platím běžné české zdrav. pojištění (dětem to platí stát).

Se střídáním doktorů tady a tam jsme dosud neměli problém (tady nám pojišťovna proplácí faktury, tam neplatíme). Máme české i lux zdravotní kartičky.

Co se týče přídavků na děti a podobně, nevím, nic takového nepobíráme ani zde, ani tam.

Hezký den,
Iva
Zaznamenáno
Petra78



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #2 : Leden 28, 2016, 12:55:04 pm »

Dobrý den. Děkuji za odpověď. Mně také pán z jedné české pojišťovny- myslím že z národní české, ale už se jmenuje jinak, vysvětloval a sám i doporučil být pendlerem. Ale my máme jen kartičky zdrav.pojiš. tady Lucemburské, jelikož jsme si museli zrušit v ČR pojištění u VZP, vlastně nám ho automaticky zrušili, manžel byl OSVČ. Od prvního dne, kdy tu v LU manželovi běžěla prac.smlouva, nám bylo ukončeno v ČR pojištění. Jenže doktoři v ČR nejsou připraveni na vystavování faktur, alespoň moje dětská pediatrička mi pouze vystavilůa pokladní složenku, nic jiného neměla a když jsem jí tu v Lu předala na pobočce pojišťovny-přímo na přepážce, a to upozorňuji, že to bylo v září 2015 a nic do dnes nepřišlo. V listopadu jsem informovala přes e-mail přímo pojišťovnu a popsala jim situaci o pokladní složence a oni mi odpověděli, že jim mám zaslat '' originál'' té faktury-nebo pokladního stvrzení. Tak jsem jim znovu to samé odpověděla, že jsem ho předala na přepážce a oni, že se mám obrátit na Českou národní zdravotní pojišťovnu....cha cha, ta už asi 2 roky neexistuje, to jsem si vyhledala na googlu, spojila se s jinou pojišťovnou a mají jiný název..to jim tu asi uniklo, nicméně i přesto, že jsem u této pojišťovny nikdy nebyli zaregistrovaní, my pán, odborník přes evr.unii,  ochotně vysvětlil situaci o pendlersví a poradil mi ho...a že jsme doposavaď co se týče platby u pediatra, postupovala správně a nechápe, co pojšťovna v Lu po mně vlastně ještě chce...názor, ztratili pokladní složenku a teď neví, co s tím a shazujou to na mě a nebo jí tu neuznávají...nevím...každopádně se tomuto chci propříště vyhnout a jít si v klidu v ČR k doktoru a nic neplatit :-D
Jinak co se týče příspěvků na děti, měli by jste na ně mít tady v Lu nárok...ale nevím, jak je to, pokud tu pracujete pro ČR....
Zaznamenáno
ivca_kl



Karma: -1
Příspěvků: 7


« Odpověď #3 : Leden 28, 2016, 08:27:14 pm »

Nemám s tím zkušenost.

Ale logicky, když to funguje jedním směrem, mělo by to fungovat i směrem druhým. Ten formulář S1 (ale možná se jmenuje jinak) by měl být platný v celé EU. Takže si zkuste dojít na zdejší sociálku, vysvětlit jim situaci a požádat o něj (jaké jsou konkrétní podmínky, to nevím). Nicméně by to mělo být stejné jako případ, kdy jedete na půl roku někam na stáž, ale zdravotní pojištění platíte pořád tady (a tam máte na základě nějakého dokladu nárok i na neakutní ošetření za stejných podmínek jako místní). A pojišťovny si to nějak vyřídí mezi sebou.

Jak dlouho to trvá, nevím. Na zdejší kartičky jsme čekali cca 2 měsíce a nevím, zda to bylo kvůli tomuhle procesu, nebo bychom čekali tak jako tak. A myslím, že ještě po roce jsem neviděla, že by se v mé české "kartě" objevily nějaké výdaje za zdejší návštěvy doktorů. Ale už jsme tu přes 2 roky a nikdo po nás nic nechtěl.

Druhá možnost (která se Vám asi nebude líbit) je se zaregistrovat u české pojišťovny jako OBZP (osoba bez zdanitelných příjmů), za děti platí stát (ale dost možná bude vyžadovat, aby byl aspoň 1 rodič pojištěný v ČR, nevím), měsíční pojistné pak činí kolem 1500 Kč a máte české zdravotní pojištění pro sebe a pro děti.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München