Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: 1 2 3 4 [5]   Dolů
 
Autor Téma: Změna z AOK na privátní. (podmínky?)  (Přečteno 384801 krát)
jirike
Host
« Odpověď #60 : Leden 20, 2016, 12:57:26 pm »

Všechno je o prachách Rudo. A nezadlužený stát, který po 90. letech ty prachy prostě měl, mohl platit a investovat ,, do vlastního,, Moc dobře si vzpomínán, jak,, nenápadně se Němec vkrádal do Škodovky,,   Mrknutí Samozřejmě, že politika sehrála svoji roli. Já už zažil ve funkčním státním podniku, co dokáží všehoschopní politici. viz Letiště Ruzyně. Za státní peníze modernizované a 1 miliardu čistého zisku. Což není moc, ale bylo to státu, který měl kontrolu nad svým majetkem ! A skoro 3 tisíce zaměstnanců, kteří cítili jistotu, a ne strach. Jeden z posledních podniků který jsme si nechali vzít od politiků

Ano 1990 byl státní dluh pouhých 8miliard ale skoro nikde se neinvestovalo a jen dál a dál opotrebovavali to, co po válce nakradli ze soukromého ruk...
Stat mel jen to co 1945-1950 nakradli. ..
Zaznamenáno
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #61 : Leden 20, 2016, 01:16:56 pm »

   Ano a pak jsme si z toho šťastně žili až do roku 89   Škleb  Ty jsi ale damagog!  A ten tvůj známej tam dělá zřejmě pod agenturou, že? Já byl kmenovej a taky jsem napsal, že dne se stát kmenovým není jednoduchý. A 20000 netto jsem tam měl před 15 lety. Ano k tomu 2 -3  šichty navíc,.
« Poslední změna: Leden 20, 2016, 01:18:37 pm od kosmopolita » Zaznamenáno
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #62 : Leden 20, 2016, 01:21:51 pm »

Anebo můžete tedy podle tebe říkat :  Lidi tam dělají za 15000,- kmenoví, nemají žádné výhody.... Mrknutí a proto by tam kdekdo chtěl jít vydělávat, že? Teď jsem našel na inzerci- nějaká pr.ag. hledá do Škody - nastup 20 - 25k.  Je to agentura
« Poslední změna: Leden 20, 2016, 02:41:52 pm od kosmopolita » Zaznamenáno
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #63 : Leden 20, 2016, 04:41:03 pm »

Nová zpráva k neplatičům z AOK : už i ČSSZ ví o problémech českých občanů v Německu
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #64 : Leden 20, 2016, 06:32:58 pm »

A ten tvůj známej tam dělá zřejmě pod agenturou, že? Já byl kmenovej a taky jsem napsal, že dne se stát kmenovým není jednoduchý. A 20000 netto jsem tam měl před 15 lety. Ano k tomu 2 -3  šichty navíc,.

Kterého myslíš ? Psal sem půlka města. ..
Je kmenový od vyučení. Jako každý v mych letech. ..
Polovina všech osmaku (kluku) v tehdejší době odcházela na strojarske obory pro automobilku... (v našem městě )
Jiný dela narazaka a ten je na tom finančne o něco lépe.
Bez sobot mají 15-17 čistého. .. Dnes.
A ostatní jsou hovadiny. Ale třeba ve Vaši Škodovce to mají jinak.... Mrknutí
Zaznamenáno
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #65 : Leden 20, 2016, 06:50:58 pm »

No to je zajímavé ! Mně stačily 2 minuty ,abych na internetu našel nabídku od prac. agentury na nakvalifikovaného dělníka do Škodovky za 20 - 25000,- hr.  Přeložím ti to češtiny : Nástupní plat u agentury do Škoda MB.  Potom proč asi já nemohl mít s 3 šichtama navíc jako zapracovanej kmenovej po 2 letech na příplatkovém pracovišti 20000,- ( i když už před 15 lety) ?  To je ten tvůj vyučenej známej parťák asi ,, nejhůř placenej parťák v novodobé historii Škodovky,, Podivej  já a další 4 chlapy jsme měli na  lince(lisařské) 15000 za normál. hodiny. Kdo chtěl přidělal pár přesčasů - měl 20k. Kluk co se mnou nastupoval, tak jsem s nim mluvil asi tak před 4 roky a říkal, že má na bodovačce 25k netto každej měsíc.  Za ckolik myslíš, že by asi po několika letech tyhle lidi dělali? Kdyby jim někdo veŠkodovce dával po několika letech 17,18k. tak by jim lidi utíkali. By se na tu pakárnu vyprdli.(já nevím u agenturních, jak se vyvíjí časem plat. Mluvím o kmenových, kteří makaj i dlouhá léta na fleku)
« Poslední změna: Leden 20, 2016, 07:13:21 pm od kosmopolita » Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #66 : Leden 20, 2016, 08:21:47 pm »

Ano... zajímavější Smích
Přítel me dcery má přes agenturu ve Škodovce  taky 15tis....
Ale s přesčasy... (237h)
Zaznamenáno
Jana1891



Karma: 2
Příspěvků: 60



« Odpověď #67 : Září 22, 2017, 10:23:34 am »

Privatnej sa vyhybaj. Viem o com je rec, bol som tam 12 rokov. Teraz som spät v zakonnej.
Neidem do detailov, vseho vsudy sa to neoplatilo.

A ako sa ti to povedlo? Na par dni jsi byl nezamestnany? Byl jsi pár mesicu v cizine? Nebo sabatikl? Manzel se tam musi taky do 6 roku dostat. "Freiwilig" versicherte Kinder bei AOK waren jedes Jahr teuer und teuer, jetzt PKV, ale ti musi taky ven, jinak sá casem nedoplati.
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 4 [5]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München