Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Jak odblokovat zablokovanou SIMku od Vodafone  (Přečteno 72626 krát)
LunaBella



Karma: 0
Příspěvků: 6


« : Leden 09, 2016, 12:51:11 pm »

Nevíte někdo, jak odblokovat simku v telefonu od Vodafone? Měla jsem hodně zmrzlý mobil, i prsty a klávesnice se mi nějak "spojila" tudíž se při zapínání telefonu zmáčkly čísla, která jsem vůbec nechtěla. Takže jsem dala 3x chybně pin a nyní chce telefon PUK. Už ho mám ale 15let a tyhle další kody jsem nenašla. U Vodafonu mi řekli, že mám smůlu a pomoci nemůžou..
Přesto, že svůj PIN znám správně, jen mi blbne starý telefon. Mám to číslo všude na úřadech i vizitkách registrované, nechci měnit číslo..
Prosím, nedokázal by mi tu někdo poradit?Co?????
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Leden 09, 2016, 01:08:19 pm »

SIMku bez PUK neodblokuješ, ale to by nemělo nic měnit na tom, že ti patří číslo. Jedině snad kdybys používala nějakou prehistorickou anonymní předplacenou kartu.
Pokud Vodafone zná tvé jméno, nebo to dokonce je smlouva s měsíčním paušálem, prostě si požádej o náhradní SIM.
Kdyby to ovšem byla opravdu stará anonymní předplacená karta, pak je opravdu možné, že máš pech a nejlepší šancí je dát se do hledání.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
LunaBella



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #2 : Leden 09, 2016, 01:12:28 pm »

Je to bohužel stará anonymní karta... bez paušálu. Kupovala jsem si kredit...
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #3 : Leden 09, 2016, 02:12:32 pm »

Není potřeba...
Extra u Vodafone mam zkušenost s ochotou a vším...
PUK lze najít i v samoobsluze i u neregistrovane karty.
Stejne tak ho řekne operátor, stačilo nadiktovat tři  nejčastěji používána čísla a řekli  me PIN i PUK.
Jednou jsem takhle z aktivoval mamce i rouming když ji nesel telefon  v zahraničí. ..
To není ztracené Mrknutí
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #4 : Leden 09, 2016, 02:33:21 pm »

Také si nemyslím, že je to ztracené.

Další možnost, co můžeš udělat, je přenést číslo do jiné sítě ( a potom zase zpět k Vodafonu, bude-li potřeba ). V Čechách je to zadarmo, v Německu se za to platí 5 až 30 €.

S Vodafonem mám také dobré zkušenosti.

adresa do samoobsluhy se změnila. Už to není https://samoobsluha.vodafone.cz/, nýbrž https://muj.vodafone.cz/prihlaseni

Pokud jsi přímo u Vodafone, a ne u Oskarty, pak je tu ještě stránka park.vodafone.cz, odkud můžeš odesílat dlouhé SMSky ( do 760 znaků ), a sepisovat si a zálohovat tel. čísla.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Leden 10, 2016, 11:43:39 am »

adresa do samoobsluhy se změnila. Už to není https://samoobsluha.vodafone.cz/, nýbrž https://muj.vodafone.cz/prihlaseni

Pokud jsi přímo u Vodafone, a ne u Oskarty, pak je tu ještě stránka park.vodafone.cz, odkud můžeš odesílat dlouhé
LunaBella - když to tak tady čtu, mluvíš o české Vodafone kartě (bývalý Oskar), nebo německé?
Já vycházel z německé.
Pokud tě posktovatel zná, není vydání nové karty nebo přenos k jinému poskytovateli (ten ovšem zdarma není, platí se jak v CZ, tak v DE ja to kompenzace bývalému poskytovateli za uvolnění čísla. v DE ca. 20-30 EUR - a nový operátor ti ho někdy uhradí.) žádný problém.
Pokud je ta karta anonymní, vycházím z toho, že ti ji nikdo neobnoví, ani nepřenese - to má co do činění s bezpečností. Jinak bys pouze na základě několika často volaných čísel (což nemusí být tak složité zjistit) například mohla někomu jednoduše ukrást číslo. To sice opravdu bývá možné, operátoři na zákaznické lince dříve opravdu sdělovali kdekomu kdeco a aktivoali náhradní SIM karty, ale jelikož to vedlo nejen k ukradení čísel, ale i vykradení bankovních účtů (příjem potvrzovacích SMS s TANem na náhradní kartu), v zájmu nás všech *doufám*, že už se poučili a možné to není. U takovýchto procesů opravdu nerozhoduje to co je pohodlné pro oprávněného zákazníka - nesmí ale být zneužitelné při pokusu o neoprávněný přístup. A to rozhoduje.
 
Nicméně ano, za zkoušku nic nedáš, zkus jim zavolat a být zoufalá a bezradná, je možné, že je k tomu přiměješ. Úsměv

V Čechách jsem to nedávno řešil také, ztratil jsem druhý telefon i se dvěma SIM a nechával si vydat náhradní. u Eurotelu a předplacené karty mi řekli, že bez znalosti PUKu mám pech, že mi ani náhradní kartu nevydají (výše zmíněné pochopitelné bezpečnostiní důvody). Já ale naštěstí údaje ještě našel, protože karta nebyla předplacená tak moc dlouho, dřív to byl paušál, takže jsem obálku s údaji ještě měl a našel.
Zaplatil jsem kilo za každou SIM a není třeba dodávat, že asi týden poté jsem telefon našel v bundě, kterou jsem zapomněl prohledat. Jak už to tak bývá.
« Poslední změna: Leden 10, 2016, 11:50:08 am od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
jirike
Host
« Odpověď #6 : Leden 10, 2016, 01:56:06 pm »

Aha... Úsměv
Ano ja psal o českém Vodafone.
A těch ochranych identifikačních údajů chtěl operátor původne vice.
Platnost karty, kdy byla nabijena a asi 5 nejcasteji volaných čísel.
To ostatní jsem ukecal  Úsměv
V Německu ani anonymní karta není, nebo ??
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #7 : Leden 10, 2016, 03:51:54 pm »

V Německu ani anonymní karta není, nebo ??
Už asi ne, ale bývávala. Ještě kolem roku 2005 nebo 2006 jsem pro prázdninové brigádníky na eBay kupoval předplacené karty D1 - později je bylo nutno registrovat, ale údaje jim člověk jen někde vyplnil, nikdo nikde nekontroloval, jestli existují. Dřív ale šlo prostě koupit předplacenou kartu a rovnou anonymě frčet. V ČR to možná šlo ještě déle. (Kam kráčí svoboda... Každá domnělá hrozbička je vítanou příležitostí, jak utáhnout řetěz a už ho nepovolit. I ten Silvestr v Kolíně už berou ne jako příležitost zlepšit práci policie, ale jak rozšířit kamerové systémy. Proč by se policie také měla zajímat a reagovat na situaci v terénu, když může pěkně v teple analyzovat video.)
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #8 : Leden 10, 2016, 06:05:59 pm »

kleena - ja tiez nie som nejaky velky priatel kamerovych systemov a cudoval som sa, ked na SK aj uplne male mesta uz mali nejake kamery ked v Nemecku boli este len vo velkych mestach na ozaj "citlivych" miestach.

tiez som za viac policajtov v terene, ale to zase budu ludia plakat ze "policajny stat" . ja osobne s tym problem nemam a neprotestoval by som, ani keby bolo viacej "namatkovych kontrol" na cestach v D alebo trebars v pohranicnych oblastiach - co kto kam v aute vezie ...

ked tak ale rozmyslam nad tymi kamerami, tak ono je asi efektivnejsie mat zaznamy z roznych kamier v danom meste ako keby na kazdom vacsom namesticku mali stat policajti ...
okrem toho kamery umoznuju aj ten zaznam, cize je to objektivnejsie ako ked pri zasahu policajti nieco "pokafru" a nevie sa potom presne ako sa to vsetko zbehlo ...
takze ano je to sice neprijemne (hlavne pre nas, co sme vyrastli vo svete bez kamier) ale radsej kamery ako viacej kriminality
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #9 : Leden 11, 2016, 11:58:43 pm »

Kamery jenom zhoršují společenské klima, takže tím více roste kriminalita.

Osazovat nároží dalšími kamerami je kontraproduktivní.

Je lepší se snažit v zemi vytvářet příjemné prostředí. Pak tam kriminalita nebude mít možnost vznikat.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München