Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Rodičovský příspěvek v ČR  (Přečteno 49567 krát)
Dorian



Karma: 0
Příspěvků: 19


« : Březen 12, 2008, 04:31:25 pm »

Hledáme rodiny, které byly při změně bydliště do zahraničí (ať již do Luxu nebo do Belgie) českými úřady mylně informovány, že jsou povinny zrušit pobírání rodičovského příspěvku v  ČR, pokud jeden z rodičů zůstává s dítětem stále doma (což není pravda!). Jestli jste v podobné situaci, ozvěte se!
Zaznamenáno
kustak



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #1 : Říjen 07, 2015, 09:58:53 pm »

Dobrý den. Reaguji na téma rodičovský příspěvek....byla jsem informována jak na soc.úřadě v mém městě, tak i po tel.kontaktu přímo Prahou, že je mám zažádat o zrušení vyplácení rodičovského příspěvku z důvodu pracovní smlouvy mého manžela tady v Lucembursku, ať už zůstanu v ČR nebo se odstěhuji s dětmi za manželem do Lucemburska. Jako důvod zrušení mi uvedli, že jsem v době před porodem a před vyplácení rodič.dávky byla registrována cca. 5 měsíců na úřadě práce v evidenci uchazečů o zaměstnání. Důvodem mé registrace bylo to, že jsem pobírala doplacení rodičovského příspěvku v ČR po návratu z Belgie, kde jsem pracovala, ale smlouvu jsem ukončila dohodou z důvodu návrácení do Čech a v době rodičovské dovolené jsem opět otěhotněla a tudíž jsem nemohla (nikdo by mě tak jako tak-těhotnou nechtěl) nastoupit do práce a získat tak pracovní smlouvu. Rodičovská dovolená mi zkončila v únoru 2015 a dcera se mi narodila v červnu 2015.
Jde prý o dohodu států v EU a po zrušení mého rodičovské příspěvku má můj manžel, je zde na pracovní smlouvu, zažádat o něj zde a bude mu zpětně od prvního dne pracovní smlouvy proplacen a doplacen. Máme ale počítat s tím, že půjde o dlouhé prodlení a já nebudu ppo celou tu dobu pobírat žádnou dávku, ale zde v Lux. nám ji zpětně doplatí.....já ale o zrušení ještě nezažádala, příjde mi to padlé na hlavu a pokud bych se při jedné z návštěv na soc.úřadě jen při běžném rozhovoru nezmínila, že manžel bude pracovat v Lucembursku, tak bych ani o žádném zrušení rodičovského příspěvku ani nevěděla...prý ho budu muset zpětně vrátit od doby, kdy tu manžel začal pracovat  Hněv
Pokud mi můžete nějak poradit, budu velice ráda....
S pozdravem Petra Kustová
Zaznamenáno
MELIMELO cz-sk-lu



Karma: 2
Příspěvků: 43



« Odpověď #2 : Říjen 09, 2015, 11:55:07 am »

Mně rodičovský příspěvek v roce 2010 odebral pražský úřad práce, když jsem ohlásila změnu faktického bydliště rodiny, s odůvodněním, že manžel není funkcionářem ale úředníkem:-) (přičemž "úředník" zjevně odpovídal podle staré verze českého překladu nařízení 883/2004 ve znění 987/2009 "smluvnímu zaměstnanci" a funkcionář byla jiná kategorie; podle názorů některých HR měl být příspěvek odebírán z opačného důvodu, a to proto, že někdo je funkcionář (né že není), takže ve finále byl výsledek stejný). Eva
Zaznamenáno
margaretka



Karma: 0
Příspěvků: 21


« Odpověď #3 : Říjen 09, 2015, 07:16:00 pm »

Dobry den,

 Nam sa stalo nieco podobne.  V nasom pripade sa obe krajiny ( BE a LUX) vysporiadali medzi sebou. Na vysporiadanie sme cakali 9 mesiacov. ( Pocas 9 mesiacov nam uplne zastavili rodicovsky prispevok a po 9 mesiacov sme dostali vsetko spatne zaplatene). Momentalne nam vyplaca luxembursko  2 krat rocne rodicovsky prispevok a Belgicko raz mesacne.

-  v pripade ze by ste vy byvali v CR a manzel v Lux a pracoval tam legalne. CR vam musi vyplatit rodicovsky prispevok a luxembursko vam doplati zbytok podla luxemburskeho tarifu.( Tak nam to Pan uradnik v Luxembursku vysvetlil)

Pekny vecer

Jana
Zaznamenáno
kustak



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #4 : Říjen 12, 2015, 01:14:12 pm »

Kde se můžeme informovat o rodičovském příspěvku tady v Lucembursku? České sociální správě už moc nevěřím, jak se jedná o vzdálenější stát než je Německo, tak jsou zoufalí a nic nevědí úplně přesně, to je ještě já musím opravovat nebo informovat z dočtení se na internetových stránkách EU.
Děkuji. Kustová
Zaznamenáno
margaretka



Karma: 0
Příspěvků: 21


« Odpověď #5 : Říjen 12, 2015, 07:58:18 pm »

http://www.cnpf.lu/
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München