Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: preplacanie lekarskych zákrokov v Česko-Slovensku poisťovňami v Nemecku  (Přečteno 46691 krát)
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« : Květen 22, 2014, 04:07:08 am »

Nedávno tu bola téma, kde viacerí písali, že si dávali nejaké zdravotné zákroky robiť v Česku alebo Slovensku, ale preplatila im to nemecká poisťovna. Niekto dokonca spomínal zubára.
Ak máte s týmto nejaké skúsenosti, bola by som vám veľmi vďačná, keby ste ich sem napísali. Prípadne aj, ako ste vašu poisťovnu presvedčili, aby vám zákrok v Česku alebo na Slovensku preplatila.

Dik

P.S. dúfam, že to Česko-Slovensko vám nevadí, dala som to tak, aby názov témy bol kratší
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #1 : Květen 22, 2014, 12:51:27 pm »

jeto tak nektery pojistovny spolupracuji s lekari v zahranici,co vym jeto jenom pohotovost,
vym ze zde byly problemy ze spanelskymy zubari.Lidi se vratily mely problemy a holansky zubari to museli napravovat a rvaly ze spanely stim vydelavaly penize
a zde zubari musi ty problemy vyrizovat.To se musis  primo zeptat u pokladny.Vym ze praze jsou 2 nebo 3 nemecti zubari ale vym ze maji cesky manzelky ktery pochazeji taky s oboru,ale jak to presne funguje zeptejse  naslovensku nebo v cechach.Nedelej nic bes souhlasu nemecky pojistovny.,protoze jinak je mozny ze zustanes natech uctech pokladna ti to nezaplati,Kazdy zakrok mus byt dopredu povoleny.
Zaznamenáno
Anadina



Karma: 1
Příspěvků: 23



« Odpověď #2 : Září 07, 2015, 10:56:02 am »

V AOK mi řekli, že bych měla mít v ČR stejnou péči jako doteď a pokud nějaký konkrétní doktor bude mít námitky, mám si nechat vystavit doklad a jít s tím v DE na pojišťovnu, aby mi to proplatili. Ale že můžu dál chodit ke svým doktorům v ČR. V praxi jsem to ještě nezkoušela.
Zaznamenáno
Sovi



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #3 : Leden 11, 2016, 10:47:06 am »

Přidám svoji zkušenost s AOK.

V AOK jsem pojištěn a ptal jsem se přímo na přepážce jestli mohu jít ke svému zubaři v ČR. Tam mi řekli že bez problému mohu a stačí donést od zubaře účtenku. Když jsem měl účtenku tak jsem zkusil zajít na pobočku poblíž mé práce, tam mi ale paní řekla že mi proplatí zubaře pouze jen tehdy, když to byl akutní zákrok (mohl jsem zalhat, z účtenky by to nepoznali, byla česky). Tak jsem otrávený odešel z pobočky, že mi teda lhali. Pak mi to ale nedalo, protože jsem při prvním dotazu na ošetření dostal formulář který se má vyplnit v případě, že by mi můj zubař v čr dělal korunku. A tak jsem zašel na pobočku kde jsem dostal ten formulář a povedlo se mi mluvit se stejnou paní, která mi ho dala, a najednou to nebyl problém. Vypsala formulář, dal jsem bankovní konto a bylo to vyřízeno. Do 2 týdnů mi přišel dopis kolik mi proplatí za zubaře (cca 60% z celkové částky).

Po další návštěvě zubaře jsem opět zašel do AOK v minulém týdnu opět s účtenkou. Tentokrát jsem narazil na jiného pracovníka a ten mi tvrdil opět, že to proplatí jen pouze pokud to bylo akutní ošetření. Nicméně jsem se tentokrát nedal odbýt. Pán za přepážkou zavolal nějakému kolegovi a zjistil že to skutečně jde a nyní čekám na dopis kolik proplatí tentokrát.

Takže v krátkosti. Zubařský zákrok provedený v EU lze nechat proplatit u AOK ale nesmíte se nechat odbýt.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #4 : Leden 11, 2016, 11:26:47 am »

Sovi - no ja to poznam z toho co som cital v podmienkach mojej kasy (TKK), ze pokial nejde o akutny zakrok, tak treba sa najprv opytat TKK ci suhlasi aby to bolo robene v zahranici
citat z ich stranky "Für Zahnersatz, den Sie sich bei einem vorübergehenden Aufenthalt im europäischen Ausland anfertigen lassen, können Sie sich Festzuschüsse von der TK erstatten lassen. Voraussetzungen: Der Zahnersatz ist nach deutschem Recht notwendig und die TK hat die Behandlung bewilligt."

ci sa da vzdy PRESNE urcit hranica medzi tym co je akutne a co sa da planovat dlhodobo neviem ...
je mozne, ze "ked sa nenechas odbit" a je im to neprijemne, ze ich stale otravujes, tak zaplatia aj nieco viac ako len akutne osetrenie ... ale podla mna to nie je "bezne" ...
Zaznamenáno
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #5 : Leden 11, 2016, 11:43:01 am »

Všichni, kteří chcete něco zaplatit od AOK, si připravte pevný nervy.  A je jedno, jestli máte nárok podle nějakých pravidel, či zákonů.
Zaznamenáno
Anadina



Karma: 1
Příspěvků: 23



« Odpověď #6 : Leden 11, 2016, 12:38:51 pm »

Tak nakonec doporučuji formulář 106, jestli jste v Německu na dýl. Evidentně to může udělat každý, kdo má v ČR adresu, protože na důvod, rodinu atd se nikdo neptal. Nevím, jestli totéž platí pro Slovensko. Pak vám přijde nová kartička od vámi vybrané české pojišťovny, která zaručuje plnou péči v ČR a tím jste pokrytí v obou zemích a můžete si lékaře vybírat. Trvalo to sice pár týdnů, ale ušetří to asi dost hádání na přepážkách.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München