Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Praca v Heerlen - Náklady na život  (Přečteno 66524 krát)
Littlesmile



Karma: 0
Příspěvků: 3


« : Únor 25, 2014, 02:14:34 pm »

Dobry den chcel by som sa len informovat aky je nakladny zivot v Heerlene.
Ide o to ze som dostal od jednej Holadnskej spolocnosti ponuku prace ako CAD designer ale platovo to vychadza zo zaciatku len na nejakych 2500€ v hrubom.
Preto by som chcel vediet ci sa da z tychto penazi dostojne vyzit ?

Pracovat by som mal na Slovensku zmluvu a hovorili sme o nejakom danovom formulary A1 ak si dobre pamatam, teda mzda by sa danila v Holandsku ale socialne by sa platilo tu na Slovensku, chcel by som teda vediet aj to ci s tym niekto nema skusenosti o co sa vlastne jedna ?

Tiez by ma zaujmalo co mozem ocakavat ak budem potrebovat zdravotnu starostlivost co k tomu potrebujem (viem ze informacie sa daju zohnat aj z oficialnych stranok len by som chcel aj nejake personalne skusenosti ludi zijucich v Holandsku)

Dakujem za slusne odpovede.
« Poslední změna: Březen 10, 2014, 06:22:33 pm od David » Zaznamenáno
Janka86



Karma: 2
Příspěvků: 22


« Odpověď #1 : Únor 26, 2014, 07:35:34 pm »

Ahoj,

pokud jsi sam tak za ty penize dustojne vyzijes:-) za pokoj das v prumeru 200-300 za mesic, za byt 2+1 kolem 600euro... Jako takovyto plat je snem kazdeho pristehovalce, ja makam ve sklade za 9euro na hodku pro srovnani...

Co se tyce smlouvy v tom prehled nemam...

Nicmene za zdravotni pojisteni das mesicne od 75 do 100euro za zakladni....ale v tom mas zahrnuto jen praktickeho lekare. Je lepsi si dokoupit balicky-zubar( ja za akutni osetreni zanetu v zubu platila 100euro a to mi to jen vyvrtal, ted uz mam i zubare v pojisteni...),nemocnice fyzioterapeut atd. to uz se pak splha k 150euro mesicne. Zdravotni pojisteni mas povinnost platit v zemi,kde jsi prihlasen k pobytu a kde vydelavas, pokud mas slovensku smlouvu, teoreticky by to melo byt Slovensko, jenze slovenske pojisteni ti tu neuznaji a budes si muset vse platit. Proto je treba si sjednat cestovni a doufat, ze to pripadne proplati a nebo to vyresit jinak. Ale myslim, ze je nelucitelne se zakonem, byt jako ze zamestnan na Slovensku se slovenskou smlouvou a mit pojisteni v Holandsku...ale nejsem expert,jen si to myslim...

Zaznamenáno
Littlesmile



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #2 : Únor 27, 2014, 07:32:25 am »

Najprv by som chcel podakovat za tovje postrehy Janka.

Co sa tyka byvania to mam hradene zamestnavatelom ja doplacam len mensiu cast takze v tomto by som problem nevidel.
Takze co sa tyka medzinarodneho poistenia ktore by som na Slovensku uzavrel budem sa informovat asi na Holandskom velvislanectve, 150€ mesacne navyse je skutocne peniaz ktory by mi chybal a vzhladom na to co som pocul o Holandskom zdravotnictve to nepovazujem za opodstatnenu sumu.
Teraz som zistil ze keby som chcel ist vlastnym autom tak do 6 mesiacov ho musim prehlasit a registrovat na Holandske SPZ ? Je to skutocne tak ? A da sa to skutocne obist tym ze prehlasim auto na brata ktory nebude v Holandsku ? Nemas s tym nahodou skusenosti ?
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #3 : Únor 27, 2014, 08:53:11 am »

hmhm 2+1 za 600,-,za pokoj v Amsterdamu a okoly je normalni cena ca 500,-  Amsterdamu.V Amsterdamu je cekaci doba na byt okolo 5 Let a musiz splnit ruzny podmynky. To musis jid da volny trh a tam  nesezenes byt za 600,-.Zdravotni  pojisteni ze slovenska stim se nikam zde nedostanes.Ok kdyz se dostanes do nemocnice takti evt uznaji EU kartu.Ale do nemocnice se tak  nedostanes mus jid pres sveho  Doktora.A kdyz pujdes k doktorovy a nebudes myt  Holansky pojisteni tak  musis zaplatit v hotovosti,a musis zadat o vyplaceni na Slovensku. Auto prehlasovat na Holansky cislo se nevyplati musis honecht projid Technickou prohlydkou za platit dane za privoz.Aby jsi  nemusel platit dovozni Dan, tak musi byt auto v tvem vlastnitstvym 6 mesicu a nesmys  byt  Hlaseny v Holansku.Jinak ti narazi dovozni Dan.Vyplati seto teoreticky kdyz budes myt novy auto a drahy auto.Ja jsem se o to zajimal chtel jsem privest z nemecka novy audi A3
bylo byto hrozne komlikovany.Musel bych se prehlasovat na 6 mesicu do nemecka/to neni problem mam nemecky obcanstvy a byt v Berline/ to znamena ze nesmis pracovat v Holansku kdyz nato prijdou tak mas problem protoze oficialne bydlis v tu dobu v zahranici.Holansko ma vsechny urady  propojeny takze se to neda utajit
Zaznamenáno
ds
Host
« Odpověď #4 : Únor 27, 2014, 07:45:58 pm »

Milane nechci ti do toho kecat, ale Heerlen je z Amstru trosku z ruky a byty jsou tam levny
Zaznamenáno
Janka86



Karma: 2
Příspěvků: 22


« Odpověď #5 : Březen 02, 2014, 08:04:04 am »

Hele my jsme v Arnhem, nez jsme koupili dum, loni platili 600 eur trzneho najemneho za byt v pekne lokalite na okraji zastavby s vyhledem do zelene a na Arnhem to byl drahy byt, pro to jsme koupili dum a splatky hypoteky jsou nizsi nez byvaly najem a Heerlen neni zas tak daleko od Arnhem,takze ceny si myslim budou podobne... Co se tyce auta, ayto by si podle zakonu mel prehlasit, nicmene nikdo to nedela, az do te doby, nez te zastavi cajti. Ja tu mam toroku v poho a cerskych znackach a nikdo me nestavil, protoze si mysli, ze na motce tu jsem prece na dovci. Nicmene,pokud by se stalo, ze uz te cajti zastavi, myslim,ze mas 3 mesice na prepsani auta,jinak ti daji mastnou pokutu, to same plati, pokud by si treba platil pokutu za parkovani,uz te budou mit v registru...Do te doby je vse ok a vesele si jezdis jak ja a spousta jinych cizincu...

Co se tyka holandskeho zdravotnictvi,muzu jen porovnat zubare a vybaveni meho ceskeho zubare s porovnanim tady s mym holandskym bylo z doby kamenne...Takze tady je lepsi zubar, treba byli sokovani,ze mam jeste tmave plomby a ukazovali me i sestrickam jak opicku v zoo...

Kdyby te jeste neco napadlo,tak pis...
Zaznamenáno
Littlesmile



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #6 : Březen 06, 2014, 06:47:01 am »

Dakujem za vase odpovede a postrehy. Som rad ze tato stranka existuje a ze sa tu nasli ochotni ludia.
Takze uz ostava len podpisat zmluvu a ist v ustrety novej vyzve Úsměv

Drzim vam vsetkym palce.
Zaznamenáno
ds
Host
« Odpověď #7 : Březen 06, 2014, 06:56:26 pm »

za 1 dneska jsem pracoval v Heerlenu a zeptal se kolik stoji byt odpoved 3+1 500- 600 eur, pro srovnani, ja platim to same v Nijmegenu za 1+1 [ takze jsem mel pravdu]
za 2 vzdalenost Arnhem Heerlen cca 190km. pokud udelas kruznici o pol. 190km se stredem v Arnhemu, tak se ti tam vejde cele Holandsko, kus nemecka kus more a kus belgie tzn, Jana je nejspius genius
za 3 Jak ti nekdo dokaze kdy si sem prijel? pokud to auto neprihlasis napr parkovani
za 4 jeste tu nejsi a dostanes radu, abys sis vzal hypoteku. co dodat?
za 5 1 bilou plombu jsem v cechach dostal v roce 92, Jana chodila nejspis ke kovari
clovek, ktery utece z otto do tempo teamu, asi nic lepsiho  nevypoti
jinak 2500 hrubeho, je asi 1900 cistyho, nevim presne protoze mam vic, ale na tom nezalezi. jen ti chci rist, ze pokud mas dobrou praci, tak te budou porad sledovat[ myslim firmu] me se treba ptali[ mas pracku, beres drogy, kolik vas bydli v byte a jakakoliv blba odpoved, by me stala misto [ mesic po me prisel kolega, a jen proto, ze mel dluhy ho vyhodili, prestoze potrebujou dalsi 2 lidi]
na tehle strankach se but dozvis picovinu, nebo te tu nekdo ojebe
ale jedna dobra rada, vezmi si  s sebou lyze v Landgraaf cca 10km Od Heerlen je lyzarska hala
a jinak ti preju hodne stesti
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #8 : Březen 06, 2014, 07:39:46 pm »

samozrejme v momente kdyz jsse prihlasujes oficialne v Holansku jsi vsude registrovany kdyz te budou kontrolovat a zjisti to tak nevy coti ktomu reknou oni  radi
 a rychle  kontroluji  cizi auti cisla.
Zaznamenáno
bartinusa



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #9 : Duben 16, 2014, 07:24:14 pm »

Ahoj, toto je zajimava diskuze. Prave jsem podepsal smlouvu v den Bosch a najmy jsou tu tedy pekne mastne! Trochu slusnejsi apartman pod 800 Euro nejde. Nicmene snad to z platu utahnu.
Zajimaji me hlavne zkusenosti ohledne auta. Prehlasovat ho nechci ale protoze asi asi budu muset vyridit registrovane parkovaci misto nevim jak se tomu vyhnout. Kdyz to prepisu na bratra tak to asi zas nepujde zaregistrovat ten parking ne?
dik
Zaznamenáno
bartinusa



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #10 : Duben 16, 2014, 07:41:45 pm »

Jo a kdyby tu nekdo mel praci v s Hertogenbosch a shanel bydleni tka urco budu mit pokojicek volny Úsměv
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München