Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Rodicovska ci prispevek v Rakousku  (Přečteno 45744 krát)
Hanybunny



Karma: 0
Příspěvků: 7


« : Únor 11, 2014, 12:47:38 am »

Ahojky, nak jsem mou situaci tady nenasla,takze to nak shrnu. Mam dceru ted ji budou 2roky. Do prosince 2o13 jsme zili v Irsku,tam jsem pobirala veskere davky a vse jsem ukoncila.Pritel od ledna nastoupil v rakousku do zamestnani a ja jsem s dcerou prozatim v cr. Chtela jsem navazat na rodicovskou,ale tu mi zastavili,ze si pritel ma zazadat v AT. Poslali me na registr na UP,tam me zaregistrovali,ale nic neschvalili a zase poslali dal. Jelikoz jsme posuzovani jako rodina,musi se dokladat jeho prijem a ten je ve vysi kurzovneho prepocten, tj, vzdy to bude presahovat cesky prijem a naklady se budou brat ktere ja mam v CR. Pokud si pritel bude zadat, co vse bude potrebovat? na CR uradech mi rekli, ze kdyz to zamitnou daji mi e1o4 a jeste jeden papir, ale jinde jsem se zas docetla,ze toto potvrzeni bych mela mit uz z cech,ze tam nic nepobiram,jinak ... Mate nekdo nakou zkusenost, nebo mohli byste mi poradit co v danou situaci delat. Ja v AT zatim praci nemam,ale planuji se tam premistit. Diky za jakekoliv vyjadreni  Mrknutí
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Únor 11, 2014, 01:43:38 am »

Tady je shrnuto to nejdůležitější: http://www.rakousko.net/mkportal/modules/wiki/index.php/Mateřská_a_přídavky_na_děti_v_Rakousku

Je možné dostávat ikdyž žiješ s dítetem v Česku. Žádost podat na finančák.
« Poslední změna: Únor 11, 2014, 01:45:06 am od David » Zaznamenáno
Hanybunny



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #2 : Únor 11, 2014, 09:59:26 pm »

Dikys, toto jsem tu uz procitala, ale i tak mi nebyly jasne urcite veci. Asi i tak mi prijde nejjednodussi,kdyz se k danemu terminu odhalsim a prestehuji z CR do AT a tam si prihlasim a zaregistruji a zazadame. Ikdyz to budou asi i tak chtit dolozit zamitnuti z CR co ?? Uz mi z tech uradu jde hlava kolem, tak se omlouvam, ze mi to nefunguje  Pláč
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München