Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: budu se stěhovat do holandska. pomoooc!!!  (Přečteno 47396 krát)
eltje



Karma: 0
Příspěvků: 8


« : Prosinec 19, 2013, 11:50:38 pm »

 dobrý večer. v brzké době, to vypadá na stěhování do nl. bojím se..
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #1 : Leden 04, 2014, 12:51:38 pm »

nemusis myt strach,nejdulezitejsi je kdyz zde chces zit aby jsi se zacala ucit nas jazyk,.Nesmys porovnavat s cechamy.
Cesi maji celkem dobry jmeno zde v Holansku.Stavaji my vlasy na hlave kdyz to zde nebo jinde ctu jak lidi si stezuji a pysi
Chyby my cesky chleba,mam dlouho chvyly manzel /pritel je v praci ja sedim doma sama/v cechach to bylo lepsi
moje odpoved je ta kdyz mas dlouho chvyly jdi do verejny jazykove skoly ta skoro nic nestoji uc se jazyk.Kdyz to v Cechach bylo lepsi tak se musis vratit nykdo te zde nedrzi  co zde ocekavas
tja takovy je zivot
Zaznamenáno
eltje



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #2 : Leden 05, 2014, 02:53:34 pm »

a ty už jsi v nl. dlouho? přesně jak jsi psal,mám trochu strach z toho, že jsem češka. vím, jak nemají rádi poláky. a bojím se, že to hážou do jednoho pytle.
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #3 : Leden 06, 2014, 11:14:42 am »

to je blbost,
ja ziji v Amsterdamu 10 let,drive jsem zil v Byvalem Zapadnim Berline,mam nemecke obcanstvy,dokonce je lepsi rikat jsem cech s nemeckym pasem
hlavni je okamzite jak se tam dostanes  zacit se ucit  tento jazyk i kdyz budes delat chyby budou to ocenovat ze se snazis!!!!
Zaznamenáno
ds
Host
« Odpověď #4 : Leden 14, 2014, 07:52:35 pm »

niceho se neboj, hlavne si davej pozor na ruzny kamaradicky hlavne na chytry rady. nez sem pojedes neber si uver v bance protoze pokud nebudes mit na splatky bloknou ti kartu a jses bez penez . zazil jsem kluka, ktery nejedl 14 dni i kdyz mu chodila vyplata. jinak holandan nerozezna cecha od polaka nebo od slovaka . tak jako ty holanstinu od treba danstiny. cim si je popudis je trava, pirsing tetovani oni ti sice nic nereknou ale... nez sem prijedes kup si otevrenou jizdenku stud agency, abys ses mela jak dostat domu. jestli tu nemas praci a bydleni, tak to neskousej, nejsem si jistej ale myslim ze pokud budes platit kartou potrebujes cerveno modry maestro viza nebo ostatni jde jen do bankomatu coz je drazsi pokud mas nejaky vysvedceni nech si ho prelozit do ang nikdy nedavej obcanku z ruky a nezapomen se odhlasit ze zdr pojis, ale pro jistotu  vezmi si cest poji v loni si dcera ktera tu byla na prazdninach vymkla kotnik stalo to 180 eur  jestli chces neco vedet zeptej se konkretne
Zaznamenáno
Janka86



Karma: 2
Příspěvků: 22


« Odpověď #5 : Leden 19, 2014, 10:18:51 pm »

mám trochu strach z toho, že jsem češka. vím, jak nemají rádi poláky. a bojím se, že to hážou do jednoho pytle.

Jo hazeji nas do jednoho pytle, casto se setkavam se skaredymi reakcemi na me, ale vetsina lidi, co ma mozek, kdyz jim reknes, ze si z Cech, te zacnou mit radi, protoze holandane Ceskou republiku miluji...Jinak bez plynule anglictiny praci nesezenes. Bez holandstiny nesezenes praci na trvaly pracovni pomer. Zamestnaji te jen agentury jako pracovnika na zavolanou, takze nemas garantovane hodiny ani plat...Ale vetsinou u agentur mas praci tak 4 dny v tydnu a to na zivot v holandsku bohate staci...
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #6 : Leden 20, 2014, 11:02:38 am »

bohuzel agentury nemaji mom moc prace.Predto krysy jsem trnul strachem co me agentura posleza lidi .Ted je to tak ze ja si presne urcim koho chci  od agentury koho mame vyskouseneho a vym presne jak pracuje.Drive jsem musel volat do agentury kdyz jsme nekoho potrebovaly ted je to tak ze kdyz pondely my volaji agentury a ptaji se jestly nekoho nepotrebujeme.Nikdo ti neda trvalou pracovni smlouvu.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München