Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Mateřská z NL  (Přečteno 27099 krát)
Helen89



Karma: 0
Příspěvků: 1


« : Prosinec 15, 2013, 12:11:32 pm »

Ahojky, může mi někdo poradit, jak to v NL chodí s mateřskou? V NL jsem pracovala od 24.9.2012 do 22.9.2013. Poté jsem odjela zpátky do ČR, kde jsem se zdravotně pojistila (kvůli doktorům). Termín porodu mám 8.2.2014. V ČR mi na sociálce potvrdili, že od nich mateřskou dostávat nemůžu, že mi ji musí vyplatit NL. Problém ale je, že si nejsem jistá, do jaké míry mi nárok na mateřskou z NL ovlivní to, že už tam nemám zdravotní pojištění... Bývalý zaměstnavatel mi sice řekl, že má mateřská dovolená bude od 31.12.2013 do 22.4.2014, ale jinak mě odkazuje na UWV, na UWV mi ale nedokážou odpovědět a ambasáda můj dotaz ignoruje... A nechci uplně čekat do "za 5min. 12". Tak Vám budu vděčná, když mi poradíte, případně alespoň odkážete někam, kde mi poradí. Díky, Helča. Úsměv
Zaznamenáno
Janka86



Karma: 2
Příspěvků: 22


« Odpověď #1 : Prosinec 16, 2013, 09:56:25 am »

Ahoj,

neporadim ti, co se tyce s materskou v NL, ale znama taky otehotnela v zahranici a pred porodem se u nas prihlasila na pracak a pak dostavala materskou od nas... Ale nic blizsiho nevim...
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #2 : Leden 04, 2014, 10:52:18 am »

kdyz jsi trvale hlasena v Holansku atd tak jeto bez problemu,kdyz jsi odhlasena z Holanska a prihlasena v Cechach tak muzes zadat  v Cechach a Cesi sy to vsechno  z Holanskem vyridi.Paklize jsi byla oficialne   v Holansku  .S ceskym pojistenim se nikam v holansku nedostanes nikdo ho neuznava/to vym 100%/
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München