Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Vrácení daní - ferienarbeit - student  (Přečteno 42125 krát)
ludvajus92



Karma: 0
Příspěvků: 1


« : Listopad 08, 2013, 09:40:15 am »

Zdravím,
v létě jsem měl ve Švýcarsku brigádu. Chtěl bych se proto zeptat, jestli náhodou někdo nevíte, zda se dá požádat o vrácení daní? Konkrétně to co jsem odváděl se nazývá QUELLENSTEUER a je 11,02%.
Díky za vaše rady.
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #1 : Listopad 09, 2013, 12:26:21 pm »

>>jestli náhodou někdo nevíte,

Vime.

>>zda se dá požádat o vrácení daní?

Kratka odpoved, neda.

Delsi odpoved, paklize vsechno probehlo tak jak melo, neda.

Opravdu dlouha odpoved napr. pro St. Gallen

http://www.steuern.sg.ch/home/sachthemen/knowledge_center/steuerbuch/inhaltsverzeichnis/verm/bemessung.html

>>Konkrétně to co jsem odváděl se nazývá QUELLENSTEUER a je 11,02%.
(Temer) vsude na svete se prijem dani.  Napriklad v CR po odecteni nezdanitelneho zakladu 19%

http://cs.wikipedia.org/wiki/Da%C5%88_z_p%C5%99%C3%ADjm%C5%AF_fyzick%C3%BDch_osob

Proc by te tedy mel nekdo neco vracet?
Zaznamenáno
hribek



Karma: 0
Příspěvků: 20


« Odpověď #2 : Listopad 13, 2013, 10:26:57 am »

Neni to tak docela pravda. Pokud clovek zaplati preplatek na danich, coz se u studenta pri letni brigade da ocekavat, lze o vraceni dani zazadat. Nevim uz podrobnosti, ale jsou weby, kde se daji informace najit pripadne si nechat poradit. Napr http://www.vraceni-dane.cz/ http://www.ds.dendax.com nebo http://www.taxback.com. Svycarsko je uvedeo jen na prvnim webu, ale myslim, ze by poradili i na ostatnich.
« Poslední změna: Duben 06, 2014, 12:04:56 am od David » Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #3 : Listopad 14, 2013, 12:42:50 am »

Meritem veci je, ze v zemich != Ch se strhava zaloha na dan pocitana projekci mesicniho prijmu do celeho roku a posleze se za cely rok podava vyuctovani, pricemz pri existenci progresivni danove sazby (coz zahrnuje i zeme s rovnou sazbou ale nezdanitelnym zakladem jako jeste nedavno Cr) dochazi ke zmirneni danove progrese a tim se vytvari prostor ke vzniku preplatku. Pokud napriklad behem mesicni brigady v Nemecku vydelam 5kEur, odvede pravdepodobne muj zamestnavatel zalohu na dan z prijmu zhruba okolo 27% z onech 5kEUR, pricemz tech 27% je sazba, kterou by se danilo 5x12=60kEUR rocniho prijmu. Paklize na konci roku bernaku prokazi, ze jsem zadne jine prijmy nemel (a nestehoval jsem se, abych to nekomplikoval), dostanu celych tech 1.xxx EUR zpatky, protoze prvnich 8.xxx EUR se v Nemecku nedani vubec. 

Obdobne je v Ch na zaklade mesicniho prijmu urcena Quellensteuer, ktera opet zhruba odpovida normalni dani z prijmu (ordentliche Veranlagung) pri projekci daneho mesicniho prijmu do celeho roku. IMHO tim ale podobnost konci, odvedenim Quellensteuer je danova povinost vyrizena, rocni vyuctovani se nekona, s yyjimkou situaci uvedenych nize, cimz IMHO odpada moznost vzniku preplatku. Na konci toho linku ze St. Gallen je nalinkovane Pdfko s priklady podobnymi memu prikladu z Nemecka, kde cela situace moc hezky videt. Ty zminovane vyjimky se tykaji ergaenzende nebo ordentliche Veranlagung, kterezto vznikaji pri platbach do 2 / 3a,  vlastnictvim nemovitosti, prijmem > 120kChf rocne, a v jeste par dalsich pripadech, ale v zadnem pripade ne na zaklade unterjaehrige Steuerperiode. 

Tolik sediva teorie, rozsoudit to, hribku, muzes ale sama jednoduse na zaklade toho, jestli Te na konci Tveho prvniho roku vraceli nejake dane (pocitam jsi se nestehovala k 1.1.). Jestli ano, mas pravdu ty, jestli ne, ja. Jak to v praxi bylo u mne si uz nepamatuji ;-)

Jenom tak mimochodem,  ludvajus92 jsem chapal tak, ze by chtel zpatky celych tech 11.xx%, ne jenom preplatek. 

 
Zaznamenáno
hribek



Karma: 0
Příspěvků: 20


« Odpověď #4 : Listopad 14, 2013, 01:56:30 pm »

michalpp: neznam nijak presne danove zakony, proto jsem se ani nesnazila poradit nijak konkretne a jen poslala odkaz na weby, kde by se mohl zeptat nekoho, kdo vi vic nez ja (pripadne si vyplnit kalkulaci, ktera je zdarma napr. tady http://www.ds.dendax.com/cs/kalkulace ).

Jinak nejsem tady sice od ledna, ale cely rok jsem pracovala (cast v CR, cast tady), takze danove priznani jsem podavala v CR, kde jsem ten rok byla danovy rezident a prijmy tim padem mela za cely rok. To je trochu jina situace nez u studenta, ktery pokud to dobre chapu mel jen letni brigadu ve Svycarsku... Ale jak pisu, nejsem na tohle tema vubec ale vubec zadnej odbornik a je klidne mozny, ze nedostane zpatky nic... Proto jen ty odkazy  Mrknutí
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #5 : Listopad 16, 2013, 09:57:14 am »

Hribku, diky za odpoved, spolecne to dame dohromady.

ludvajus92 nedostane nic, jako jsi nedostala nic Ty, Tvoje a jeho situace je totiz stejna, ty jsi kratsi cast roku bydlela a pracovala tady a on kratsi cast roku bydlel a pracoval tady, oba jste v tom danem roku byli danovymi rezidenty v CR (rozhoduje bydleni), a pokud si ludvajus92 v CR strihl jeste jednu brigadu, poda si tam danove priznani taky. Jinak v zemich != Ch, kde by byla  sance na vraceni preplatku, by bylo treba podat danove priznani i v te druhe, nerezidentske zemi, coz se v Ch - na zaklade tech specialnich pravidel s Quellensteuer - nekona.

Jinak souhlas i s tim, ze paklize si ludvajus9 msli, ze by mohl dostat neco zpatky, jsou kvalifikovanejsi mista na otazku nezli tady foru (to plati ostatne pro skoro vsechny otazky). Ja bych ho alternativne poslal se zeptat na kantonalni finanzamt, mivaji mail a odpovidaji pratelsky, k veci a fundovane. Ty webove stranky nebudi zrovna dojem, ze by o zminovanych svycarskych specialitach meli moc poneti, spise to vypada, ze ten HTML select s vyberem zeme zustal prislusne agenture z doby, kdy delali rekneme seznamku.cz, a web designerovi bylo lito ho vyhodit.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München