Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Jak moc velky zlocinec jsem?;)  (Přečteno 37452 krát)
vacicanda



Karma: 0
Příspěvků: 3


« : Listopad 02, 2013, 06:00:31 pm »

Ahoj,
jsem tu uz skoro pul roku, cisteho casu asi 4mesice, zbytek vCR/zahranici.Ucim se na jedno bliz nespecifikovane povolani (hadanka za 10bludistaku;)), v CR neni moznost tuhle kvalifikaci dostat. Je to neoficialni, nestuduju a nemam status studenta.
Nemam prihlaseny trvaly pobyt, doted jsem to nepotrebovala. Ziju si tu trochu ,ala au-pair, ci tak. Bydlim u sve 'mistrove', pokud nejezdim s ni po klientech, pracuju ve staji, mamsvuj pokoj, vse co potrebuju a kapesne, z ktereho vyziju.Neni to zadna slava, ale co b
y clovek pro praci snu neudelal:-)
Ted ta otazka: jak moc je to podle vas takhle legalni? Existuje nejaka lepsi moznost?
Pokud bych si chtela najit part-time job, bez registrace to nejde, ze? Trebas nejaka jednorazova dohoda o provedeni prace pro zahranicni pracovniky?
Diky:)
...don't judge me!
Zaznamenáno
zonnetje



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #1 : Listopad 02, 2013, 09:23:18 pm »

hmmm, tak neprezradis ani trochu comu ta ta tvoja "mistrova" zauca? aspon prve pismenko, alebo prve dve..... Škleb   ale ok, nemusis prezradzat  Smích. no ak ti takyto sposob vyhovuje, preco nie na cierno. hlavne ak je to na dobu kratsiu.....horsie bude snad iba s poistenim, lebo jeden nikdy nevie, co sa moze kedy komu prihodit. inak da sa legalne pracovat aj bez registracie, mat bsn cislo, aj ucet v banke.....no stale chyba to najdolezitejsie - poistenie. napr. jedna dobra kamoska tu tak uz dlho funguje. ale nie som toho zastanca, raz mala v robote uraz, a mala co robit aby ju sef neodviezol k lekarovi. no chvalabohu vsetko dobre dopadlo. 
Zaznamenáno
vacicanda



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #2 : Listopad 02, 2013, 10:12:25 pm »

Jee, diky za odpoved:)
To bude az za odmenu - az vyzdimu vsecko potrebne info,jop?Mrknutí
Takze pokud bych  se rozhodla pro BSN, resp.zatim jen sofi,  pac se mi ted nechce otravovat s tim rodnym cislem...donesu jen potvrzeni o tom, ze tu u nekoho bydlim.? Ted otazka, jestli by uz tohle nebyl problem...resil by nekdo na zaklade ceho mne ubytivavaji? Aby se v tom nekdo nestoural...Muzu tam takhle vesele bydlet zadaco,pokud nejsme rodina?Vyplazuji jazyk Vyplyva z toho pro ne nejake extra vyrizovani?
A s pojistenim...do minuleho mesice jsem mela pozastavene ceske a frcela jsem na celosvetovem cestovnim, pac jsem jezdila po svete.Takze jsem byla v suchu. Ted mam obnovene ceske kvuli mym vysnenym rovnatkam(chtela jsem jit prikladem pacientum a mit krasne zuby;)) Celou dobu pocitam s tim, ze v ramci EU mne v pripade nutnosti osetri a pokud prijde nejaky tezsi kalibr, udelamsi vylet do CR... Kdyz jsem byla v UK, stravila jsem 5dni v nemocnici aulehcili mi o slepak a karticka ceskeho pojisteni mi stacila... takze, tady by to melo fungovat podobne,ne?:/ Jen se sofi teda nemam povinnost platit NLpojisteni,ok?Úsměv
diky
Zaznamenáno
vacicanda



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #3 : Listopad 02, 2013, 10:40:25 pm »

Jo a jeste..jediny duvod, proc bych se poustela do boje s holandskou byrokracii, teda dokud mne v noci nevyvlece z postele komando z imigracniho, by byl ten part-time job. Muzu pracovat kazdy den tak po pate, nekdy driv az do noci, takze vecerni smeny bych zvladala...jeden den v tydnu cely....s NL zacinam, ale AJu mam slusnou... Najdu fleka treba v MCkacich, naskladnovani v obchodacich atp...? Je to bez NL+jen brigoska problem? Co myslite? Jsemasi 20km od Amstru...
Zaznamenáno
zonnetje



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #4 : Listopad 03, 2013, 01:36:09 pm »

takze v skratke, ty by si chcela fungovat najradsej takto- neoficialne byvat a pracovat u tej dotycnej, plus po praci tam este niekde inde na nejaky polovicny uvazok. tam pracovat s bsn cislom, a nemusiet platit hol. zdr. poistenie. to sa celkom da, ak si to bsn vybavis na danovom urade, ale nie na gemeente, lebo tam by ziadali registraciu, a prelozeny, apostilovany rodny list....a od registracie si povinna hned platit poistenie.  teda take su moje info.
ak ti to je nejasne, skor sa popytaj na FB. ludia tam zvyknu celkom reagovat na taketo otazky.
jo jo , v ramci EU na nutne pripady karticka poistenca z CR vystaci. ale tiez som sa stretla s ludmi, kedy nie vzdy vsetko chceli uznat ako nutne vysetrenie/osetrenie. skor mat este rezervu nejake komercne cestovne poistenie, to preplati aj zubne osetrenie(do urcitej sumy), a pripadne to, co EU poistenie nie.
Zaznamenáno
matko001



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #5 : Listopad 05, 2013, 10:35:33 am »

Ty to ucenie nemas oficialne? V zivote som Ta sice nevidel, ale ludi s tymto povolanim naozaj nieje moc. (fakt si neviem predstavit dat rovnatka tvojmu pacientovi :-) )

Myslim, ze je podmienka, ze na NL poistenie a dane tu musis odpracovat aspon 1/2 roku. Teda po pol roku mi preklapali kolegov na BSN a dovtedy bezali na ceskych daniach.

Kolko je vlastne to mesacne poistenie, ze sa kvoli tomu oplati vymyslat?
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München