Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Banky, účty!! :)  (Přečteno 112606 krát)
Motynka



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Říjen 31, 2013, 09:19:29 pm »

Ahojte všichni,
prvně bych chtěla říct, že se mi web moc líbí a budu stálým návštěvníkem!!  Mrknutí Takže k věci, za 20 dní odjíždím do NL za prací, zařizuju si teď v ČR poslední věci. A proto můj dotaz směřuji k bankám a bankovním účtům. V ČR jsem u Spořky a přemýšlím, jestli by před odjezdem nebylo lepší se přesunout někam jinam, skrz hlavně výběry z bankomatů a lepší poplatky. Nemáte někdo zkušenosti nebo rady?? Úsměv Budu vděčná za jakoukoli pozitivní odpověď.  Mrknutí Mrknutí
Monča
Zaznamenáno
Janka86



Karma: 2
Příspěvků: 22


« Odpověď #1 : Listopad 01, 2013, 02:35:20 pm »

Ahoj,

nejlepsi je si potom zalozit ucet v Holandsku. Ja mam treba u ING za 5eur na 3 mesice. Co se tyce ceskeho uctu, tak doporucuji ucet u zuno bank. Mam premium ucet a za 68 Kc mesicne mam vybery z bankomatu v zahranici zdarma, stejne jako prichozi platby ze zahranici.
Zaznamenáno
dannyf



Karma: 0
Příspěvků: 25


« Odpověď #2 : Listopad 01, 2013, 04:55:09 pm »

Aaaaaale, kašli na ING, otvor si učet v ABN Amro alebo Rabobank, poplatky su všade rovnake ale aspon na teba nepozeraju jak na debila
Zaznamenáno
zonnetje



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #3 : Listopad 01, 2013, 08:05:14 pm »

ale v ING aspon nevyzaduju registraciu na gemeente na zalozenie uctu, ako v niektorych inych bankach.
lebo predsa, ten kto tu aj pracu si najde, si nemusi hned najst take ubytko, kde je mozne sa zaregistrovat.
Zaznamenáno
Motynka



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #4 : Listopad 05, 2013, 05:11:15 pm »

Děkuju moc za komenty.  Úsměv Asi to nakonec vyřeším tak, že zůstanu u té stávající a založím si porom účet přímo v NL.
Zaznamenáno
dannyf



Karma: 0
Příspěvků: 25


« Odpověď #5 : Listopad 05, 2013, 09:30:50 pm »

v ziadnej banke ziadne gemeente neziadaju, staci im iba korespondencna adresa kde ti budu posielat postu.
Zaznamenáno
zonnetje



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #6 : Listopad 05, 2013, 10:39:45 pm »

no tak nahodou u nas v rabobank veru ziadaju, osobne som bola ale pred polrokom kamaratke pomahat  komunikovat si otvorit ucet,
a zial, nedalo sa, lebo ziadali uitreksel z gemeente. tak sa na nich vyto z vysoka, a otvorila si v ing. tot vlastna skusenost.
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #7 : Leden 04, 2014, 01:05:47 pm »

to je blbost kazda banka pozaduje  pri zalozeni Sofi cislo/toto cislo je zde v Holansku nejdulezitejsi cislo bez tohodle cisla  nic neudelas vsude ho pozadujy.
poplatky jsou skoro vsude stejny.Vsechny banky v cechach kdyz prijdou penize ze zahranici uctuji  poplatky.Ja jsem na test posilal do Cech 50-EU moje Reifeisenbank si srazila 7,50.Posilal jesn na Ceskou sporitelnu 50,- Sporitelna si vzala 100,-korun.Kdyz pisi ze si muzes vybyrat v zahranici zadarmo tak si to vezmou na kursu .ING v Cechach nefunguje jako narmalni banka je dobra kdyz se pouziva jako sporici  banka.Byl jsem ted v cechach odchael jsem od RB protoze ty poplatky  byly hrozne vysoky delaloto om 14 EU jsem u Csporitelny a polpatky my delaji 69,-Korun
Zaznamenáno
dannyf



Karma: 0
Příspěvků: 25


« Odpověď #8 : Leden 05, 2014, 11:50:13 am »

So-Fi cislo ano, to je ekvivalentom nasho rodneho cisla. Ale nie je povinne byt registrovany na gemeente. Ja som si zalozil ucet v ABN dva mesiace po prichode do NL a to som ani netusil, ze sa niekedy budem niekde registrovat. Stacil mi pas, So-Fi a adresu ubytovne, kde mi budu posielat korespondenciu. A puntum.
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #9 : Leden 06, 2014, 11:18:31 am »

sofi cislo se ted jmenuje /burgerservicenummer/ to neni vazany na tvoje bydliste ja jsem mel uz to cislo a bydlel jsem v Nemecku
je ulehceni kdyz najdes praci tak muzes stimto cislem vsechno zaridit via internet  jeto nejdulezitejsi cislo co ty potrebujes
Zaznamenáno
dannyf



Karma: 0
Příspěvků: 25


« Odpověď #10 : Leden 06, 2014, 04:52:54 pm »

BSN alebo po starom SoFi nummer je to iste ako tvoje rodne cislo v Cechach/Slovensku. Samozrejme, ze nie je viazane na adresu. To som nikde nenapisal. To cislo nie je iba na ulahcenie zivota, je to nutne a povinne cislo na akekolvek ukony. Bez neho si v NL ani neskrtnes. Ak si chces nieco ulahcit pri zariadovani veci cez internet, tak na to potrebujes DiGiD cislo, to je nieco ine. Toto je viazane na tvoju adresu v Holandsku, preoze to cislo nedostanes v elektronickej podobe ale ti pride postou. S tymto cislom sa prihlasis na UVW, belasting, zorgverzekering... atd.

Jedine co som napisal je, ze pri zakladani uctu v Banke nie je potrebne byt zaregistrovany na Gemeente. Ak to niekde v banke vyzaduju, tak to je iba osobna antipatia dotycnej uradnicky voci imigrantom z vych. bloku ( podla mojich skusenosti nikto zo Spanielska ci Portugalska to nikdy nepotreboval ) a tiez zalezi od konktretnej pobocky. Niekde v Raboban to ziadaju, inde nie. V tom momente by som sa otocil a siel ku konkurencii.
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #11 : Leden 06, 2014, 06:11:33 pm »

co vym tak to vsechny banky pozaduji proteze je hrozne bankovnich uctu a majite jsou uz  pryc zadny penize natom uctu nejsou a banky tento ucet nomuzou zrusit
Zaznamenáno
Janka86



Karma: 2
Příspěvků: 22


« Odpověď #12 : Leden 19, 2014, 10:21:18 pm »

Ja jsem taky nebyla jeste registrovana na gemeente, kdyz jsem si zalozila ucet u ING...
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #13 : Leden 20, 2014, 11:37:25 am »

ani najemni smlouvu nebo potvrzeni kde bydlis?Ja jsem o ING drive zazadal pres  online potom me tam poslaly chtely odeme najemni smlouvu nebo  potvzeni kde bydlim.Kdyz jsem prechazel na ABN tak tam to taky chtely
Zaznamenáno
Janka86



Karma: 2
Příspěvků: 22


« Odpověď #14 : Leden 21, 2014, 07:20:25 pm »

ani najemni smlouvu nebo potvrzeni kde bydlis?Ja jsem o ING drive zazadal pres  online potom me tam poslaly chtely odeme najemni smlouvu nebo  potvzeni kde bydlim.Kdyz jsem prechazel na ABN tak tam to taky chtely

ne nic nechteli. Ale mozna pomohlo to, ze se mnou to byl zarizovat pritel a daavala jsem jeho adresu, i kdyz jsem v te dobe u neho nebydlela...Jen chteli BSN a to bylo vse...
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München