Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: 1 ... 6 7 8 9 10 [11]   Dolů
 
Autor Téma: K placení KFZ Steuer není potřeba německé SPZ  (Přečteno 1406818 krát)
chesburger



Karma: 0
Příspěvků: 38


« Odpověď #150 : Duben 27, 2018, 07:34:21 pm »

Dobry vecer vsem,

takte jak jsem zde uvedl, ze pokud mame 2 trvala bydliste, ze to neni potreba auto prihlasovat, tak to neni nakonec pravda. Urednice se zmylila.

Nakonec to vse dopadlo tak, ze mi odrecitovali paragrafy toho se tykajici a take, ze nekdy doslo i ke zmenam. Takze jsem auto tadyza 2 hod i s STK prihlasil na DE SPZ a mam pokoj. Pojisteni na auto u Huk Coburg. Byl jsem prekvapen jakou mi udelali nabidku. POV+HAV na rok 860Eur.

Toto je zkusenost z Schleswig - Holstynska. A dovolim si jen upresnit, ze doposud jsem se nesetkal s prisnejsim Budeslandem, kde se vse dela jen dle predpisu.

Jinak vsem co se tomuto meli stesti vyhnout preji stesti a tem ktere to ceka pevne nervy.
Zaznamenáno
jel1



Karma: -1
Příspěvků: 23


« Odpověď #151 : Duben 27, 2018, 09:32:15 pm »

tak odpovida to tomu predpisu co jsem citoval.... nevim jestli to je tam prisnejsi a oproti Tobe je to ferove...... plati to totiz vsude, jenz nekde to nechaji projit ale je to pak Tvuj problem...... ono se tomu da vyhnout jen na cas a je to pak takova casova bomba. Koneckoncu dobre reseni...
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #152 : Duben 28, 2018, 07:56:33 am »

Chesburger - vidis, preto som sa vyssie pytal na zakon ... ano, aj uradnici sa mylia ;-)
Zaznamenáno
chesburger



Karma: 0
Příspěvků: 38


« Odpověď #153 : Duben 28, 2018, 10:19:22 am »

Presne tak jak pisete. Konecne jsem klidnejsi.

Na co se ale opravdu tesim je to az pojedu domu a zas nejaky Nasinec na me bude vymrzovat jako se mi to uz stalo abudu ho moci nasi matercinou uklidnit Škleb Škleb Škleb

Jinak pro zajimavost:

STK 104 - TUV Nord
Buro - 41,60
SPZ - 38

Co se tyce pojisteni, jak jsem psal vyse. Takze spokojenost.

Asi bych vsem doporucil po sve zkusenosti nic neodkladat a udelat vse jak ma byt a nevymyslet ruzne klicky, ale zvazit si to musi kazdy sam.

Preji pekny vikend
Zaznamenáno
Kristyna07



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #154 : Červenec 17, 2018, 02:17:12 pm »

Zdravim! Muzete mi prosim nekdo z tech, co tu psali, ze nejsou vlastnikem auta a plati tedy KFZ Steuer s ceskymi/slovenskymi znackami rici, kdo je v TP napsan jako provozovatel? Resp. kdyby v TP byla napsana napr. moje mama jako vlastnik vozidla a ja jako provozovatel, tak by to bylo ok a nemusela bych mit auto na nemeckych spz? Nebo nesmi moje jmeno v TP vubec stat? Diky Úsměv
Zaznamenáno
chesburger



Karma: 0
Příspěvků: 38


« Odpověď #155 : Červenec 19, 2018, 10:40:07 pm »

Zdravim,


ze sve zkusenosti vim, ze to nejde. Toho jsem chtel take dosahnout nez jsem auto prehlasil na DE SPZ. Legislativa jasne rika, ze na to se musi auto prihlasit.

Mame tu jeste jedno auto a to je na CZ SPZ a vlastnikem je nekdo jiny. Mame plnou moc k uzivavi vozidla jak v jazyce Ceskem, tak i Nemeckem. Takto by to melo byt jak legislativne, tak i uredne spravne. Toto zde take nekdo jiz popisoval.

Ze sve zkusenosti ( a ne zrovna mile) jsem zjistil, ze kazdy Land to ma opravdu jinak a doporucim zajit na tamni urad se zeptat a pripadne si vse dat pisemne potvrdit. Ovsem ale rovnou doporucim pokud se clovek chysta zde setrvat dele nez alespon rok PRIHLASIT.

Pekny vecer

Zaznamenáno
Stran: 1 ... 6 7 8 9 10 [11]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München