Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: 1 [2]   Dolů
 
Autor Téma: auto - prihlasit auto aby zustala ceska znacka  (Přečteno 147849 krát)
Stefan777



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #15 : Květen 13, 2013, 02:25:13 am »

Tak ted to je jasny,uz muzu jenom rok a pak budu muset CH znacky.Ale ze musis auto prihlasit hned po prijezdu nebo vyplnit ten formular je myslim blbost.Kdyz me stoply cajti po pul roce tady tak mi jenom rekly ze jak budu tady rok tak to pak musim prepsat a nebo vyplnit ten formular.Tak jak tak maximalne 2 roky a pak nazdar.
Zaznamenáno
hou100



Karma: 0
Příspěvků: 9



« Odpověď #16 : Květen 18, 2013, 10:51:57 am »

<<Proc si radsi nekoupite auto tady??
<<Jsou kvalitni a levny a bez problemu se
<<znackama

S Tebou je docela legrace. Tolik nesmyslu do jedne vety.

Myslis, ze ve Svycarsku prodavana auta se kvalitou nejak lisi od stejnych aut prodavanych v Nemecku, Cechach, nebo rekneme na Ukrajine? Ze si na pasu v automobilce reknou, hosi, tohle je model pro svycarsky trh, to musi byt tip-top, a tohle je pro cesky trh, tem namontujem tamhlety vadny dily?

Zkusil jsi si nekdy prepocist cenikove nebo realne nabizene ceny tady v Ch momentalne platnym kurzem a vysledek srovnat s ekvivalentem v Nemecku nebo i v Cechach? O rozdilech v DPH ani nemluve?

A nakonec, jak to myslis s temi znackami? Dovezene auto - at uz v ramci stehovani, nebo importovane - musis pojistit, prihlasit a namontovat na nej vyfasovanou znacku. Zatimco auto koupeny tady musis...ehm pojistit, prihlasit...a bozinku...namontovat na nej znacky.

Asi jste nikdy nedelali ve vyrobe, je jasny ze se vyroba lisi podle obednavatele. A to i tady v ch. Ale pokud nekdo chce bourany a ruzne poslepovany kraksny tak je to jeho vec. Ja tu ziju od roku 1999 a mam uz 6 auto. A jsem spokojeny. Kdyz uz me pak nebavi, tak ho odvazim do cz a prodavam. Ted co mame Zemana prezidentem, tak uz nemam na aute ani cz vlajecku. Kouknete na www. auto 24 scout
Zaznamenáno
hou100



Karma: 0
Příspěvků: 9



« Odpověď #17 : Květen 18, 2013, 11:01:19 am »

Jo a nemusis delat nic, vsechno udela obchodnik. znacky jsou tvoje, tak se jen prehodi.Vse je strasne jednouduchy. Ale chapu vas, taky jsem mel ze zacatku  problem se prispusobit.............
Zaznamenáno
Datsyuk13



Karma: 0
Příspěvků: 17


« Odpověď #18 : Květen 19, 2013, 08:12:46 pm »

tak napisem vam moj pribeh z autom!
po 3 mesiacoch v CH ma zastavili na colnici s tym ze musim zaplatit 25frankov za povolenie na auto!
bolo to na dva roky a potom prepis-colnica konstanz
po dalsich 2 mesiacoch ma zastavili svestky vsetko ok ale nech nezabudnem si vymenit vodicak do roka od prveho vstupu do CH!
tak som si vymenil vodicak za 130frankov a jazdil dal!
po dalsich 2 mesiacoch na colnici preco jazdim na aute z CZ spz ked mam CH vodicak ze si musim aj auto prepisat tak som sa nasral auto som nechal doma a kupil som si auto tu a je pokoj!

plus este jedna rada auto kupit radsej tu aj ked sa to moc neoplati a nie za prve nasetrene prachy kupit auto doma a potom jazdit a zit tu!lebo ked ho budete chcet potom tu prepisat auto musite mat uz pol roka pred prvim vstupom do CH!
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #19 : Květen 19, 2013, 09:51:36 pm »

[zavináč]Datsyuk13 - asi by to byvalo chtelo se na takovehle veci informovat dopredu, mohl jsi si usetrit neco neprijemnosti.

<<auto musite mat uz pol roka pred prvim vstupom do CH!
To je pouze jedna z moznosti, ty ostatni se tu na foru rovnez probirali (mimo jine v tomhle vlaknu), a nebo take napriklad tady:

http://www.switzerland.cz/forum/index.php?topic=5608.msg13763#msg13763
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #20 : Květen 21, 2013, 04:00:42 pm »


A nakonec, jak to myslis s temi znackami? Dovezene auto - at uz v ramci stehovani, nebo importovane - musis pojistit, prihlasit a namontovat na nej vyfasovanou znacku. Zatimco auto koupeny tady musis...ehm pojistit, prihlasit...a bozinku...namontovat na nej znacky.
[/quote]


Namontovat znacky a sam??? To snad udelaj pri koupi novyho auta v CH primo v prodejne, ne!? Jeste by se clovek uspinil! Bod pro tebe Michale... Škleb  Škleb  Škleb Ja se tu kolikrat fakt tak bavim.

Ne, sranda! Ziju ve Svycarsku, tak kupuju auto zde a ne v CR ci DE a znacky mi fakt namontovali v prodejne. Ale asi jsme nekteri docela divny a nehonime se holt za kazdym Frankem.
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #21 : Květen 21, 2013, 10:37:22 pm »

[zavináč]aria86 - tak to mne tesi, ze Te muj prispevek pobavil, kdyz uz jsi nepochopila, o co vlastne v mem prispevku slo. Koneckoncu jsi nebyla samotna, Tvuj predrecnik (hou100) to nepochopil take.

Meritem (prislusne casti) meho prispevku je skutecnost, ze prihlaseni auta probiha v principu vzdy stejne, nezavisle na puvodu auta. Je treba splnit ty same nalezitosti, at uz jde o auto zakoupene tady, o direktimport, nebo jde o auto privezene v ramci stehovani.

Pritom je docela jedno, kdo se o splneni prislusnych nalezitosti postara. Muj direktimport prihlasoval mistni garazista, krome vyletu na Mfk zajistoval jeste  prislusne papiry, a jo, ty znacky namontoval taky. Stejne tak jsem se svym direktimportem nestal frontu na hranici, nebo nevyrizoval celni formality v Nemecku, i to se da sverit profesionalum.

Co se tyka druhe casti Tveho komentare - stejne jako Ty tady ziju a nejenom vydelavam, ale i utracim, pan Buh vi, ze jsem tady dal a davam mistnim poradne utrzit i vydelat. Na druhou stranu se ale nebranim tomu urcite veci porizovat/ vyrizovat v zahranici, obzvlaste jestlize jsou kvalitativne lepsi, nebo nejak zasadne vyhodnejsi, radu veci dokonce nedostanes v Ch vubec (nebo mne alespon neni znamo kde). A s tim autem to byla holt zrovna takova vec, mistni monopolista se choval znacne arogantne a neznale, a Nemci holt auta umi (i prodavat), a tech par franku se po potrzeni a secteni seslo na velmi vyrazne 5-mistne castce.

Ale uznavam, priste pro Vas napisu 'nechat namontovat znacky', aby jste nemuseli cist mezi radky. Aby hou100 napriste ty ceske vlajecky nemusel sundaval kvuli mne ;-)
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #22 : Květen 21, 2013, 11:35:23 pm »

[zavináč]hou100 - na Tve posledni prispevky bohuzel neumim odpovedet/ zareagovat, je mi lito. Nejak mne totiz unikaji souvislosti mezi vyrobou a nakupem noveho auta na strane jedne, a bouranymi a ruzne poslepovanymi kraksnami na strane druhe. O prezidentu Zemanovi ci ceskych vlajeckach ani nemluve.

Jenom na okraj - obedvat a objednat, holinky a hodinky, jednou a jednoduche, to vse znamena vzdy neco malinko jineho. 
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #23 : Květen 22, 2013, 06:22:09 am »

[at]aria86 - tak to mne tesi, ze Te muj prispevek pobavil, kdyz uz jsi nepochopila, o co vlastne v mem prispevku slo. Koneckoncu jsi nebyla samotna, Tvuj predrecnik (hou100) to nepochopil take.


Ja tvuj prispevek pochopila, ale to s temi znackami me proste pobavilo.  Mrknutí
Ale vsak kazdemu to jeho, kazdy at si to zaridi jak chce, nakupuje kde chce apod.
Zaznamenáno
Denous



Karma: 1
Příspěvků: 27


« Odpověď #24 : Květen 22, 2013, 09:38:04 am »

Cauky,

Akorat jsem v procesu vymeny znacek z CZ na CH. Neni to,az tak komplikovane!!! Jen cesi a nase urady ze vseho delaji totalniho velblouda.

To, ze budes mit s povolenim L problem neni, az tak pravda.Doporucuju Ti Mobiliar me tam pojisti i s L a bez problemu!Pokud mas vymenu SPZ do roka od pristehovani neplatis dan,clo pouze zaplatis formular za 20 fr. na udelani technicke!!

Chapu pojisteni v CR je levnejsi, ale pokud tady auto rozsekas nebo ty nikoho nevim zda vis, ze Ti nebude pojistovna platit plnou vysi!!Ono vzdy neni reseni USETRIT penize.A to, ze budes platit mnohem vic za pojisteni je NESMYSL nase pojisteni s nami vybavovali nasi svycarsky kamaradi a cena je normalni!!

Pokud chces auto prodat za rok tak ho prodej ve Svajcu na CH SPZ.

Ja se uprimne tesim,az znacky budou vymeneny a budu mit pojisteni tady.

Denisa
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #25 : Květen 26, 2013, 08:01:11 pm »

[at]aria86 - to mne prijde fair, souhlasim. Ja si ponecham svobodu nakupovat kde chci a co chci a za kolik chci, a Ty zase svobodu, smat se mym prispevkum ;-)

Asi bych se mel zamyslet nad svoji redakcni/ prispevkovou politikou, krome Tebe se mne tu uz smeji i taxikari ;-)
Zaznamenáno
Stran: 1 [2]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München