Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Prosim o pomoc! - Do jakého města se přestěhovat?  (Přečteno 62769 krát)
monnalysa



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Leden 16, 2013, 11:15:17 pm »

Ahoj, s přítelem se chceme přestěhovat do Německa. Můžete nám někdo prosím poradit a pomoc s výběrem města, jak a kde hledat práci, bydlení, úřady a prostě tak nějak všechno od začátku...děkujeme mnohokrát!!! Mrknutí Monika a Ondra
« Poslední změna: Leden 17, 2013, 08:03:53 pm od David » Zaznamenáno
vaclavkarpisek



Karma: 6
Příspěvků: 51



« Odpověď #1 : Leden 17, 2013, 12:00:04 pm »

Zdravím Moniko a Ondro. Na tyto otázky vám pravděpodobně nikdo komplexně neodpoví, ani to nejde. Celá problematika je natolik rozsáhlá, že to nelze obsáhle popsat. Moje rada by byla - obětujte trochu více času a projděte si na těchto stránkách příspěvky a témata, je tady prakticky vše, co potřebujete za informace, ne jen pro začátek, ale i potom v budoucnu. Taky se občas dozvím něco, co jsem nevěděl, nebo potřebuji něco vyřešit, od někoho poradit..., funguje to, zaplaťpánbůh za to :-) Přeji hodně úspěchů, cesta to pravděpodobně nebude lehká, ale za pokus to asi stojí.     Venca.
Zaznamenáno

venca
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #2 : Leden 17, 2013, 08:02:51 pm »

Jestli máte děti, tak se můžete orientovat podle města, kde se nachází i česká školka, popř. poblíž česká škola. Odkazy najdeš vlevo pod "Služby v mateřštině".
« Poslední změna: Únor 05, 2013, 05:13:25 pm od David » Zaznamenáno
kalkulka



Karma: 4
Příspěvků: 113


« Odpověď #3 : Únor 04, 2013, 06:19:32 pm »

Já bych teda děti dala do německé školky a školy, ať se pořádně naučí jazyk, do české ani omylem. Na tuto otázku se nedá jednoduše odpovědět, záleží, co chcete v Německu dělat za práci.
Zaznamenáno
honsberg



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #4 : Únor 05, 2013, 05:01:45 pm »

tak nejlepe je na tom asi bavorsko co se tyce prace..
Zaznamenáno
Macouch



Karma: 21
Příspěvků: 310



« Odpověď #5 : Únor 05, 2013, 06:35:55 pm »

Já bych teda děti dala do německé školky a školy, ať se pořádně naučí jazyk, do české ani omylem.

No ona to taky není žádná malotřídka, tak zabydlení tu nikde asi nejsme... Česká školka a škola je spíš sobotní činnost, takže ti v docházka do německé školy stejně neuteče....
Zaznamenáno
lovegermanny



Karma: 0
Příspěvků: 9



« Odpověď #6 : Únor 07, 2013, 04:40:59 am »

ahoj ,ja  ziju v berline a mam taky mrne .dala jsem maleho  do  skolky ktera je  zpec. na  mezinarodni vztahy  uci ho cesky ang. a nem.  a s praci a urady to tu  je taky  vyhodne...
Zaznamenáno
fastwork01



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #7 : Červenec 12, 2013, 07:56:46 am »

Ono se na to tezko odpovedet - v Mnichove je dost prace, bydleni je ale strasne drahe. Na venkove mate zase bydleni levnejsi, skolky jsou ale obvykle drahe a taky jsou obvykle ne do vecera otevrene - nase jen do dvou odpoledne... Nejlepe zkusit se to nekde na predmesti, okoli velkeho mesta, kde je bydleni levnejsi, clovek musi mit ale Auto, abyse Dostal do prace (a nebo napr.München jezdit S-Bahn), a najit si praci ve velkem meste... ale to se neda jednoznacne rict. My bydlime na venkove v rodinnem domku, coz je pro deti nejlepsi - muzou si hrat na zahrade a nemusim se o ne bat jako ve meste... ale skolka byla jen do dvou, cili jsem mohla jen do pul druhe do prace a navic musim vzdyckxy do prace dojizdet, coz mi sice nevadi, ale musite se na to pripravit
Zaznamenáno
jesieenka
Host
« Odpověď #8 : Duben 05, 2015, 12:04:07 pm »

Aj podla toho, čo presne hladáš, očakávaš od tvojho budúceho bydliska.

Ja môžem len sama za seba povedať, že Mníchov preto, lebo je to bohaté mesto, je tam veľmi dobrá infraštruktúra, je tam práca, teda možnosti zamestnať sa.

Popri tom je to mesto so spústou zelene, s rôznymi možnosťami vyžitia akéhokolvek druhu, teda volný čas sa dá tráviť veľmi rozmanito ...
« Poslední změna: Duben 06, 2015, 07:32:23 am od jesieenka » Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München