Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12   Dolů
 
Autor Téma: Nárok na německé občanství  (Přečteno 1817575 krát)
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #135 : Červenec 25, 2014, 08:09:16 am »

a ked si mala meno Jahoda si sa somnou chcela stretnut...lenze ja ludi viem dobr eodhadnut a s falosnymi ludmi sa nestretavam.

harry, prepáč, už naozaj neviem, čo mám napísať na tvoje klamstvá.
V živote som sa s tebou nechcela stretnúť, nemala som prečo.

Nechápem, kde sa v tebe berie toľko nenávisti.
« Poslední změna: Červenec 25, 2014, 08:15:06 am od jesennavila » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #136 : Červenec 25, 2014, 08:12:01 am »

Jesenna vila Teba k rozumu nikto neprivedie,lebo si na hlavu...toto co tu predvadzas je dokazom.Chod sa liecit.
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #137 : Červenec 25, 2014, 08:13:17 am »

Tvoj kľúč na rozlišovanie ľudí:

1. Kto s tebou súhlasí, je "dobrý"
2. Kto s tebou nesúhlasí, je "zlý"

A kto si dovolí s tebou aj súhlasiť aj nesúhlasiť podľa situácie, ten je "falošný" a líška sa. Posudzujes podľa seba? Ty poznáš len tieto dva extrémy?
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #138 : Červenec 25, 2014, 08:15:14 am »

Jesenna vila s Jirike a dalsimi aj ked nesuhlasim,netvrdim,ze su falosny...lebo tak ako ty menis nazory a lezies ludom do zadku to nema obdobu.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #139 : Červenec 25, 2014, 08:17:15 am »

to ze s niekym nesuhlasim neznamena,ze ho nemam rad ci tvrdim,ze je falosny...ale ty vila si falosna a menis kabaty a nazory podla situacie v domienke,ze sa zaliskat par ludom a nieco ziskas...ale co si ziskala?nic..a myslia si o tebe svoje.
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #140 : Červenec 25, 2014, 08:24:39 am »

Tvoj kľúč na rozlišovanie ľudí:

1. Kto s tebou súhlasí, je "dobrý"
2. Kto s tebou nesúhlasí, je "zlý"

A kto si dovolí s tebou aj súhlasiť aj nesúhlasiť podľa situácie, ten je "falošný" a líška sa. Posudzujes podľa seba? Ty poznáš len tieto dva extrémy?


No ja nevim, ale tohoto klice jsem si vsimla prave u tebe, Vilo.
Hary je nerizena strela  Smích,  a tedy jeslti nejakou tendenci Hary opravdu nema, tak to je k nekomu se lisat  Mrknutí
Takze jeslti to tvoje hodnoceni neni spis podle prislovi" Podle sebe soudim tebe"  Mrknutí.

A k tematu: narok na nemecke obcanstvi mam davno a letos si o nej asi zazadam, kdyz to CR umoznila... Hlavne kvuli volbam, coz mne dost vadi, ze nemuze clovek volit. (I kdyz tim nic nezmenim, Hary, ale tohle pravo si vzit nechci nechat, protoze pak mam i pravo event. politiku i kritizovat.  Mrknutí
« Poslední změna: Červenec 25, 2014, 08:28:12 am od Hair » Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #141 : Červenec 25, 2014, 08:35:01 am »

hair, tuším sa už nedočkám témy, kde si nevystrelíš svoj jedovatý šip? Škleb
Že sa to deje odvtedy, čo som napadla tvoj názor, že kto nechodí nakupovať do ALDI, je snob, to je asi LEN a LEN náhoda, čo? Smích
« Poslední změna: Červenec 25, 2014, 08:54:39 am od jesennavila » Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #142 : Červenec 25, 2014, 08:37:38 am »

Hary, ja mam porad pocit, ze ty vychazis ze skutecnosti, ze si nekdo vezme nemecky pas a odvezda cesky, popr. slovensky. Priznam se, ze (jak jsem ti uz nekolikrat psal) nejsem osobne zastancem tohoto pocinani. Clovek je jednou Cech (Slovak) a tim by mel zustat.
Na druhe strane me porad nedochazi, proc ty se proti dvojimu obcanstvi tak vehementne ohrazujes. Zatim jsi neuvedl jediny rozumny duvod (krome toho, ze je to fraska a pod.), ktery by tvuj odpor k nemeckym papirum zduvodnoval tak, abychom se i my ostatni nad timto duvodem mohli zamyslet. Promin, ale "fraska" neni pro me zadne oduvodneni.
Proto bych te ted pozadal, abys nam sdelil tvoje rozumne duvody, proc jsi proti nemeckym papirum u cizince. A zkus zapremyslet nad tim, jake ma napriklad dvoji obcanstvi nevyhody nebo vyhody. Me osobne zatim zadne nevyhody nenapadaji, dvoji obcanstvi prinasi pouze vyhody. Uz jen pravo voleb ve state (krome jineho), kde zijes a odvadis leta letouci dane, jak tady spravne bylo nekolikrat psano. Ty chces porad svymi prispevky a nazory "zlepsit a zmenit svet", ale nenapada te, ze ze prave pravem volit ve state, jehoz deni jsi primym ucastnikem, se toto da udelat podstatne elegantneji, nez jen psanim prispevku na foru mnichov.de? Muzes namitnout, ze jeden hlas nic nezmeni (kdyby takhle mysleli vsichni, tak nevim nevim jak to dopadne), ale tve prispevky na tomto foru nedaji do pohybu (krome hadani se) uz vubec nic.
Znovu muj nazor, aby nedolo k omylu: Osobne nejsem vubec zastancem vzdat se ceskeho (slovenskeho) obcanstvi a prijmout jen obcanstvi nemecke. Ale pokud je oboji moznost, kazdemu bych to ze srdce jen doporucil. A hlavne - takove rozhodnuti lezi v rukach jen toho samotneho jedince, ktery ma moznost se svobodne rozhodnout. Jestli ty se proti nemeckemu obcanstvi stavis s odporem na zadni, je to tvoje vec, jeste jsem si nevsiml, ze by te nekdo kvuli tomu napadal nebo ze by ti nekdo tve rozhodnuti rozmlouval ci ho snad kritizoval.
A jelikoz te znam, ze nerad odpovidas na konkretni dotazy, zopakuji je:
Jake nevyhody muze podle tebe prinest prijmuti druheho obcanstvi a jake vyhody si myslis, ze muze dvoji obcanstvi prinest?

Predem diky za tvoji odpoved, zdravi Milan
« Poslední změna: Červenec 25, 2014, 08:43:39 am od milda34 » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #143 : Červenec 25, 2014, 10:00:26 am »


 Milan naco by som si mal zobrat nemecke obcianstvo ja cudzinec zijuci v Nemecku ked:

 Slovensko je v Eu ..prac.trhy vsade otvorene az na Svajciarsko...cize nato aby clovek pracoval a zil v Nemecku ti ziadne prac.povolenia netreba ani nemecky pas.....mame Schengen mozes pracovat a zit kde len chces....prides ukazes cesky slovensky polsky madarsky pas a mozes zit a robit kde chces...

Podla mna je dolezite pre cudzinca vzdelanie ci nemcina...nemeckeho zamestnavatela vobec nezaujima,ze Pepik ci Hary z cudziny ci maju nemecky pas,alebo nie..jeho zaujima,len to ako vies nemecky a ci tu pracu zvladnes...

Cesty do Usa?Kolko tych ciest urobi obycajny clovek?Ked tak aj pre obcana Nemecka ci Slovenska a Ceska platia uz stejne nariadenia...kto chce do Usa musi vyplnit online dotaznik a odoslat do Usa kde rozhodnu ci mozes alebo nemozes prijst...


Co mi to da cudzincovi ze budem mat nemecky anglicky ci svajciarsky pas?Nic...kazdy nemec pozrie na moje a tvoje priezvisko a hned mu je jasne,ze si cudzinec s nemeckym pasom...budes mat zajtra chlieb lacnejsi ci energie,len preto,ze mas ten nemecky pas?Ci mam snim hrat frajera niekde doma?


Poznam par emigrantov co tu ziju vyse 30r a maju stale slovensky,alebo cesky pas...a ked som sa ich spytal preco nechceli nemecky sa zasmiali a povedali a kcomu by mi bolo...ked mam unbefristet papiere...to niekedy malo cenu dnes aj to je zbytocne...jeden prazak mi povedal ja som prazak a nie papierovi nemec nato kaslem...dalsi rpefikany a mazany vsetkymi mastami pozna tu vsetky zakony mi povedal...nemecky pas je skor premna nevyhoda nez vyhoda...tu je lepsie byt slovak...ci cudzinec...keby to bolo take vyhodne tak kazdy cudzinec  to ma. Úsměv
« Poslední změna: Červenec 25, 2014, 10:16:26 am od hary01 » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #144 : Červenec 25, 2014, 10:02:25 am »

Hait prosim...len si berte nemecke pasy a ine..mne su ukradnute... Mrknutí
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #145 : Červenec 25, 2014, 10:32:35 am »

hair, tuším sa už nedočkám témy, kde si nevystrelíš svoj jedovatý šip? Škleb
Že sa to deje odvtedy, čo som napadla tvoj názor, že kto nechodí nakupovať do ALDI, je snob, to je asi LEN a LEN náhoda, čo? Smích

Ale Vilo, vzdyt ty uplne obracis smysl toho, co je napsano  Šok.
Ja jsem si vubec nevsimla, ze bys nejak napadla muj nazor. Pouze jsi se citila mym prispevkem osobne velice dotcena, ne?  Mrknutí.

 
« Poslední změna: Červenec 25, 2014, 10:36:04 am od Hair » Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #146 : Červenec 25, 2014, 10:39:49 am »

Hait prosim...len si berte nemecke pasy a ine..mne su ukradnute... Mrknutí

Hair, Hary, prosimte : H a i r ....... dekuji...  Mrknutí
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #147 : Červenec 25, 2014, 10:50:51 am »


 Milan naco by som si mal zobrat nemecke obcianstvo ja cudzinec zijuci v Nemecku ked:

 Slovensko je v Eu ..prac.trhy vsade otvorene az na Svajciarsko...cize nato aby clovek pracoval a zil v Nemecku ti ziadne prac.povolenia netreba ani nemecky pas.....mame Schengen mozes pracovat a zit kde len chces....prides ukazes cesky slovensky polsky madarsky pas a mozes zit a robit kde chces...

Podla mna je dolezite pre cudzinca vzdelanie ci nemcina...nemeckeho zamestnavatela vobec nezaujima,ze Pepik ci Hary z cudziny ci maju nemecky pas,alebo nie..jeho zaujima,len to ako vies nemecky a ci tu pracu zvladnes...

Cesty do Usa?Kolko tych ciest urobi obycajny clovek?Ked tak aj pre obcana Nemecka ci Slovenska a Ceska platia uz stejne nariadenia...kto chce do Usa musi vyplnit online dotaznik a odoslat do Usa kde rozhodnu ci mozes alebo nemozes prijst...


Co mi to da cudzincovi ze budem mat nemecky anglicky ci svajciarsky pas?Nic...kazdy nemec pozrie na moje a tvoje priezvisko a hned mu je jasne,ze si cudzinec s nemeckym pasom...budes mat zajtra chlieb lacnejsi ci energie,len preto,ze mas ten nemecky pas?Ci mam snim hrat frajera niekde doma?


Poznam par emigrantov co tu ziju vyse 30r a maju stale slovensky,alebo cesky pas...a ked som sa ich spytal preco nechceli nemecky sa zasmiali a povedali a kcomu by mi bolo...ked mam unbefristet papiere...to niekedy malo cenu dnes aj to je zbytocne...jeden prazak mi povedal ja som prazak a nie papierovi nemec nato kaslem...dalsi rpefikany a mazany vsetkymi mastami pozna tu vsetky zakony mi povedal...nemecky pas je skor premna nevyhoda nez vyhoda...tu je lepsie byt slovak...ci cudzinec...keby to bolo take vyhodne tak kazdy cudzinec  to ma. Úsměv

Harry, vidis, zase jsi neodpovedel na moji otazku. Je jasny, ze s ceskym nebo slovenskym pasem muzes zit ted jak ty rikas "kde chces". Ale jak v tomhle tvrzeni mam videt tvoji odpoved na vyhody nebo nevyhody dvojiho obcanstvi? At se snazim sebevic, nevidim to tam.
Takze znovu: jake jsou podle tebe NEVYHODY dvojiho obcanstvi a jake jsou podle tebe VYHODY dvojiho obcanstvi? Prosim te, to, ze ma clovek jen cesky pas nebo slovensky pas a muze zit "kde chce" je sice pravda, ale s moji otazkou to nema co delat.
A prosim zahrn do odpovedi VYHOD i takove vyhody, ktere cloveka potkaji treba byt i jednou za zivot. I to jsou vyhody, byt jednorazove.
Muj nazor: NEVYHODY zadne, VYHOD vice nez nekolik.

Mezi vyhody patri napr. moznost voleb (tobe je snad jedno, co se deje s tvymi na danich zaplacenymi penezi?) Nevim, jestli jsi kurak nebo ne, ale v pripade, ze kouris - bylo by ti jedno, ze ty jako danovy poplatnik zijici pres 10 let v Bavorsku se nesmis vyjadrit k zakazu koureni a tim padem k tomu, jak budou pouzity penize na tvoje dane? Zrovna tak jako vsichni majitele italskych restauraci, co maji jen italske papiry a nesmeji se vyjadrit k tomu, jestli si preji, aby se v jejich restauraci dale korilo nebo ne? Cestovani? Moznost pracovat ve sfere, ve ktere bys jinak tu moznost nemel (ver tomu, ze takove ceske rodiny tady ziji, jejichz deti za timto cilem jdou, nesmis usuzovat jen podle sebe). Ted rarita (z meho zivota): otevreni konta v Ceske republice (jedna banka me odmitla otevrit konto na cesky pas, protoze diky tomu, ze nemam v Cechach trvaly pobyt nemam ani obcanku. A obcanku tato banka vyzadovala. Ale rada me otevrela konta na papiry nemecke (posloucha se to smesne, ja vim, ale je to tak). A vis jakou vyhodu me to prineslo = nemusim kazdy mesic jezdit do Cech do smenarny, menit penize, abych mohl zaplatit poplatky, dane a pod., ktere mi tam vznikaji. Takhle mam konto a platim to z konta a zbytecne cesty do Cech odpadaji. Vyhoda nezanedbatelna.
A dalsi rarita, co se stane snad jen jednou za zivot: znamy si vyzvedaval na poste zasilku a musel se prokazat pasem, ktery tam zapomnel. Pech, bylo to 3 dny pred dovolenou, na kterou nemohl letet na ceskou obcasnku. Zaplacena dovolena se tudiz nekonala. Kdyby mel nemeckou obcanku, prokaze se s ni a kdyby ji tam nechal, ma doma jeste pas a na dovolenou by mohl letet. Protoze podle meho nazoru nosit sebou cestovni pas, kdyz potrebujes prokazat identitu, je docela (z meho hlediska) nebezpecne. Kdz ho ztratis, jsi pro urady bez identity, dokud si nevyridis novy. Kdyz ztratis obcanku, se kterou prokazujes identitu, mas porad jeste pas...   
Z vlastni zkusenosti vim, ze dvoji obcasntvi vyhody ma a nejsou mi znamy zadny nevyhody. A ver tomu, ze je spousta situaci, ktere te ani nenapadnou, kdy muze byt dvoji obcanstvi k uzitku.

Takze ted zretelne napis, jake ma dvoji obcanstvi nevyhod a vyhody:

VYHODY:      .....................................................
NEVYHODY:   ....................................................
    
« Poslední změna: Červenec 25, 2014, 10:58:47 am od milda34 » Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #148 : Červenec 25, 2014, 10:51:55 am »

Hait prosim...len si berte nemecke pasy a ine..mne su ukradnute... Mrknutí

Hair, Hary, prosimte : H a i r ....... dekuji...  Mrknutí

:-)) Hary bastil zase houbicky:-)))
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #149 : Červenec 25, 2014, 10:52:14 am »

Vyhody ziadne...nevyhody ziadne Milan....takze povedz mi preco si to mam zobrat:)?
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München