Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: koupě auta v SUI  (Přečteno 125077 krát)
monsek



Karma: 0
Příspěvků: 4


« : Listopad 11, 2012, 06:54:02 pm »

Dobrý den,

podělil by se semnou někdo o zkušenosti s koupí ojetého automobilu ve ŠVÝCARSKU? hlavně ohledně dokumentace  a pojištění s tím spojené. Taky jestli není problém že mám český řidičák, pracuji s L povolením a trvalé bydliště stále v čr. Díky moc
Zaznamenáno
loupeznik



Karma: 0
Příspěvků: 55


« Odpověď #1 : Listopad 12, 2012, 04:42:44 pm »

Pořizoval jsem auto v úplně stejné situaci a v zásadě to nebyl žádný problém. Dokumentaci zařizoval autobazar, akorát ve finále mě zavezli na úřad, kde jsem nafasoval registraci, značky a auto. Pojištění jsem hledal přes comparis. Pro L-kaře byla, pravda, menší nabídka a vyšší ceny, ale vybral jsem si. Vše v roce 2009, snad se od té doby nic nezměnilo.
Zaznamenáno
monsek



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #2 : Listopad 12, 2012, 10:12:27 pm »

Děkuji za reakci, a ohledně poplatků? jednou mi někdo říkal, že je to mnohem výhodnější nežli vozit auto s českou poznávačkou a přihlašovat.
Zaznamenáno
loupeznik



Karma: 0
Příspěvků: 55


« Odpověď #3 : Listopad 13, 2012, 12:00:50 am »

jo tak to sorry, nejsem moc pozorný člověk a poplatky mi nějak unikly... Jediný, co vím, je, že mi každý rok touto dobou chodí složenka na silniční daň.
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #4 : Listopad 13, 2012, 08:50:32 am »

ja si nejsem jista, ale myslim, ze treba s ceskym ridicakem asi moc neuspejes, nekdo tu nedavno psal, ze je potreba svycarsky ridicak, kdyz tu kupujes auto na svycarskych znackach. ale z vlastni zkusenosti to nevim. jinak pojisteni je treba zajimavy zurich connect, my ted usetrime uplne za stejne pojisteni jako u axa winterthur 500chf, coz je dost. jinak auto musis urcite zaplatit cely. my ted kupovali novy a kdybysme ho brali na leasing pry by mi leasing s B povolenim nedali, coz mi prijde divny, pac mam spostu znamych co maji auto na leasing s B povoleni uplne vpohode. treba je ale AMAG nejaka vyjimka. a se znackama, vsechno za tebe vyridi prodejce - my si prisli jen pro auto, bylo nahlaseny, pojisteny, stacilo pridelat znacky a muze se jet...
Zaznamenáno
loupeznik



Karma: 0
Příspěvků: 55


« Odpověď #5 : Listopad 13, 2012, 11:10:36 am »

Jak jsem psal, v mém případě nebyly s českým řidičákem žádné potíže (což mi v případě L povolení připadá jen logické). U mě se to nakonec vyvinulo tak, že se švýcarským autem jezdíme v Česku a s českým ve Švýcarsku, ale to už je jiná kapitola...

Co se týče pojištění, mám obavy, že pokud má člověk jen L povolení, auto mu pojistí jen AXA plus možná ještě jedna další pojišťovna, takže moc prostoru pro hledání výhodných nabídek tam není.
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #6 : Listopad 13, 2012, 11:31:27 am »

ja vim z vlastni zkusenosti, ze ridicak se musi menit i pouze s povolenim L, myslela sem si, ze nemusi a prosvihla lhutu a uz se jim to nelibilo (kt. Aargau) a dokonce i s autem delaji po roce problemy, kdyz mas na ceskych/slovenskych znackach, znam pripad, kdy si na dotycneho denne cekali u domu a nakonec mu dali lhutu 2 mesice na vymeneni nebo dostane pokutu, dodavam auto bylo uz i na matku psane, pry to pomaha, ale v tomhle pripade ani to nepomohlo. ale s tim tu ma kazdy jine problemy a jine zkusenosti. tudiz myslim, ze s autem na ceskych/slovenskych znackach ma nekdo stesti a nekdo holt smulu.
nejlepsi je se informovat primo na strassenverkehrsamtu...
Zaznamenáno
loupeznik



Karma: 0
Příspěvků: 55


« Odpověď #7 : Listopad 13, 2012, 02:49:26 pm »

To, že nebyly s českým řidičákem žádné potíže, jsem myslel při pořízení auta (že mi ho zaregistrovali aniž by jim vadil můj česky řidičák). Jinak souhlasím, že pokud tady chce člověk zůstat dlouhodobě, je za normálních okolností rozumné si řidičák vyměnit.
Zaznamenáno
Harratko



Karma: 4
Příspěvků: 65



WWW
« Odpověď #8 : Listopad 17, 2012, 05:24:04 pm »

jo tak to sorry, nejsem moc pozorný člověk a poplatky mi nějak unikly... Jediný, co vím, je, že mi každý rok touto dobou chodí složenka na silniční daň.


kazdy rok?? to je nejaky divny, ja ji platila jen pri prevozu auta pres hranice jendorazove a od te doby zadna slozenka nikdy neprisla.
Zaznamenáno
Liapor



Karma: 0
Příspěvků: 15


« Odpověď #9 : Listopad 17, 2012, 09:40:33 pm »

A musí L-kař přihlašovat vůbec auto v CH?? Osobně jsme to nikdy nestudoval,ale při řeči s jedním chlapíkem z Česka došla řeč i na jeho české SPZ..a on se dušoval že takto jezdí už přes 3 roky jelikož při povolení L nemusí být auto přihlášeno v CH.
Pokud by to pravda byla..nevidím důvod proč platit pojištění,silniční dan a související "bonusy" v CH
Zaznamenáno
Harratko



Karma: 4
Příspěvků: 65



WWW
« Odpověď #10 : Listopad 18, 2012, 11:58:44 am »

musi. je uplne jedno,jaky mas povoleni, pokud jsi tu vic nez rok. auto musis prehlasit do 1roku od tveho vstupu na uzemi CH, stejne jako vymenit ridicak. takze rok s tim muzes jezdit ok.

ja treba mela stesti a jezdila jsem s ceskym nautem na ceskych spztkach rok a pul - ale nikdy me ani nekontrolovali policajti a auto jsme mela pak uz schovany v garazi, protoze po par mesicich uz budilo na ulici pozornost. jak psala Aria - je to o stesti, nekdo ma smulu,ze ho zastavi nahodou policajti, jineho nabonzujou sousedi a nekdo tim propluje treba sedm let:)

Zaznamenáno
Liapor



Karma: 0
Příspěvků: 15


« Odpověď #11 : Listopad 18, 2012, 12:41:50 pm »

Hmm,Hmm...máš pravdu,ted jsem to hledal na netu a zřejmě je to tak jak říkáš,auto se musí přihlásit.
Zaznamenáno
loupeznik



Karma: 0
Příspěvků: 55


« Odpověď #12 : Listopad 19, 2012, 09:26:02 am »

Pak je ještě varianta pro ty, co se každý víkend vrací do Česka - mohou si u celníků vyjednat povolení k provozu českého auta ve Švýcarsku a nemusí měnit řidičák.
Zaznamenáno
loupeznik



Karma: 0
Příspěvků: 55


« Odpověď #13 : Listopad 20, 2012, 11:17:14 pm »

kazdy rok?? to je nejaky divny, ja ji platila jen pri prevozu auta pres hranice jendorazove a od te doby zadna slozenka nikdy neprisla.

Nevím, jak u vás, ale my v Curychu platíme každý rok Verkehrsabgaben podle obsahu motoru.
http://www.stva.zh.ch/internet/sicherheitsdirektion/stva/de/StVAgeb/GEBva/GEBvaAUTO.html
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #14 : Listopad 21, 2012, 07:05:16 am »

a nekomu dokonce i vraci, kdyz si koupi novy auto s nizsim obsahem motoru Škleb
jinakv kt. aargau se plati taky pravidelne kazdy rok strassenverkehrsteuer.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München