Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: dokumenty a procesy k praci ve Francii - rady?  (Přečteno 33777 krát)
jirik2



Karma: 1
Příspěvků: 9


« : Září 05, 2012, 09:52:30 am »

Ahoj vsem.
Jeste jsem nikdy nepracoval v cizine, a nebot jsem jakysi typ dobrodruha, nejake vnitrni hnuti me do toho pudi  Škleb.
Zadam o rady ohledne vyrizovani dokumentu k praci ve Francii vcetne casovych souslednosti. Kdo jste vycestoval zapraci v nedavne dobe a jste ochotni mi popsat vasi anabazi shaneni dokumentu, predkladani, sepisovani a opravovani ... co bylo potrebne zaridit v CR, co nasledne ve FR, a pak zase v CR? Za kazde info budu vdecny. Hledal jsem neco na nasich netech, ale info jsou bud starsiho data bo nekonzistentni. Diky kazdemu. Tusim jste si asi byrokracii poradne uzili ... treba to diky vasim radam budu mit jednodussi  Mrknutí.
Vsem odvazlivcum drzim pesti, at se dari.
Pekny den
jirka
Zaznamenáno
chorizon



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #1 : Říjen 05, 2012, 12:26:19 pm »

zdravim
zalezi na tom jestli jedes hledat praci na sezonu nebo dlouhodobe
pokud jen ta sezona (vino,ovoce)tak by mel pas stacit
pokud dlouhodobe tak si nech prelozit a orazitkovat rodnej list do francouzstiny
nevim jestli to v cechach delaj ja si to musel udelat tady trva to docela a stoji te to tak 50 eur ci vic
pak uz si tu jen musis sehnat adresu (domiciliation) a zaridit zdravotni cislo a kartu na to musis bejt minimalne 3 mesice ve francii a potrebujes to nejak dolozit (registrace ty adresy staci proste musis mit nejakej papir co dokazuje ze uz si min 3 mesice ve francii abys mel zdravotni) anebo musis hned dostat smlouvu tim padem mas narok na zdravotni cislo okamzite kazdopadne frantici milujou papiry na vsechno jich clovek potrebuje asi milion Vyplazuji jazyk
Zaznamenáno
CruellaDeville



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #2 : Říjen 14, 2013, 07:47:09 pm »

Ahoj,
odlítala jsem v květnu za prací do centrální francie, práce byla domluvena, ale na dobu určitou.
Zaprvé jsem si nechala udělat na matrice kopii rodného listu, prodloužila jsem si občanku a řidičák, odhlásila se z pracáku a zdravotky a odjela..
Tady mne během 14 dní zaregistrovali na sociálce a zdrávce, vše zařídil zaměstnavatel. Bydlení mi také zajistil, nutné aby sis mohl udělat účet v bance,  a účet kvůli výplatě. - Bydlení či přestěhování za prací ti vždy musí zařídit zaměstnavatel Mrknutí
ted se budu vracet zpět do čr a jediné co mě čeká je zdrávka a pracák- dokumenty ti z francie musí přijmout ať jim rozumí či nerozumí Úsměv) kdyžtak mám letenku s daty odletu a příletu Mrknutí
Pekny den, snad ti to trochu pomohlo
Zdenka
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München