Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Prepis ve Svycarsku koupeneho auta na ceske SPZ  (Přečteno 44759 krát)
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« : Červenec 16, 2012, 07:23:15 am »

Nepamatuju si, zda se tohle tu uz resilo. Ale vi nekdo, jak je to s prepisem ojetiny do CR? Co je k tomu vsechno potreba?  Nejde mi o prodej, ale o dar na clena rodiny.
« Poslední změna: Červenec 19, 2012, 09:55:55 am od Aria86 » Zaznamenáno
novek
Host
« Odpověď #1 : Červenec 19, 2012, 09:27:49 am »

Ahoj take by me to zajimalo.))JEMNE BOURANE AUTO DO čr.Tam oprava a hura spet do Švajcu na inzerci.
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #2 : Červenec 19, 2012, 09:30:58 am »

tak to nemusis prepisovat, opravit ho muzes nechat tak jako tak. ale me jde o to, moje stary auto koupeny zde v CH nechat brachovi v CR a prepsat na cesky znacky. jen nevim jak v tomto pripade postupovat.
Zaznamenáno
Lebi
Host
« Odpověď #3 : Červenec 20, 2012, 07:05:46 am »

Ahoj. Kolega v praci ted neco podobnyho provadel. Koupil novy auto a stary prenechaval nekomu z rodiny v Cechach. Muzu zjistit detaily a pak je sem hodit. Nicmene jsem ted v Cechach, takze info bude nejdriv pristi vikend.
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #4 : Červenec 20, 2012, 08:40:59 am »

Lebi: To by bylo super! Taky chci prave stary auto nechat na dojezdeni do CR, je jeste v super stavu a brachovi by se hodilo.
Zaznamenáno
Lebi
Host
« Odpověď #5 : Srpen 02, 2012, 02:27:51 pm »

Ahoj. Tak jsem se snazil neco zjistit. Neni to vubec jednoduchy a pokud bych napsal nesmysly, tak me snad nekdo opravi.
Jedina legalni cesta je to auto "prodat", tzn. sepsat kupni smlouvu. Nicmene pry muze nastat komplikace, kdyz se prodava rodinnemu prislusnikovi nebo kdyz cena je nizka, ze se muze jednat o podvod a celnik to nemusi akceptovat. Darovat by prej snad taky slo, ale jeste by se pak ke vsemu navic musela platit darovaci dan. Pak jsou prej 2 moznosti prepravy:

1) po vlastni ose - auto se tady musi odhlasit, udelat prohlidku v autorizovanym sevisu a vyridit prevozni znacky. Pak auto na celnici proclit. Je pry ale dobry napsat do smlouvy nejakou "preferencni vetu" a clo se pak platit nemusi.

2) odtazeni na valniku - auto tady staci odhlasit, nicmene na celnici proclit se musi stejne. S preferencni vetou opet bez cla.

Tak jako tak to bude stat penize. Jednoduse jen tak prepsat to nejde. Kazdopadne, kdyby byly dalsi dotazy, tak mi napis a mam od kolegy svoleni poskytnout jeho telefon a on by ti poradil dalsi detaily. Nicmene postup je +- vyse popsanej.
« Poslední změna: Srpen 02, 2012, 02:35:40 pm od Lebi » Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München