Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Křtiny - Pokřtít nebo ne?  (Přečteno 103190 krát)
Jana1891



Karma: 2
Příspěvků: 60



« : Červen 13, 2012, 05:28:37 pm »

Ja a manzel mame chalupu na vesnici.Vsechen volny cas tu travime rekonstrukci a v dobe materske a ted i rodicovske jsem tady.Dost mne zaskocili dotazy VSECH nasich sousedu."Kdy budou krtiny?" Nikdo z nas do kostela nechodi, neplatime dane, jedine tak snad ze dobra kamaradka je pokrtena, tak by mohla byt Patentante. Ja vaham, manzel je spis proti. Pokrtit se muze nechat kdykoli, ale nazpatek to nejde uz vzit. Jesle i skolky a vsechny aktivity, krome dobrovolnych hasicu, tu jsou vzdy od nejake cirkve. Ve skole budou vsichni krome muslimu pokrteni a tak nechci, aby se mu smali. Súsedka rikala, ze jeji syn mel jen jednu spoluzacku, co nebyla popkrtena a treba se skolnim vyletem mela problemy a nemohla jet a v dobe birmovani to taky mela tezky. Ten tlak z okoli mi prijde docela velky na demokraticke Nemecko.
Co by jste nam poradili? Pokrtit nebo ne?
 
« Poslední změna: Červen 13, 2012, 08:41:27 pm od David » Zaznamenáno
Macouch



Karma: 21
Příspěvků: 310



« Odpověď #1 : Červen 13, 2012, 05:52:41 pm »

A ja myslela, ze jde o zahradku... To jsou ty zaludnosti cestiny bez diaktitiky Úsměv

Jinak si subjektivne myslim, ze casy, kdy clovek delal zavazna rozhodnuti jen kvuli okoli, jsou tytam. Ano, i kolega z prace zustava oficialne v cirkvi jen proto, aby jejich dcera dostala skolku, osobne mi to ale prijde nehezky pokrytecke. Jenze on take zije v EBE. Ja na male bavorske vsi sice neziji, ale myslim, ze ani tam bych se nesnazila za kazdou cenu splynout se starousedliky. To se stejne nikdy nestane.
Pokud k cirkvi nic necitite, nikoho bych nekrtil a neresil to. Deti to zajimat nebude, ani vase, ani cizi, a jejich rodicum urcite lze zaimponovat i necim jinym, nez predstiranim zboznosti.
« Poslední změna: Červen 07, 2016, 11:43:17 am od Macouch » Zaznamenáno
Jana1891



Karma: 2
Příspěvků: 60



« Odpověď #2 : Červen 13, 2012, 10:56:18 pm »

To je dobry, toho dvojsmyslu jsem si nevsimla. Problemy s krtkama nastesti na zahrade nemame. Škleb

My tu mame jen 1500 obyvatel a z toho asi polovina bydli v nove postavenych domcich (satelitu) na okraji. Nase stara chaloupka stoji uprostred u kostela. Nema smysl neco tajit, stejne se vsechno roznese. Napr. po porodu jsem sla pro chleba a soused hnedka, ze gratuluje ke klukovi, ze porod byl tezky a v Mnichove. Ja koukala, jak vsechno vi, vzdyt jsme byli teprve 2.den doma. No manzel to rekl asi jednomu a ten pak zene a tak dale, az to vedi vsichni. Ono se staci projit po ulici a  vsechno se vi, ale i na opak. Taky se spoustu veci dozvim.
Diky za odpoved, takze grilovani bude stejne, jen bez toho zavazku, vychovavat dite krestansky a jeste usetrime na danich.  Škleb
At se pak rozhodne samo, treba pro budhismus
Zaznamenáno
Jenna



Karma: 8
Příspěvků: 50


« Odpověď #3 : Červen 15, 2012, 01:24:32 pm »

Ja nevim, kde bydlite, mozna to je v nejake casti Nemecka (Bavorsko?) horsi v tomhle ohledu, ale bydlime v NRW, na vesnici (asi o trech ulicich), nikdo nasi "prislusnost" neresi, z nasich 3deti neni pokrtene ani jedno, ve skole jsou z Religion normalne odhlasene (nejsou jedine a nejedna se jen o deti z muslimskych rodin).
Zadny problem se skolkou nebyl (ve statni, ne v katolicke..), a na (mistni, oblibene, tzv. elitni katolicke divci gymnazium (kde je podminka byt katolikem) bych svoji holku stejne nedala, ani za zlaty prase  Škleb..

(a Kirchensteuer neplatime)..

Tim chci rict, ze bych se na okoli vyprdla... Mrknutí
« Poslední změna: Červen 15, 2012, 01:27:41 pm od Jenna » Zaznamenáno
jesieenka
Host
« Odpověď #4 : Duben 04, 2015, 10:00:19 pm »

Tak, dieťa by som iste nekrstila len, "aby susedia nepovedali".
Zaznamenáno
Tiska



Karma: -1
Příspěvků: 6


« Odpověď #5 : Srpen 12, 2016, 07:20:01 pm »

Mě na křtu nepřijde nic špatného... Ať už je důvod jakýkoliv.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #6 : Srpen 12, 2016, 07:30:52 pm »

Mě na křtu nepřijde nic špatného... Ať už je důvod jakýkoliv.
Tisko, proč tady oživuješ rok staré mrtvoly témat takovýmihle nicneříkajícími štěky?
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #7 : Srpen 12, 2016, 11:22:07 pm »

Mě na křtu nepřijde nic špatného... Ať už je důvod jakýkoliv.
Tisko, proč tady oživuješ rok staré mrtvoly témat takovýmihle nicneříkajícími štěky?

No, ozivila jich tu dneska vic, s podobnymi zasadnimi informacemi, prohlasenimi, dokonce i jednou pochvalou  Smích.
Ze by reinkarnace Jahody pod novym nickem?  Smích
Zdraham se nejak uverit, ze by mohly byt takove na svete dve  Smích
« Poslední změna: Srpen 13, 2016, 12:09:26 am od Hair » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #8 : Srpen 13, 2016, 02:04:09 pm »

No, ozivila jich tu dneska vic, s podobnymi zasadnimi informacemi, prohlasenimi, dokonce i jednou pochvalou  Smích.
Ze by reinkarnace Jahody pod novym nickem?  Smích
Zdraham se nejak uverit, ze by mohly byt takove na svete dve  Smích
To jo, a ještě mnohem líp. Reinkarnace truskavice mě napadla taky, ale že by přešla na češtinu?Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #9 : Srpen 13, 2016, 02:12:09 pm »

Kleeno, no neni to od tebe hezke, ale vubec! Smích

Truskavice o tobe tak hezky pise a tak... a ty takhle. Mrknutí

Ale na cestinu se da prejit snadno, to snad neni problem, v dnesni dobe.
Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #10 : Listopad 19, 2018, 12:46:02 am »

No, ozivila jich tu dneska vic, s podobnymi zasadnimi informacemi, prohlasenimi, dokonce i jednou pochvalou  Smích.
Ze by reinkarnace Jahody pod novym nickem?  Smích
Zdraham se nejak uverit, ze by mohly byt takove na svete dve  Smích
To jo, a ještě mnohem líp. Reinkarnace truskavice mě napadla taky, ale že by přešla na češtinu?Úsměv
Žiadna moja "reinkarnacia"!!!
Istý čas som sem vôbec nechodila!
Píšem sem teraz len pod týmto nickom.
(Po česky, najmä písať!, neviem natoľko, aby som tu mohla byť za Cesku! To sú zasa len chorobné fantázie hair, ktoré si to ako vždy vycucala z prsta!)

Mimochodom, sama hair tu otvorene priznala, že tu píše pod viacerými nickmi, tak ona je tá "prava", čo má čo dristat o reinkarnáciach!!!
« Poslední změna: Listopad 19, 2018, 01:07:22 am od 88barbie » Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #11 : Listopad 23, 2018, 05:49:15 am »

Ináč na hair celkom pobavila tým podozrievanim, nenadarmo sa hovorí "podľa seba sudim teba!" Škleb
« Poslední změna: Listopad 23, 2018, 05:52:13 am od 88barbie » Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #12 : Listopad 28, 2018, 10:37:14 pm »

Zeee?
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München