Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Seznamení - Clervaux  (Přečteno 135072 krát)
Janule
Host
« : Září 06, 2006, 08:00:00 am »

Od srpna jsem v Lucebursku a rada bych se seznamila s par lidickama z Cech, pokud tu nejaci takovi jsou.o) Bydlim v severni casti Lucemburska - pobliz Clervaux. Ale vzdalenost v teto zemi roli vubec nehraje:o) Tesim se Janule
Zaznamenáno
Marta1
Host
« Odpověď #1 : Říjen 06, 2006, 08:00:00 am »

Ahoj, Janule,

kdyz chces poznat zajímavé krajany a neváhás jet az do hlavního mesta LuXu, tak se dostav kazdý 3. ctvrtek v mesíci do mého Ristorante Papageno v Lucemburku prímo naproti velkovévodského paláce. Od 19 hod. má zde sraz vzdy ATSL coz je Amitie Tscheque Luxembourgoise, tam je dost krajanu ruzného veku a mimochodem, ja také. Tesíme se, kdyz k nám nekdo nový prirazí a je to mimochodem dost zajímavé i pro ty, kterí tu zijí uz déle.
S pozdravem

Marta
Zaznamenáno
Pavla
Host
« Odpověď #2 : Říjen 10, 2006, 08:00:00 am »

Ahoj Marto,

precetla jsem si Tvuj email pro Januly. Take hledam zname, kontakty, zamestnani, jazykove kurzy, zabavu....

Rady bych na takove pravidelne ATSL schuzky prisla. Je to mozne?

S pozdravem

Pavla
Zaznamenáno
Marta1
Host
« Odpověď #3 : Říjen 17, 2006, 08:00:00 am »

Ahoj, Pavlo,

no jasné. Tento týden - kdyz budes miít cas a chut, tak prijdi v pátek ve 19.30 hod. k nám do Papagena, bude se tam zpívat Cesky a máme také doprovod s harmonikou, to zorganizoval pan Klouda který je mimochodem v predstavenstu ATSL. Tak neváhej a prijd. Rádi te tu privítame.

Cau a mej se. Dekuji za poptání.

Marta
Zaznamenáno
Lenik
Host
« Odpověď #4 : Říjen 17, 2006, 08:00:00 am »

Tak jsem se tu nejak zacetla - a docela se mi to libi... pokud to bude mozne take bych dorazila - ale o neco pozdeji - mam praci - do kolika do bude? Dekuju Lenka
Zaznamenáno
Marta1
Host
« Odpověď #5 : Říjen 17, 2006, 08:00:00 am »

Ahoj, Lenko,

tak urcite do desíti a nebo pozdeji. Budeme rádi, kdyz prijdes protoze to bude urcite pekné. Nalad si hlas ;-)

S pozdravem

Marta
Zaznamenáno
max
Host
« Odpověď #6 : Říjen 18, 2006, 08:00:00 am »

ahojte. ja som zo Slovenska ale snad to nevadi..mozem sa pridat? som tu este len tri dni..kolko ludi sa obvykle dostavi?
Zaznamenáno
Marta1
Host
« Odpověď #7 : Říjen 19, 2006, 08:00:00 am »

Ahojte, vsichni,

na tento vecer se melo dostavit tak kolem 40 lidí. Bohuzel onemocnel harmonikár z Prahy tak se vecírek bude odkládat. Vecery ATSL se konají obvykle kazdý 3. ctvrtek v mesíci, jelikoz dnes a zítra se nekoná, tak asi az dalsí 3. ctvrtek v listopadu. Je zde obvykle moc milých a zajímavých lidí, kterí uz jsou déle tu a muzou dávat dobré rady. Takze te rádi príste uvítáme.

Zatím se mej fajn a kdyz se tu chces objevit, tak se u me hlas. Bohuzel tu prístí tyden nejsem, mám dovolenou.

S pozdravem

Marta
Zaznamenáno
lovevero
Host
« Odpověď #8 : Leden 25, 2007, 08:00:00 am »

ahoj všichni, četla jsem si tu příspěvky a taky bych se ráda zúčastnila nějakého setkání obzvlášť se zpěvy, to je můj koníček, tak se ptám, jestli se něco takového koná dosud, já jsem přijela teď v lednu 2007 a jsem tu teprve 14 dni jako překladatelka. ozvete se mi někdo? lovevero
Zaznamenáno
Bea
Host
« Odpověď #9 : Březen 01, 2007, 08:00:00 am »

Ahojte, ja by som sa rada pridala, az tam budem. Budu tie stretnutia pokracovat aj v tomto roku? Myslim, citim, ze tam musi byt uzasna atmosfera :-))))) Dajte nam skoro vediet. buduci tyzden sa pridem do tej Vasej Ristorante Papageno podivat :-))) tesim sa...
Zaznamenáno
Ziza
Host
« Odpověď #10 : Březen 20, 2007, 08:00:00 am »

Chtela bych vedet zda-li se jeste konaji ta setkani? Ale nevim jak to najdu.Neznam to tu jeste. Jsem tu par dni. Misa
Zaznamenáno
Pavla
Host
« Odpověď #11 : Březen 20, 2007, 08:00:00 am »

Ahoj Miso,
v tom, co hledas, Ti nepomuzu, ale podivej se na treti odkaz vlevo a prijd pristi stredu do divadla. Tam bude taky atmosfera a Cechu a Slovaku dost.
Zaznamenáno
Vévoda
Host
« Odpověď #12 : Červen 15, 2007, 08:00:00 am »

Milá Marto,pohrávám si s představou,že bych chtěl otevřít v Lucku Českou restauraci-popřípadě obchod.Je to utopie nebo vůbec nemožné.Má ten podnikatelský záměr vůbec nějakou cenu?Co?????Díky za odpověď.Vévoda
Zaznamenáno
MD
Host
« Odpověď #13 : Červen 18, 2007, 08:00:00 am »

Myslím, že o pracovníky bys nouzi neměl, je tu spoustu Čechů (i mužů) bez práce. Přítel mé polské kolegyně si zde zřizoval živnost v oboru stavebním a trvalo jim dost dlouho projít všemi administrativními požadavky, ale asi po půl roce se povedlo a daří se jim dobře. Každopádně je asi nezbytné znát dobře místní zákony, tj. znát dobře francouzštinu. Myslím, že česká hospoda by profitovala, je tu spousta Čechů a Slováků.
Zaznamenáno
Venca1
Host
« Odpověď #14 : Červen 20, 2007, 08:00:00 am »

souhlas, dnes je pro cloveka zvykleho na kvalitni ceskou kuchyni problem najit neco, kde se dobre naji. Zakazniky by sis urcite nasel. Budu ti drzet palce.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München