Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: školství v Luxu  (Přečteno 51771 krát)
Jana1
Host
« : Leden 09, 2006, 08:00:00 am »

Můj manžel má možnost pracovat pro EU v Lucembursku. Před tím, než se budeme rozhodovat, zda tuto práci vzít, bych však ráda mluvila s rodiči dětí, které navštěvují Evropskou školu. Můj devítiletý syn zjevně zápasí se systémem českého státního školství a my máme pocit, že by se mu mohlo dařit lépe v jiném systému. Byla bych velmi vděčná, pokud by mi někdo mohl zaslat své kontaktní telefonní číslo (a sdělil mi, kdy by bylo vhodné zavolat).
Jana
Zaznamenáno
Angela



Karma: 0
Příspěvků: 60


« Odpověď #1 : Leden 13, 2006, 08:00:00 am »

Jano,
naše děti chodí do české sekce Evropské školky, takže se školou ještě nemáme vlastní zkušenosti. Věřím ale, že se Vašému synovi v Evropské škole dařit bude. Zřejmě bude chodit do české sekce, první stupeň. V české sekce Evropské školy mají děti luxusní podmínky, které v českém veřejném školství nenajdete: malé třídy, a skoro individuální péče od výborných učitelů.
Oba české učitele znám, a mohu Vám říct, že jsou fantastické osobnosti - mladí, velmi dobře vzdělaní, otevření, pro práci nadšení, empatičtí učitele. Co víc si můžeme přát? V českých státních školách jsou takoví lidé spíš vyjímkou, ale to Vám jistě neříkám nic nového. Tento měsíc v Praze jsem znovu měla jisté, nedobré zkušenosti s českým zdravotnickým a vzdělávacím systémem, a znovu jsem si uvědomovala, že podmínky v Evropské škole v Lucembursku jsou vlastně dost dobré.
Přátele, jejichž děti chodí do Evropské školy, jsou spokojení. Samozřejmě se najdou i věci, které by se daly možná zlepšit, zefektivnit, ale mám dojem, že očekávání Čechů jsou v zahraničí vyšší než doma, a chyby se venku snadněji kritizují.

Zde je e-mail na učitele Vladimíra Brtníka z Evropské školy:
cb00236[zavináč]tiscali.cz
Zaznamenáno
Vladimír Brtník
Host
« Odpověď #2 : Leden 13, 2006, 08:00:00 am »

Děkuji, Angelo.
Tolik krásných slov o nás - učitelích si snad ani nezasloužíme. Úsměv

Jano, bez obav se na mě obraťte, rád Vám odpovím na všechny Vaše otázky.

Přeji hezký den.

Vladimír Brtník
učitel české sekce EŠ v Lucemburku
Zaznamenáno
Denisa Diblíčková
Host
« Odpověď #3 : Leden 17, 2006, 08:00:00 am »

Dobry den,
Pred 4 mesici jsem se pristehovala do luxu a mela jsem moznost studovat jazykove kurzy na CLL a nyni jiz studuji gymnazium v Arlonu,moje znama z ceska bychtela zkusit studium zde v lucembursku ci v nedalakem arlonu,chtela bych se proto zeptat jake ma vyhody ci nevyhody studium v luxu a jaky jsou hlavni rozdily mezi lucemburskym skolskym systemem a belgickym v porovnani s ceskym.Dekuji za pripadnou odpoved.Nashledanou
Zaznamenáno
Vladka1
Host
« Odpověď #4 : Leden 18, 2006, 08:00:00 am »

Ahoj Deniso,
sice Ti ku skolstvu toho asi vela nepoviem, mam este male deti (so skolkou v Arlone som ale velmi spokojna Úsměv). Myslim si ale, ze ked je moznost odist studovat do zahranicia je treba ju vyuzit, uz len preto, ze tak dobre sa cudzi jazyk nikde nenaucis, ja sama som studovala vo FR a bolo to super.
Mam ale na teba iny dotaz kedze chodis do gympla v Arlone - nechcela by si si privyrobit a prilezitostne nam strazit deti? Mame 2 chlapcov - 3.5 roka a 8 mesiacov a byvame v Arlone.
mail na mna je
Zaznamenáno
Denisa Diblíčková
Host
« Odpověď #5 : Leden 18, 2006, 08:00:00 am »

poslala jsem Vam odpoved na e-mail...s pozdravem Denisa
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Anglie.co.uk © 2024
Z Anglie o Anglii, česky, slovensky i anglicky. Stránky Čechů a Slováků o práci, studiu, ubytování, životě, zábavě a akcích v Anglii i jinde v UK. Užitečné články, diskuzní fóra, inzerce práce i bydlení, seznamka a spoustu dalšího.

Zahnarzt München